Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
Najniższe ceny
Darmowa dostawa

Kategorie

Szczotka dla owczarka niemieckiego - jak wybrać najlepszą?

Szczotka dla owczarka niemieckiego długowłosego

Pielęgnacja owczarka niemieckiego długowłosego w pewnym sensie przypomina pielęgnację kota. Można czesać i czesać, a włosy i tak są wszędzie. Na podłodze, na meblach, na ubraniach, w pościeli. Dlatego odpowiednia szczotka dla owczarka niemieckiego długowłosego szybko staje jednym z podstawowych narzędzi w domu, w którym zamieszkał ten pies.

Linienie owczarka niemieckiego - jak dbać o owczarka niemieckiego?

Linienie owczarka niemieckiego – właściciele tej rasy psów często mówią, że linienia się spodziewali, wszak tyle się o tym mówi. Ale żeby aż tak? Choć jednak rzeczywistość niejednokrotnie przerasta wyobrażenia, nie pozostaje nic innego, jak w psie się zakochać, zaś z sierścią radzić sobie tak, jak tylko współczesna technika na to pozwala. W związku z tym należy wyposażyć się w pakiet szczotek - odpowiednią szczotkę dla owczarka niemieckiego długowłosego, a także szczotkę dla siebie – do czyszczenia ubrań, mebli, podłogi. Zatrzymajmy się natomiast na tym, jaką wybrać szczotkę dla owczarka niemieckiego długowłosego.

Czytaj też: Szczotka dla psa - długowłosego i krótkowłosego - jak wybrać?

Furminator dla owczarka niemieckiego długowłosego

Na pytanie o najlepszą szczotkę dla tego typu psa, jego właściciele często opowiadają – furminator. Dla owczarka niemieckiego długowłosego faktycznie urządzenie to wydaje się idealne. Zaznaczmy w tym miejscu, że furminator to zarówno nazwa własna produktu określonej firmy, jak i potoczne określenie wszystkich urządzeń tego typu, przez miłośników oryginału ochoczo nazywanych podróbkami. Powiedzmy ogólnie, czym jest i dlaczego można polecić furminator dla owczarka niemieckiego długowłosego.

Zdjęcie produktowe

FURMINATOR dla psów długowłosych - Giant - urządzenie do usuwania podszerstka

Furminator stworzony z myślą o długowłosych psach ras olbrzymich z masą ciała powyżej 42 kg.

Sprawdź produkt

Szczotka dla owczarka niemieckiego

Zanim nabędziemy szczotkę dla owczarka niemieckiego musimy mieć świadomość, że pielęgnacja owczarka niemieckiego długowłosego wymaga dużej wiedzy o tym szczególnym psie, zwłaszcza – o jego sierści. O sierści, która wbrew jednoznacznej nazwie, wcale przesadnie długa nie jest. Jest co najwyżej średnia, jeśli chodzi o długość. Jest jednak gęsta i piękna, a zarazem wymagająca. Wybierając szczotkę dla owczarka niemieckiego długowłosego, musimy też pamiętać, że pod piękną okrywą włosową, kryje się podszerstek, czyli spodnia warstwa sierści. Ma to wpływ na sposób pielęgnacji owczarka niemieckiego długowłosego - to właśnie podszerstek musimy w szczególności wyczesywać, usuwając jego martwe elementy.

Sprawdź: Wypadanie sierści u psa - sposoby na nadmiernie linienie

Jak używać furminator dla owczarka niemieckiego długowłosego?

I tu dochodzimy do sedna. Furminator to urządzenie do wyczesywania podszerstka. Zbudowane jest z uchwytu, zwieńczonego metalowymi grzebieniami o różnym rozstawie ząbków. Producenci zapewniają, że furminator dla owczarka niemieckiego długowłosego zbierze jedynie sierść z podszerstka, nie naruszając w żaden sposób włosa okrywowego. Mimo to, pamiętajmy o ostrożności, posługiwanie się tym urządzeniem wymaga pewnej wprawy. Warto podkreślić, że furminatory mają różną wielkość, dobierane są w zależności od długości sierści i rozmiarów zwierzęcia. Furminator dla owczarka niemieckiego długowłosego powinien mieć rozmiar L. Ceny tego typu urządzeń zazwyczaj wahają się w granicach 120 złotych, jeśli chodzi o oryginał z logo furminator, natomiast podobne konstrukcje spotkać można w znacznie niższych cenach, nawet około 20 zł.

Zobacz produkty z działu: Produkty do pielęgnacji psów

Zdjęcie produktowe

Eurowet Sebovet Excellence szampon przeciwłupieżowy 200ml

Szampon przeciwłupieżowy i przeciwłojotokowy z fitosfingozyną i ekstraktami roślinnymi dla psów i kotów.

Sprawdź produkt
Zdjęcie produktowe

Eurowet Hexoderm Excellence szampon regulujący mikroflorę 200ml

Szampon wspomagający regulację mikroflory skóry z fitosfingozyną i chlorheksydyną dla psów i kotów.

Sprawdź produkt

Szczotka do czesania owczarka niemieckiego długowłosego

Jeśli chodzi natomiast o czesanie włosia okrywowego, idealnym rozwiązaniem będzie szczotka druciana. Szczotka dla owczarka niemieckiego długowłosego może posiadać ostre zakończenia pozbawione plastikowych kulek. Kulki nie są wskazane, gdyż mogą jedynie powodować plątanie się włosów w czasie czesania. Pamiętajmy, że nie sprawdzi się jako szczotka dla owczarka niemieckiego długowłosego urządzenie wykonane z włosia, czy to naturalnego, czy sztucznego – będzie za miękkie i słabe do tego typu sierści.

Sprawdź: Szczotki i grzebienie dla psa