Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroża dla kota - na pchły, kleszcze, z feromonami

2018-03-26
Obroża dla kota - na pchły, kleszcze, z feromonami

Obroża przeciwpchelna dla kota

Pchły to uciążliwe owady, które pasożytując na skórze kotów, wywołują silne reakcje alergiczne, a w konsekwencji – świąd i wyłysienia. Na pchły narażone są nie tylko koty wychodzące z domu, równie dobrze pchły mogą urządzić sobie siedlisko w naszym dywanie, czy w kurzu na podłodze. Pchły są bardzo agresywne i niezwykle szybko się rozmnażają. Na szczęście nie jesteśmy w tej sytuacji bezradni. Obroża przeciwpchelna dla kota jest prostym urządzeniem pozwalającym zabezpieczyć zwierzę przed atakiem pcheł.

Obroża przeciwpchelna dla kota nasączona jest substancjami, które uwalniając się systematycznie, odstraszają owady. Ważne: kupując obrożę przeciwpchelną dla kota upewnijmy się, iż faktycznie jest ona przeznaczona dla tego zwierzęcia. Obroże dla psów bywają nasączone środkiem owadobójczym o nazwie permetryna, która jest ona silnie toksyczna dla kotów.  

Zobacz: Obroże i smycze dla kota  

Obroża przeciw kleszczom dla kota

Na identycznej zasadzie działa obroża przeciw kleszczom dla kota. Także w tym przypadku do odstraszania stosuje się różne substancje chemiczne. Jedną z nich jest imidakloprid, środek porażający układ nerwowy owadów, powodujący ich paraliż lub śmierć. Inną tego typu substancją jest flumetryna. Co ciekawe, związek ten zaliczany jest do grupy pyretroidów, tej samej, do której należy omawiana powyżej permetryna – nie wskazana dla kotów.

Obroża przeciw kleszczom dla kota, wypuszczając substancje ochronne, zabezpiecza kota na wiele miesięcy. Pamiętajmy jednak, że nie unicestwi ona kleszczy, które już znajdują się w ciele zwierzęcia. Obroża przeciw kleszczom dla kota nie będzie przydatna, jeśli zwierzę nie opuszcza czterech ścian, warto jednak w takie urządzenie zainwestować, jeśli wypuszczamy mruczka na zewnątrz. Pamiętajmy, że kleszcze przenoszą groźne wirusy. Ich ukąszenie wiąże się z ryzykiem rozwoju boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu.  

Czytaj też: Szelki dla kota - jak założyć szelki kotu, jakie wybrać?

Obroża z feromonami dla kota

Kot jest niespokojny? Źle odnajduje się w nowym miejscu? Boi się burzy i fajerwerków? Niepokoi go szelest kroków? To normalne. Koty, choć są drapieżnikami, jednocześnie są bardzo płochliwe. Właściciele kotów nie raz muszą się wykazywać dużą dozą znajomości zwierzęcej psychiki, by przełamać określone bariery. Czasami wystarczy zastosowanie prostych sztuczek. Jedną z nich jest wykorzystanie feromonów.

Obroża z feromonami dla kota to de facto obroża uspokajająca. Dla kota pełni ona rolę wspomagającą w adaptacji do nowego położenia, odstresowującą i redukującą lęki. Obroża uspokajająca dla kota nasączona jest feromonami kocimi albo substancjami o podobnym składzie i działaniu. Dodatkowo paleta uwalniających się związków chemicznych uzupełniona jest o uspokajające wyciągi z kozłka lekarskiego (waleriany), lawendy, czy rumianku. Obroża z feromonami dla kota działa około miesiąca. Jest dla zwierzęcia całkowicie bezpieczna, aczkolwiek właściciel po założeniu jej zwierzęciu powinien dokładnie umyć ręce.  

Zobacz także: Legowisko dla kota - na kaloryfer, okno, parapet

Obroża dla kota z GPS

Do niedawna właściciele kotów dający swoim pupilom wolność w postaci nielimitowanych wędrówek po świecie zewnętrznym, musieli pogodzić się z tym, że nie mają żadnej informacji na temat tego, gdzie obecnie przebywa ich zwierzę i czy nic mu się nie stało. Wraz z postępem techniki pojawiły się jednak nowe możliwości. Jedną z nich jest obroża dla kota z GPS.

Tego typu nadajnik zamontowany na szyi, pozwala nam śledzić kroki zwierzęcia i na bieżąco monitorować jego pozycję, a w razie, gdyby powrót do domu się opóźniał – rozpocząć skuteczną akcję poszukiwawczą. Obroża dla kota z GPS pokaże nam nie tylko ruchy zwierzęcia, ale i brak ruchu. Jeśli pozycja kota przez wiele godzin nie będzie ulegać zmianie, może się okazać, że zwierzę uległo wypadkowi i wymaga pomocy.  

Obroża dla kota z imieniem

Obroża dla kota z imieniem pełni rolę dekoracyjną, ale także informacyjno-ochronną. W sytuacji, gdy na ulicach, w zaroślach, na łąkach bytują tysiące dzikich kotów, obroża będzie znakiem rozpoznawczym, gdy nasz pupil zbytnio oddali się od domu i niezbędne będą jego poszukiwania. Dodatkowo obroża dla kota z imieniem ułatwiać będzie identyfikację w sytuacji, gdy zwierzę zostanie odnalezione i przygarnięte przez obcych ludzi albo trafi do schroniska lub lecznicy weterynaryjnej.  

Obroża dla kota z dzwoneczkiem

Na koniec musimy się rozprawić z obrożą dla kota z dzwoneczkiem. Tak – rozprawić. Przez lata tego typu obroża zakładana była dla ozdoby, by mruczek wyglądał bardziej bajkowo. Dopiero rosnąca świadomość potrzeb zwierząt i kwestii związanych z ich dobrostanem, sprawiła, że właściciele kotów zaczęli krytycznie spoglądać na ów nieszczęsny dzwoneczek. Otóż należy wiedzieć, że obroża dla kota z dzwoneczkiem jest uroczym dla oka urządzeniem, którym… wyrządzamy zwierzęciu dużą krzywdę. Koci słuch jest wielokrotnie bardziej wrażliwy niż ludzki. Dźwięk dzwoneczka, od którego zwierzę nie jest w stanie się uwolnić, jest dla jego ucha torturą, zaś codzienna egzystencja staje się coraz bardziej frustrująca.

Czytaj również: Drapak dla kota – na ścianę, tekturowy, z domkiem – jak wybrać?
pixel