Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Furminator

Wielkość opakowania
Cena
-
Faza życia
Rasa

Domowa pielęgnacja dla psów i kotów

Nasi bohaterowie Max i Mrau wiedzą, że na zdrowy wygląd ich sierści wpływa wiele czynników. Poza odpowiednią dietą, niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja, za którą odpowiedzialni są właściciele. W niektórych przypadkach oprócz zwykłego czesania czy szczotkowania, warto zrobić pupilowi przysługę i odpowiednio przygotować się do zabiegu usuwania podszerstka. Jest to krótki i miękki włos, który wyrasta zaraz przy skórze psa lub kota. To właśnie ta część sierści zapewnia zwierzętom dodatkową ochronę przed zimnem. Podszerstek nie występuje u każdego pupila, a wszystko zależne jest od jego rasy i struktury włosa. Aby jednak przygotować się do usuwania podszerstka najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie gadżety.

Furminator - profesjonalne akcesoria do usuwania podszerstka

Max należy do tych psów, które z niecierpliwością czekają, aż jedno z wnętrz domu zamieni się na chwilę w salon piękności. Jest miłośnikiem długich kąpieli, czesania i usuwanie podszerstka. W tym ostatnim niezawodnie pomaga mu produkt od marki Furminator. Jest to specjalny grzebień wykonany ze stali nierdzewnej, który dzięki swoim ząbkom usuwa głęboko ukryty podszerstek. Dzięki tego typu pielęgnacji Max może swobodnie rozrabiać w salonie. Furminator w bardzo dużym stopniu odpowiada za redukcję procesu linienia. Mrau nie podziela entuzjazmu Maxa, ale wie że jemu taki zabieg także się przyda, dlatego mimo groźnego pomrukiwania pozwala właścicielowi na użycie Furminatora dla kotów. Każdy z tych gadżetów jest przystosowany do wielkości danego zwierzęcia i rodzaju jego sierści, dzięki temu w prosty i wygodny sposób można zabrać się za czesanie swojego pupila.

Furminator - jedyny w swoim rodzaju

Historia marki Furminator jest przykładem na to, że zawsze można znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego problemu. Założycielka firmy Angie Porter zawodowo zajmowała się groomingiem. Podczas wielu lat swojej pracy nie była w stanie znaleźć idealnego narzędzia, które zredukowałoby proces linienia wśród zwierząt. Tak wpadła na pomysł Furminatora, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Aby rezultaty jego działania były widoczne zaleca się jego używanie przynajmniej raz w ciągu tygodniu. W okresie linienia warto poświęcić na ten zabieg trochę więcej czasu, dzięki temu uniknie się niepotrzebnych nerwów związanych ze sprzątaniem mieszkania. Max już nieraz polecał swoich psim kumplom ten gadżet. Jego zdaniem warto dać się wyczesać w zamian za spokojnie wylegiwanie się na ulubionym dywanie.

Pielęgnacja i higiena

Oprócz niezawodnego sprzętu do usuwania podszerstka, Furminator posiada także szeroką ofertę akcesoriów, takich jak wygładzające szczotki czy grzebienie, dzięki którym rozplątanie kołtunów na sierści pupila nigdy nie było prostsze. Aby wspomóc działania Furminatora, można zaopatrzyć się w specjalną odżywkę, która nie tylko pielęgnuje włosy, ale ułatwia również pracę podczas rozczesywania. Większość kosmetyków z tej lini ma także duży wpływ na proces linienia. Mrau z kolei stał się ogromnym miłośnikiem sprayu, który zapobiega powstawaniu kul włosowych. Furminator dba o wszystkie psy i koty oraz ułatwia ich właścicielom przeprowadzanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

pixel