Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla szczeniąt

Marka
Faza życia
Pokaż tylko Pokaż tylko
Cena
-

Zbilansowana i pełnowartościowa karma dla szczeniąt

Pojawienie się małego pieska w domu to nie lada wyzwanie dla jego właściciela. Najwięcej wątpliwości budzi pytanie: czym i jak często karmić szczeniaka? Max doskonale zdaje sobie sprawę, że pełnowartościowa i zbilansowana dieta w pierwszych miesiącach życia to klucz do zdrowia i sprawności fizycznej w dorosłym wieku. Wszak Max jest tego żywym przykładem: wyrósł na żywego, towarzyskiego i ułożonego towarzysza. Teraz chce swoją wiedzą na temat karmienia szczeniąt podzielić się z właścicielami jego psich znajomych. Wracając wspomnieniami do szczenięcych lat przypomniał sobie najbardziej wyśmienite smaki. Następnie przestudiował dokładnie składy wszystkich produktów, spośród których wybrał karmę dla szczeniąt, pochodzącą wyłącznie od renomowanych producentów oraz mającą pozytywny wpływ na rozwój i wzrost psów.

Karma dla szczeniąt ras małych i dużych

Świeżo upieczeni właściciele pupili powinni zdawać sobie sprawę, że sposób ich odżywiania zależy od wielkości rasy. Aby pomóc im w tej kwestii Max wybrał najzdrowsze karmy dla szczeniaków zarówno ras małych, jak i ras dużych. Wskazane przez niego karmy dla szczeniąt wzbogacone zostały odpowiednio wysoką zawartością białka oraz wszystkimi niezbędnymi witaminy i minerałami, dzięki czemu psi maluch będzie rozwijał się w prawidłowym tempie. Ponadto ich skład oparty został o wysokiej jakości lekkostrawne składniki, co zapobiega powstawaniu problemów z układem pokarmowym.

Właściwie dobrana karma dla szczeniąt wpływa na harmonijny rozwój szkieletu, budowę tkanki mięśniowej oraz prawidłowy przyrost masy ciała. Max nie zapomniał również o kwestii smaku, która w przypadku poszczególnych pupili odgrywa zasadniczą rolę. Delikatny indyk czy jagnięcina, wyborna wołowina czy dziczyzna, a może lekki łosoś czy wątróbka z królika? Te i wiele innych smakowitych propozycji Maxa czeka na swoich miłośników w tej kategorii.

Karma dla szczeniąt - sucha czy mokra?

Potrzeby żywieniowe szczeniaka są bardzo duże w jego pierwszych miesiącach życia. Wtedy rozwijają się wszystkie układy m.in. pokarmowy i odpornościowy oraz następuje wymiana zębów. Właściciele swoich pupili w kwestii dostarczania im podstawowego pożywienia dzielą się na tych, którzy chwytają po karmę suchą dla psów, jedzenie w postaci mokrej lub mieszają je obie. Max zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że każda z nich niesie ze sobą inne korzyści, dlatego zdecydował się zamieścić bogaty wybór obu rodzajów.

Pomimo tego, że sucha karma dla psów może wydawać się zbyt twarda dla szczeniąt producenci, tacy jak Royal Canin, BRIT czy Acana, stworzyli taką wielkość krokieta, która nie powinna sprawiać trudności w jedzeniu. Ponadto suche pożywienie wpływa korzystnie na uzębienie pupila oraz jest o wiele bardziej kaloryczne, zaspokaja więc jego duże zapotrzebowanie energetyczne. Zdaniem Maxa, karma mokra dla psów, np. firmy Animonda czy Dolina Noteci, to bardzo aromatyczne rozwiązanie, którego smakiem nie pogardzi największy niejadek. Ponadto jej konsystencja jest bardzo miękka, a tym samym łatwa w spożywaniu nawet przez najmniejsze czworonogi.

pixel