Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Karma dla psów rasowych

Karma dla psów – dostosuj ją do potrzeb zwierzaka!

Każdy pies posiada indywidualne preferencje żywieniowe, których żaden właściciel nie powinien bagatelizować. Dieta czworonoga powinna więc być bogata w rozmaite składniki odżywcze, a przy tym zachwycać smakiem podniebienie naszego pupila. Wie o tym doskonale Max, który jest nie tylko wielkim miłośnikiem jedzenia, ale i okazem zdrowia, zarażającym wszystkich dookoła pozytywną energią.

Z racji tego, że chętnie służy pomocą, postanowił dokładnie przestudiować skład karm dla psów i podzielić się swoimi żywieniowymi rekomendacjami. Max ma wielu czworonożnych przyjaciół rozmaitych ras: małych, średnich i dużych. Choć różnią się znacznie od siebie, z przedstawicielem każdej z nich uwielbia się bawić. Max uważa jednak, że każdy wymaga indywidualnego żywienia, dlatego wybrał dla psów rasowych przeznaczone dla nich karmy.

Dostosowanie karmy do rasy psów

Max ma pełną świadomość, że niektóre rasy posiadają konkretny potrzeby żywieniowe oraz tendencje do pewnych zaburzeń chorobowych. Dlatego stworzył listę produktów, które spełniają owe wymagania i dbają profilaktycznie o zdrowie czworonogów.

Właściwie dobrana i wysokiej jakości karma przeznaczona dla psów rasowych posiada specjalnie opracowaną recepturę, stworzoną według specyfiki wybranej rasy psów małych, średnich lub dużych. Pochodzą one od renomowanych producentów, takich jak Royal Canin czy BRIT, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w komponowaniu żywności dla psich pupili.

Dzięki starannej selekcji naturalnych składników każdy czworonożny przyjaciel rozwija się w prawidłowym tempie oraz otrzymuje odpowiednią dawkę energii, potrzebną do codziennych zabaw i spacerów. Max doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że karma dla psów rasowych powinna zmieniać się wraz z wiekiem zwierzaka, dlatego w ofercie znajdują się karmy dla szczeniąt, jak i starszych psów. Pozwolą one zadbać m.in. o harmonijny rozwój szkieletu w pierwszych miesiącach życia, o stan zdrowia jamy ustnej przez wszystkie lata oraz pomogą w zapobieganiu nadwagi u psich staruszków.

Pełnowartościowy skład karmy dla psów rasowych

Max posiada w gronie swoich psich przyjaciół miniaturę sznaucera, która należy niestety do ras, narażonych na powstawanie kamieni w drogach moczowych i nerkach. Nasz pies wie, jak zdrowe odżywianie może znacząco wpływać na pracę organizmu, dlatego proponuje karmę dla sznaucera ze składnikami przeciwdziałającymi powstawaniu tej choroby.

Z kolei inny znajomy Maxa - maltańczyk słynie z pięknej i długiej sierści. Jego właściciel musi więc każdego dnia dbać o właściwą pielęgnację psa. Nasz pomocny Max znalazł karmę, wzbogaconą m.in. w kwasy tłuszczowe, biotynę czy rozmaite olejki, których spożywanie wpływa na efektowny wygląd okrywy włosowej. To tylko niektórzy z przyjaciół Maxa, którzy wymagają indywidualnego dbania o zdrowie i wygląd sierści.

Właściciele labradorów, yorków, shitzu, buldogów francuskich, jamników i wielu innych przyjaciół Maxa mają teraz okazję sprawdzić działanie karm dla psów rasowych.

Karma dla ras dużych i olbrzymich

Psy dużych ras, szczególnie takich, które mają genetyczne predyspozycje do chorób stawów powinny być żywione w bardzo konkretny sposób. Jaka karma będzie dla nich najbardziej odpowiednia? W ofercie wielu producentów znajdziemy rozwiązanie żywieniowe opracowane na podstawie aktualnej wiedzy naukowej dotyczącej rozwoju kości i stawów.

W przypadku ras takich jak owczarek niemiecki, bernardyn, czy labrador trzeba zadbać o poziom wapnia w diecie. Zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest bowiem inne niż w przypadku małych ras.

Dla owczarka niemieckiego, czy molosa warto więc wybrać karmę dla dorosłych psów ras dużych i olbrzymich, które dostępne są w naszej ofercie.

Karma dla psów dorosłych ras małych

Opiekunowie małych piesków, takich jak na przykład yorki, maltańczyki, czy pinczery miniaturowe powinni wybierać odpowiednią karmę dla swojego pupila. Wielkość psa ma spore znaczenie w kontekście jego potrzeb żywieniowych. W przypadku psów rasy małej warto postawić na pokarmy o bardzo dobrej przyswajalności, ponieważ ich układ pokarmowy jest krótki.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno karmy suche, jak i karmy mokre przeznaczone dla psów ras małych. Wybierając suchą karmę należy również zwrócić uwagę na wielkość granulek. Powinny być zawsze dostosowane do wielkości szczęk psa.

Sucha karma dla psów różnych ras

Karma sucha dla poszczególnych ras różni się od siebie zarówno składem, jak i formą. W przypadku zwierząt średnich, na przykład psów rasy Beagle, dobrze sprawdzą się standardowe wielkości granulek. U maluchów, czy ras olbrzymich należy jednak zwrócić uwagę na to, czy kawałki karmy nie są za duże lub zbyt małe.

Suchy pokarm dla psów dorosłych poszczególnych ras często wzbogacony jest o odpowiednie proporcje poszczególnych witamin, pierwiastków i kwasów tłuszczowych.

Mokra karma dla rasowych psów

Wielu producentów oferuje również karmy mokre dla rasowych psów dorosłych i szczeniąt. To propozycje mniej przetworzone, które wzbogacają codzienną dietę zwierzęcia o dodatkową podaż wody.

Karma dla psów rasy małej jest zazwyczaj bardziej rozdrobniona. Często ma formę gładkiego pasztetu. Mniejsze rasy mają inne zapotrzebowanie energetyczne, dlatego przeznaczony dla nich pokarm nierzadko dostępny jest w wygodnych saszetkach.

Z kolei większe psy, które siłą rzeczy muszą spożywać więcej pokarmu z pewnością docenią mokrą karmę, która pakowana jest w duże puszki.

Karma dla szczeniąt rasowych

W przypadku szczeniąt odrębne cechy anatomiczne nierzadko wymuszają konkretne wymagania żywieniowe. Każda rasa wyróżnia się indywidualnym eksterierem, który determinuje konkretne potrzeby.

Właśnie dlatego wybór dobrej karmy dla psich maluchów jest tak istotny. Warto wziąć pod uwagę kwestię rodzaju sierści, wielkości pyszczka i potencjalnej wrażliwości układu pokarmowego.

W bogatym asortymencie sklepu internetowego Max&Mrau znajdziesz szeroki wybór karm dedykowanych psom rasowym. Jeszcze dzisiaj zapoznaj się ze szczegółową ofertą i wybierz coś dla swojego pupila.