Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla psa rasy Labrador

Marka
Faza życia
Cena
-

Karma dla psa rasy labrador

Żywienie psów rasy labrador to niełatwe zadanie, na właścicielach labradorów ciąży duża odpowiedzialność. Podpowiadamy, jak karmić psy tej rasy, by były zdrowe, miały optymalną wagę i cieszyły się właściwą dla labradorów energią. 

Jak karmić psa rasy labrador?

Karmienie labradora stanowi odpowiedzialne zadanie, nie tylko dlatego, że psa rasowego należy żywić w specjalistyczny sposób, ale także dlatego, że ta rasa ma tendencję do nadwagi i otyłości. Wszystko przez nieposkromiony apetyt. Jeśli pozwolimy psu rasy labrador jeść, ile chce, będzie jadł… aż zachoruje. Stąd konieczne jest w opiece nad tymi czworonogami myślenie zdroworozsądkowe. 

Przede wszystkim żywienie labradora powinniśmy oprzeć na wysokiej jakości białku pochodzenia zwierzęcego. Należy ograniczyć tłuszcze oraz węglowodany, które przyczyniają się do tycia. Dobrze, aby psie jedzenie nie zawierało konserwantów, polepszaczy smaku, czy zbóż, które mogą go uczulać oraz tuczyć. Ponadto dieta psa rasy labrador powinna odwoływać się do takich czynników, jak jego wiek, płeć, waga, forma, stan zdrowia, usposobienie, itp. 

Jak karmić labradora? Dorosłemu psu tej rasy wystarczy podawać 2 posiłki dziennie: rano i późnym popołudniem lub wieczorem. Poza tym należy mu zapewnić codzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu oraz aktywnych zabaw w domu. Szczenię labradora powinno się karmić częściej, początkowo nawet 4-5 razy dziennie, a w miarę rośnięcia pupila, zmniejszać ilość dziennych porcji, ale zwiększać ich objętość (stosownie do wieku, wagi, itp.). Pamiętajmy, by zawsze zostawiać zwierzęciu świeżą wodę.

Jaka karma dla labradora?

Jaka karma dla labradora będzie najlepsza? Na pewno jako wartościowe jedzenie dla psa rasy labrador nie nadają się: przypadkowe pożywienie, resztki z naszego stołu, czy karmy nie dostosowane do potrzeb labradora.  

Warto poszukać produktów, które są stricte dedykowane psom tej rasy, zatem na pewno spełniają ich oczekiwania dietetyczne. Skład dobrej karmy dla labradora powinien być pełnowartościowy oraz bezpieczny dla jego zdrowia. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, podstawę diety labradora stanowi wysokowartościowe i wysokoenergetyczne białko, które pochodzi z mięsa różnych gatunków zwierząt. Na drugim miejscu pod względem ważności odżywczej powinny znaleźć się witaminy, minerały oraz błonnik, które można znaleźć w warzywach i owocach. Ograniczać należy zaś ilość tuczących węglowodanów oraz zbóż.

Najlepsza karma dla labradora to taka, po której pies będzie czuł się syty, szczęśliwy, będzie miał dużo energii, a nie wystąpią u niego kłopoty z nadwagą lub otyłością, przez które może ucierpieć m.in. jego układ kostno-stawowy. 

Która karma dla dorosłego psa rasy labrador?

Wśród produktów żywieniowych dla dorosłych psów występuje specjalistyczna karma dla labradora, która jest skierowana wyłącznie do tej rasy. Mowa o suchym pożywieniu dla psa rasy labrador retriever, który ukończył 15. miesiąc życia, Royal Canin Adult Labrador Retriever. Jedzenie odpowiada na potrzeby żywieniowe tej rasy, m.in. wspiera stawy, poprawia stabilność kości, przyspiesza trawienie tłuszczy oraz zapewnia uczucie sytości.

Royal Canin Labrador Retriever 5+ Adult to natomiast propozycja pokarmowa dla dojrzałych psów, po 5. roku życia, której celem jest zapewnienie zdrowia pupilom w okresie starzenia, prawidłowej masy ciała i muskulatury oraz wsparcia dla funkcjonowania stawów.

Szczególną ofertę dla dorosłych labradorów stanowi Royal Canin Labrador Retriever Sterilised. Jest to sucha karma dla psów tej rasy, które przeszły zabieg sterylizacji. Zwierzaki znajdujące się w tym położeniu często zyskują ogromny apetyt, a jednocześnie maleje u nich ochota na ruch. Formuła wymienionego pożywienia poprawia uczucie sytości i zapewnia utrzymanie właściwej masy ciała. Dzieje się tak za sprawą m.in. zwiększonego poziomu białek oraz szczególnemu składnikowi, jakim jest l-karnityna.

Która karma dla szczeniaka rasy labrador?

Karma dla szczeniaka labradora również powinna być dobrana pod kątem szczególnych cech danego pupila. Marka Royal Canin nie zapomniała także o szczeniętach tej rasy i wyprodukowała specjalny produkt – pełnoporcjową, suchą karmę dla szczeniąt labradora o nazwie Royal Canin Labrador Retriever Puppy. Jedzenie zostało skomponowane tak, aby zagwarantować maluchom tej rasy prawidłowy rozwój (w tym harmonijny rozwój szkieletu i właściwy proces mineralizacji kośćca) oraz optymalną masę ciała. 

Drugą propozycję stanowi sucha karma dla szczeniąt i młodych psów rasy labrador Royal Canin Labrador Retriever Junior, które nie ukończyły 15. miesiąca życia. Spożywając ten produkt juniorzy rasy labrador będą prawidłowo i zdrowo rośli, rozwijali się, a ich przewód pokarmowy będzie szczególnie chroniony. 

 

Szczeniętom, podobnie jak dorosłym osobnikom, należy zapewnić stały dostęp do świeżej wody. 

W przypadku tej rasy starajmy się unikać podrzucania zwierzętom smaczków, które są bardzo kaloryczne. Zwracajmy uwagę na to co, kiedy i w jakich ilościach podajemy labradorowi do jedzenia. W razie ewentualnych pytań dotyczących diety czworonoga, warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii. 

pixel