Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Kategorie

Wyjazd na ferie, a hotel dla psa

Szykując się na ferie lub inny rodzaj wypoczynku właściciele psów z tyłu głowy mają sprawę związaną z organizacją opieki nad zwierzęciem w tym czasie. Co zrobić z pupilem: dać go rodzinie na przechowanie, wynająć miejsce w hotelu dla psów? Jak się porządnie do tego przygotować?

Co zrobić z psem na czas urlopu?

Okres ferii i wakacji dla właścicieli psów to też czas dylematu pt. „Co zrobić z pupilem?”. Jeśli nie ma możliwości zabrania psa ze sobą na urlop, powinniśmy odpowiednio wcześniej zacząć przygotowywać zwierzę i siebie do tymczasowej rozłąki. Być może znajdzie się ktoś w rodzinie lub wśród przyjaciół, kto chętnie przygarnie do siebie naszego ulubieńca lub kto pomieszka z naszym psiakiem w jego naturalnym środowisku, czyli w naszym domu. Nie zawsze jednak udaje się zorganizować taką opiekę. Poza tym pamiętajmy, że osoba, która podejmie się takiego zadania, nie może być przypadkowa. Powinna lubić się z naszym zwierzęciem, a między obojgiem powinna zachodzić dobra „chemia”. Taki tymczasowy opiekun w żadnym razie nie może się bać psa i na odwrót.
Innym rozwiązaniem jest przekazanie na czas urlopu pupila do hotelu dla psów. Powstaje coraz więcej tego typu obiektów. Dlatego warto odpowiednio wcześniej wykonać rekonesans, by wybrać najbardziej odpowiedni ośrodek dla naszego psa. 
Przekazanie pupila pod opiekę innej osobie jest możliwe tylko wówczas, gdy pies dobrze znosi samotność np. podczas naszej nieobecności.

Jak przygotować psa do rozłąki?

Niezależnie od tego jaki rodzaj zastępczej opieki wybraliśmy dla naszego czworonoga, przygotujmy zwierzę do tej zmiany. Warto więc choć raz, a najlepiej kilka razy wybrać się z psem do miejsca, w którym będzie przebywał podczas naszego wyjazdu. Podczas tych odwiedzin zwierzak powinien zaznajomić się z nowym terenem, osobami, które tam spotka i być może, innymi psami. Podczas takich testowych wypraw tymczasowi opiekunowi też będą mieli szansę poznać naszą merdającą pociechę i nauczyć się wspólnego języka. Świetnie, jeśli uda się zorganizować wspólny psi spacer z taką osobą.

Pamiętajmy, aby niczego ważnego na temat psa nie zatajać przed nowym opiekunem. Powinniśmy przekazać mu wszystkie niezbędne informacje o pupilu, takie jak np. jego upodobania, szczególne zachowania, komendy, na jakie reaguje, ewentualne alergie i dolegliwości, a także niechlubne historie z jego udziałem. Jest to bowiem kluczowe w sprawowaniu opieki nad obcym zwierzęciem.

Jaki hotel dla psa?

To, jaki psi hotel wybrać dla naszego zwierzęcia, zależy w głównej mierze od potrzeb naszego pupila, oferty takiego obiektu oraz naszych oczekiwań. Przed wyborem takiego miejsca powinniśmy się przyjrzeć opiniom wystawianym przez klientów poszczególnych placówek, a także kwalifikacji i doświadczeniu personelu. Ważne są też nasze wrażenia i reakcja psa zaobserwowane podczas próbnych wizyt w konkretnych hotelach. Oprócz wspólnych odwiedzin hotelu, na który się zdecydujemy, warto zostawić psa tam na kilka godzin samego. Wówczas sprawdzimy jego zachowanie w obcym otoczeniu bez nas. Poza tym przychodząc po niego po jakimś czasie udowodnimy mu, że zawsze po niego wrócimy. Dla pupila będzie to informacja, że może się tam czuć bezpiecznie.

Dobrze, aby taki ośrodek posiadał własny wybieg z trawą, na którym nasz pupil będzie mógł się wyszaleć. Zwróćmy także uwagę na to czy i jak często w ciągu dnia psy są wyprowadzane poza hotel na dłuższe spacery.

Co spakować do psiego hotelu?

To, co trzeba spakować do hotelu dla psów, to przede wszystkim:
 • książeczka zdrowia i szczepień psa (w której znajdują się wszelkie informacje na temat stanu zdrowia pupila, przebytych chorób, wykonanych szczepień, odrobaczenie, itp.);
 • apteczka dla psa (zawierająca przyjmowane przez zwierzaka leki i witaminy oraz środki odkażające, urządzenie do wyciągania kleszczy np. marki Trixie, bandaże, preparaty uspakajające, itp.);
 • kaganiec dla psa (np. plastikowy czy nylonowy marki Trixie);
 • obroża dla psa (w sklepie internetowym Max&Mrau znajduje się bardzo szeroki wybór zarówno obroży, szelek, jak i smyczy, a także innych produktów);
 • szelki dla psa (powinniśmy podpisać lub dopiąć do szelek oraz obroży adresownik z imieniem pupila oraz naszym numerem kontaktowym);
 • smycz dla psa (jedna lub więcej – jeśli nasz czworonóg używa więcej smyczy, np. inną na spacery, inną na treningi);
 • legowisko dla psa (jeśli jego rozmiary na to pozwalają, można zabrać ulubione posłanie naszego pupila, w innym wypadku – weźmy chociaż ulubiony kocyk, czy podusię zwierzaka);
 • zabawki dla psa (powinniśmy spakować pupilowi jego ulubione przytulaki, szarpaki, piłki, itp.);
 • miska dla psa (a najlepiej dwie miski: oddzielną do wody i do karmy);
 • karma dla psa w odpowiedniej ilości (z uwzględnieniem zapasu na wszelki wypadek;
 • kupmy jedzenie dla psa, które on bez problemu spożywa i nie ma po nim kłopotów żołądkowych;
 • akcesoria do pielęgnacji psa (naszykujmy do psiej wyprawki chociaż szczotkę do sierści, czy sprawdzony szampon).
Wyżej przedstawione elementy wyprawki dla psa bez trudności dostaniemy w sklepie Max&Mrau.

Jak uniknąć stresu u psa?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w skład psiego ekwipunku powinien wchodzić m.in. środek na stres dla psa. Dobrze żeby był to produkt, którego mieliśmy możliwość wcześniej przetestować i wiemy, że dobrze działa na nasze zwierzę. W taki preparat można zaopatrzyć się w naszym sklepie Max&Mrau. Jednym z nich jest Dermapharm stressout. To naturalny suplement diety, który łagodzi u pupila objawy stresu. Mamy też tabletki uspakajające dla psa Dolvit Dolfos, dzięki którym poziom stresu u zwierzęcia udaje się diametralnie zmniejszyć. Innym przykładem może być płyn uspakajający Eurowet Stresnal, który dodaje się do psiej karmy lub wody. 
Wszystkie zachowania, które opisywaliśmy powyżej, polegające np. na stopniowej asymilacji psa do nowego miejsca i opiekunów, spakowanie psu jego ulubionych, dobrze znanych zapachów umieszczonych na jego zabawkach, miskach, kocach, itp. pozwolą na uniknięcie stresu u naszego pupila.
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com