Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Środki uspokajające dla psa

Max jest wprawdzie bardzo odważnym psem, ale jednocześnie nie jest wielkim fanem strzelających w sylwestrową noc fajerwerków - huk i hałas, jaki wywołują, zwykle bardzo go stresuje, dlatego stosuje preparaty uspokajające, dzięki którym czuje się zrelaksowany i spokojny. Wie także, że wiele jego psich przyjaciół przechodzi przez to samo lub też z innych powodów odczuwa silny stres, rozdrażnienie lub strach. Wizyta u weterynarza, jazda samochodem czy przeprowadzka? Nie każdy psiak znosi to dobrze, co objawia się silnym lękiem, a nawet zachowaniami destrukcyjnymi czy znaczeniem terenu. Bazujące na naturalnych i bezpiecznych składnikach preparaty uspokajające dla psa pozwalają na sukcesywne odprężenie i relaks. Max przetestował kilka specyfików i wybrał do tej kategorii te, które jego zdaniem sprawdzą się najlepiej, a ich działanie oparte jest wyłącznie na naturalnym składzie, dzięki czemu psiak nie staje się otumaniony czy senny, a jest wyłącznie zrelaksowany i czuje się bezpiecznie.

Tabletki uspokajające dla psa

W trakcie hucznych przyjęć, hałaśliwych burz czy w innych stresujących dla naszego pupila sytuacjach preparaty uspokajające dla psa w formie tabletek sprawdzą się doskonale - ich działanie opiera się na naturalnych ziołach, jak melisa, która powoduje, że pies się wycisza, uspokaja, jego mięśnie się rozluźniają i nie odczuwa już takiego stresu czy strachu. Max poleca umieszczanie tabletek uspokajających dla psa w ulubionych psich smakołykach - nawet jeśli nie ma się problemu z przyjmowaniem leków w formie pigułek, to przecież dodatkowy psi smakołyk nie zaszkodzi, prawda?

Krople uspokajające dla psa

Preparaty uspokajające, jakie zaklasyfikował do tej kategorii Max, mogą występować również w formie kropli. Takie krople uspokajające dla psa pomogą naszemu pupilowi w zwalczeniu silnego stresu, związanego chociażby z wizytą u lekarza weterynarii czy objawiającego się w trakcie sylwestrowej zabawy, która niewątpliwie wiąże się z głośnymi hukami petard. Krople uspokajające dla psa zwykle aplikowane są na skórę między uszami - uwalniane ze specyfików uspokajających dla psów ekstrakty działają wyciszająco i odprężająco, dzięki nim psiak może się zrelaksować i odpocząć.

Obroże relaksacyjne dla psa

Jedną z opcji, którą można zastosować w celu uspokojenia i wyciszenia naszego czworonożnego przyjaciela w stresujących dla niego sytuacjach, są obroże relaksacyjne. Ich naturalne aktywne składniki sukcesywnie uwalniają się przez 4 do 5 tygodni. ,b>Obroża relaksacyjna dla psa zapewnia mu odprężenie i spokój. Sprawdzi się także, jeśli chcemy uniknąć potencjalnych agresywnych zachowań psa w nerwowych dla niego sytuacjach - również wynikać one mogą z silnego stresu, przez który pies czuje się po prostu zagrożony. Obroże relaksacyjne są bardzo wygodne - należy je dopasować do obwody psiej szyi tak, by pomiędzy obrożą a ciałem psa znajdowała się przestrzeń ok. 2 cm. Dzięki wydzielanym składnikom aktywnym, pies zyska poczucie bezpieczeństwa, uspokoi się i rozluźni.

pixel