Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka smycz dla psa?

2021-10-27
Jaka smycz dla psa?

Wybór smycz dla psa jest ogromny. Najlepiej jest dopasować ją do konkretnego pupila biorąc pod uwagę jego wiek, rozmiar, wagę, przeznaczenie, temperament i inne czynniki. Warto mieć kilka smyczy na różne okazje, np. na zwykły spacer, do uprawiania sportu, do treningu. 

Smycz dla psa

Smycz to, obok obroży (bądź szelek), jedna z podstawowych akcesoriów właścicieli merdających zwierzaków. Żeby spacer z psem był przyjemnością, zarówno dla pupila jak i jego właściciela, należy dobrać odpowiednią smycz. Dla psa małego, średniego, dużego, młodszego, starszego, aktywnego, posłusznego, szarpiącego, powolnego, itd. – powinniśmy wybrać taki sprzęt, aby nasze zwierzę czuło się komfortowo, a my jako prowadzący psa – byśmy mieli kontrolę nad czworonogiem. 
Smycze dla psa należy dopasować nie tylko do wieku oraz rozmiaru naszego pupila, ale także do jego temperamentu, przeznaczenia oraz rodzaju aktywności, jaką zamierzamy z futrzakiem uprawiać. Zwyczajna, spacerowa smycz nie będzie się nadawała do treningu albo do biegania z pupilem. 
Smycze dla psów mają różne długości i szerokości, wytworzone są z różnych materiałów: od zwykłej linki, przez taśmę, aż po skórę i metal. 
Nie da się kupić jednej smyczy, która będzie dobra dla naszego czworonoga przez całe jego życie. Inna będzie smycz dla szczeniaka, który jest ciekawy świata i trzeba go niemal bez przerwy dyscyplinować, inna dla psiego seniora, który woli iść grzecznie przy nodze pana.

Rodzaje smyczy dla psa

W sklepie Max&Mrau jest dostępnych mnóstwo różnych modeli smyczy. Można je podzielić na kilka rodzajów. Oto najbardziej popularne: 

  • smycz flexi – jest bardzo długa (osiąga nawet kilka metrów po całkowitym rozwinięciu), posiada wbudowany mechanizm pozwalający na wydłużanie i skracanie linki według potrzeb; ta smycz automatyczna dla psa nadaje się dla dorosłych, ułożonych pupili, które ładnie chodzą przy nodze, nie szarpią i nie ciągną;
  • smycz regulowana – najczęściej jest wykonana z wysoko odpornego tworzywa, posiada kilka regulacji (co najmniej dwie), dzięki czemu można przepinać smycz do właściwego karabińczyka; jest świetnym rozwiązaniem jako pierwsza smycz dla szczeniaka, ale też dla dorosłego osobnika;
  • smycz treningowa dla psa – powinna być dostosowana do rodzaju treningu, jaki zamierzamy wykonywać z pupilem, inna bowiem będzie smycz przeznaczona do nauki posłuszeństwa, inna – do nauki przywoływania, itd.
  • smycz dla psa do biegania – to specjalny rodzaj sprzętu, który najczęściej dopina się do pasa, okalającego talię biegacza; na rynku są też dostępne specjalne smycze, które przypina się do roweru oraz używa do jeszcze innych aktywności fizycznych.

Smycze dla psa flexi

Flexi smycze są bardzo wytrzymałe, trwałe i wygodne, jednak lepiej jest stosować je u dorosłych psów, które już pojęły naukę posłuszeństwa i które nie mają wybuchowego temperamentu. Posiadają one praktyczny, dopasowany do dłoni uchwyt. W naszej witrynie sklepowej występuje szeroka gama tego typu smyczy. Poniżej zaprezentujemy przykładowe modele. 

Flexi z taśmą new classic to smycz dla psa flexi. Jest ona do nabycia w różnych kolorach i rozmiarach: linki o długości 3 m (dla miniaturowych i małych ras psich), 5 m (dla średnich ras), 8 m (dla dużych psów, o wadze około 50 kg) oraz 10 m (Giant Neon Professional dla psów mających powyżej 50 kg). Wyróżnia ją opatentowany, zaawansowany technicznie system sprężynowy, system hamulcowy, możliwość blokowania smyczy oraz odblaski. 

Kolejną naszą propozycję stanowi smycz dla psa automatyczna marki Barry King, tutaj mamy dwie możliwe długości linki: 3 m (dla pupili ważących do 12 kg) i 5 m (dla psów o wadze 25 kg).

Następna oferta płynie od marki Infini automatyczna smycz dla psa Infini Freedom jest do nabycia w rozmiarze S (dla małego czworonoga), M (dla średniej wielkości pupila) i L (smycz automatyczna dla dużego psa).

Smycze dla psa regulowane

Smycz dla psa regulowana to bardzo dobra opcja na początek, zatem nadaje się dla szczeniąt, ale także dla dorosłych pupili, zwłaszcza tych mniej pokornych i z szalonymi pomysłami. Można ją przepinać na dwie lub trzy różne długości, dlatego jeśli tylko podczas spaceru z psem zajdzie taka potrzeba, czy najdzie nas taka ochota, można na bieżąco ustawić długość smyczy.
Jedną z naszych propozycji jest przepinana w trzech miejscach smycz od polskiego producenta Lauren Design o nazwie Classic Neopren. Została ona wyposażona m.in. w wytrzymałą, elastyczną taśmę, powlekane karabińczyki i odblaskowe elementy. Można wybrać różne kolory, faktury i długości oraz szerokości taśmy. 
Marka Hunter także oferuje właścicielom bardziej wymagających pupili smycz regulowaną – neonowo-żółtą Convenience 20/200. Została ona stworzona z najwyższej jakości materiałów.
Kolejnym elementem, który można skompletować ze smyczą o właściwościach regulacji, jest dwójnik marki Lauren Design. Jest on dedykowany właścicielom dwóch piesków. Dzięki niemu skończą się problemy z poplątanymi smyczami.

Smycze treningowe i do biegania

Pies na spacerze powinien się wybiegać, ale też zaspokoić ciekawość socjalną, węszyć i eksplorować otoczenie. Niektórzy właściciele czworonogów oczekują od wyjścia w plener czegoś więcej – wspólnej aktywności fizycznej. Max&Mrau zapewnia takim aktywnym duetom specjalistyczne smycze – np. smycz do biegania z psem marki Trixie. Jest to dziesięciometrowa lub piętnastometrowa, nylonowa linka z karabińczykiem i pętlą, za którą trzyma się smycz. Taka smycz stanowi także dobre wyjście dla młodych, aktywnych, ciekawych świata psów.
Kolejna smycz tego typu to specjalna stalowa linka treningowa dla psa firmy Trixie. Posiada ona amortyzator, dzięki któremu po skończeniu się linki pies nie jest gwałtownie szarpany. Ma ona zaczepy, za pomocą których można ją przymocować do różnych powierzchni, w tym drewnianych, czy metalowych.
Trixie stworzyło również smycz treningową do celów treningowych, służącą m.in. do nauki komend dystansowych, do tropienia i polowania oraz dla większej swobody ruchu pupila.
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel