Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
Najniższe ceny
Darmowa dostawa

Kategorie

Imiona dla psa: suczki, samca, oryginalne, imiona z bajek

Wybierając imiona dla psa składamy na swoje barki dużą odpowiedzialność. Psie imiona mają nie tylko ładnie brzmieć, ale też spełniać określone funkcje. To nie przypadek, że imiona dla psów zazwyczaj składają się z dwóch sylab i nader często zawierają dźwięczną zgłoskę „R”: Reksio, Azor, Szarik – żeby sięgnąć do przykładów najbardziej wyświechtanych z bajek i filmów. Dlatego jeśli wpisujesz w internetową wyszukiwarkę zapytania „imiona dla psa suczki”, „imię dla psa samca” „fajne imiona dla psów”, „oryginalne imiona dla psów”, „najpopularniejsze imiona dla psów”, mamy dla Ciebie kilka rad.

Imiona dla psa

Wybierając imiona dla psów wbrew pozorom nie stoimy przed prostym zadaniem. Psie imiona wybrzmiewają w zwierzęcych oraz naszych uszach przez długie lata, muszą więc być dobre dziś, jutro i za dziesięć lat. Psie imiona stanowią dla zwierząt istotne elementy tożsamości i identyfikacji. Dobrze dobrane imiona dla psów ułatwiają ich ułożenie i tresurę. Dlatego decydując się na konkretne imiona dla psów powinniśmy brać pod uwagę wiele czynników. Wpisując w wyszukiwarki internetowe zapytania „fajne imiona dla psa”, „oryginalne imiona dla psa”, „imiona psów z bajek” i temu podobne, powinniśmy się zastanowić, czy zwierzę powinno mieć imię fajne, oryginalne i bajkowe, czy po prostu dobre. A jeśli dobre – to jakie?  

Zdjęcie produktowe

Dr.Huggy supreme dog nutrition jagnięcina z batatami i miętą - bezzbożowa sucha karma dla psów dorosłych, ras małych 2kg

Wysokiej jakości bezzbożowa sucha karma dla psów dorosłych, ras małych. Bogata w mięso receptura, odpowiednia zawartość witamin oraz właściwości wpływające pozytywnie na zdrowie czworonoga stanowią idealną podstawę codziennej diety psa.

Sprawdź produkt
Zdjęcie produktowe

Dr.Huggy supreme dog nutrition indyk z kaczką i batatami, 2kg - bezzbożowa sucha karma dla szczeniąt, ras małych 2kg

Wysokiej jakości bezzbożowa sucha karma dla szczeniąt ras małych. Bogata w mięso receptura, odpowiednia zawartość suplementów i witamin oraz właściwości wpływające pozytywnie na zdrowie czworonoga stanowią idealną podstawę codziennej diety rosnącego psa.

Sprawdź produkt

Imiona dla psów. Chłopców też…

- Nazwiemy syna Maks – mówi córka do matki. - Maks, ładnie… tylko będzie się nazywać jak pies – odpowiada matka. Ten autentyczny dialog zasłyszany przed kilku laty, w łatwy sposób można odwrócić. Dziś, gdy na każdym większym podwórku spotykamy kilku chłopców o imieniu Maks, można byłoby się zapytać, czy aby nie będzie niezręcznością nazwanie w ten sposób psa, z całym szacunkiem do psa. Psie imiona od dawna bywają identyczne z imionami ludzkimi, pamiętajmy jednak, że stawiając na Maksa, Aleksa czy bardziej swojskiego Ryśka, możemy kogoś w naszym otoczeniu urazić. Niby psie imię to nic takiego, a jednak… Ludzie bywają przewrażliwieni.  

Zobacz też: Adresówka dla psa - jaki identyfikator dla psa wybrać?

Sprawdź: Adresówki, identyfikatory dla psa

Imiona psów – krótko i na temat

Maks i Aleks (tudzież Max i Alex) to jednak – mimo zmieniających się skojarzeń – wciąż dobre imiona dla psa. Podobnie, jak Reks, Azor, Burek, Szarik i temu podobne. Nie są w żadnej mierze oryginalne, są za to krótkie i dobrze brzmiące, co ma ogromne znaczenie dla… psa. Oczywiście imiona dla psów nie mają znaczenia jako takie - psy nie rozumieją, co kryje się za danym imieniem. Liczy się jednak brzmienie imion. Ma to znaczenie choćby na etapie układania czy tresury zwierzęcia. Pies chętniej będzie reagował na krótkie „Maks, zostaw”, niż „Franciszek, siad!”. Nie jest przypadkiem, że większość wykazów zawiera imiona dla psa krótkie, dwusylabowe, brzmiące mocno i zdecydowanie. Dodatkowo, specjaliści powiadają, że wskazane jest, by imię dla psa zawierało niezwykle dźwięczną zgłoskę „R”.  

Imiona dla psów – na całe życie

Imiona dla psów wybiera się na całe życie, dlatego należy to robić w sposób rozumny, przemyślany i odpowiedzialny. Pies to nie zabawka, której zmienimy imię, gdy odwidzi nam się pierwotna koncepcja. Imiona dla psów mają ogromne znaczenie, stanowią ważny element identyfikacji w psychice zwierząt, które utożsamiają dane zawołanie ze sobą. Zmieniając psie imiona w trakcie życia zwierzęcia zachowujemy się nieodpowiedzialnie, wprowadzając chaos w uporządkowane struktury poznawcze zwierzęcia, sobie samemu fundując przy okazji możliwe problemy wychowawcze.

Fajne imiona dla psów

Fajne imiona dla psa, oryginalne imiona dla psów, najpopularniejsze imiona dla psów … – o to często pytamy znajomych oraz nieznajomych (Internet). Kierując się kryteriami fajności i oryginalności łatwo popełnić błąd. Nie znaczy to, że należy się wyzbyć indywidualności. Poszukiwania są jak najbardziej wskazane, byleby z umiarem. Podsumowując najczęstsze błędy, które popełniamy wybierając imiona dla psów wymieńmy:

  • Imiona dla psa zbyt długie 
  • Imiona dla psa nieczytelne, trudne do wymówienia 
  • Imiona dla psa nieprzemyślane – zmieniane w trakcie życia zwierzęcia 
  • Imiona dla psa ośmieszające zwierzę, urażające innych ludzi itd. 

Dobrym przykładem niech będzie oryginalna Rockandrolla, spotkana na jednym z psich trawników. Choć w imieniu tym dwa razy pojawiała się zgłoska „R”, to najwyraźniej było ono za długie. Pies uaktywniał się wyraźnie już za sprawą pierwszego członu „Rock”. Nie wiemy, czym była dla niego reszta wyrazu, czyli „androlla”, wiemy za to, że właściciele szybko zaczęli się zwracać do psa „Roxi”.  

Przeczytaj: Najlepsza karma dla psa – sucha czy mokra – jaką wybrać?

Sprawdź: Karma dla psa

Zdjęcie produktowe

ESMEFORDOG Obroża dla psa aquarius rozm. M/2,5

PObroża wykonana z mocnych i trwałych materiałów. Jest lekka i co najważniejsze: delikatna dla skóry pupila. Każdy produkt wyróżnia się ciekawym i oryginalnym wzorem, dzięki czemu Twój pupil będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo.

Sprawdź produkt

Imię dla małego psa, imię dla dużego psa

Trudno jest podpowiadać imię dla psa samca, imię dla małego psa, imię dla dużego psa. O tym, czy dane imiona dla psa są dobre, decyduje splot okoliczności, osadzenie imienia w kontekście – chodzi o rasę, pochodzenie, miejsce zamieszkania, otoczenie społeczne. Wiadomo, że imię dla małego psa może się kojarzyć z kruchością, słodkością, być bardziej pieszczotliwe, niż imię dla dużego psa. Bo dla owczarka niemieckiego wybierzemy raczej imię konotujące z takimi pojęciami, jak siła, wielkość, waleczność. W przypadku, gdy mamy do czynienia z psem o rasowym rodowodzie, uprawnione będą imiona bardziej wyszukane (choć wciąż lepiej, żeby były krótkie), niż swojski Azor.  

Przeczytaj też: Wypadanie sierści u psa - sposoby na nadmiernie linienie

Imię dla psa samca

Imię dla psa samca? Są ich setki, wymieńmy kilkadziesiąt: Afik, Alex, Ares, Azor, Bari, Brutus, Cappy, Cyrus, Cywil, Devil, Dixi, Gandalf, Granat, Gutek, Hammer, Hamlet, Huzar, Irys, Jantar, Jawor, Kajtek, Kaprys, Karmel, Klapek, Koral, Laser, Lipton, Lobo, Łatek, Madoks, Major, Maks, Maluch, Milord, Negro, Neron, Norton, Onyks, Opal, Oskar, Piorun, Pluto, Puszek, Rambo, Ramzes, Spider, Szafir, Szarik, Ugryś, Zefir.  

Imię dla psa suczki

Imię dla psa suczki? Abba, Amber, Aza, Barbie, Bryza, Cherry, Chelsea, Cleo, Dafne, Dora, Etna, Flora, Frida, Funka, Gabbi, Joga, Jessi, Kora, Kropka, Kulka, Kendy,  Lady, Lola, Luka, Mary, Nora, Perła, Pusia, Roksi, Rózia, Róża, Saba, Śnieżka, Tajga, Viva, Xena, Yaris, Zadra, Zmyłka. Jak widać, niemal wszystkie przykładowe imiona dla psów są dwusylabowe, bardzo często zawierają zgłoskę „R”.

Czytaj więcej: Imię dla suczki - oryginalne imiona dla psów suczek

Fot. 123RF