Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Adresówka dla psa - jaki identyfikator dla psa wybrać?

2018-03-28
Adresówka dla psa - jaki identyfikator dla psa wybrać?

Adresówka dla psa

Adresówka dla psa to zwykły, wydawać by się mogło, kawałek metalu, plastiku, skóry czy drewna. Czasem mała kapsułka, szkatułka, pojemnik. Przypinana do obroży, adresówka dla psa sama w sobie pełni rolę ozdoby, czegoś na kształt psiej biżuterii. Nie jest to jednak zwykła zawieszka. Tak jak nazwa sugeruje adresówka dla psa w rzeczywistości jest nośnikiem informacji – swoistym identyfikatorem dla psa.  

Zobacz: Miski dla psa - na stojaku, ceramiczne - jak wybrać?

Identyfikator dla psa

Adresówka dla psa zawiera szereg danych na temat zwierzęcia, miejsca jego zamieszkania oraz możliwości kontaktu z właścicielem. Pierwszą pozycją jest  imię psa – informacja ważniejsza, niż mogłoby się wydawać (o czym więcej za chwilę). Oprócz tego adresówka dla psa musi oczywiście zawierać dokładny adres zamieszkania. Trzecią niezbędną informacją jest telefon kontaktowy do właściciela lub opiekuna zwierzęcia.  

Po co adresówka dla psa?

Adresówka dla psa okazuje się niezastąpiona w sytuacji, gdy pies oddali się od domu, a jego poszukiwania nie przyniosą rezultatu. Wówczas pozostaje mieć nadzieję, że zwierzę całe i zdrowe zostanie odnalezione przez odpowiedzialne osoby, które korzystając z danych zawartych w adresówce, pomogą zwierzęciu wrócić do domu. Oczywiście adresówka dla psa będzie pomocna także w mniej fortunnych okolicznościach, na przykład gdy nasz pies, ranny lub chory, trafi do lecznicy weterynaryjnej, schroniska dla zwierząt itd. Adresówka dla psa powinna należeć do akcesoriów obowiązkowych dla psów, które otrzymują swobodę i mogą biegać bez smyczy. W przypadku zwierząt chodzących jedynie na uwięzi, adresówka pozostanie zwykłym gadżetem.  

Czytaj także: Szelki dla psa - dużego, małego. Bezuciskowe

Adresówka dla psa – by przełamać nieufność

Adresówka dla psa może odegrać ważną rolę także ze względów psychologicznych. Choć psy są z natury ufne, w kryzysowej sytuacji różnie mogą reagować na towarzystwo obcych ludzi. Adresówka dla psa pomoże przełamać lody i skruszyć bariery, jeśli tylko osoba która znajdzie zwierzę wykorzysta zawarte w niej informacje i zacznie się do niego zwracać po imieniu. Pies z pewnością poczuje się pewniej, co usprawni proces powrotu do domu.  

Identyfikator dla psa - metalowy

Adresówka dla psa jest gadżetem występującym w kilku formach. Niezwykle popularny jest identyfikator dla psa – metalowy, aluminiowy, miedziany – z wygrawerowanymi na stałe danymi zwierzęcia. Adresówka dla psa z grawerem przypomina nieco wojskowy nieśmiertelnik. Bardzo często spotykamy się jednak także z adresówkami dla psa, które mają postać maleńkich pojemniczków o kształcie, serca, beczki, kapsułki itd. W tym przypadku dane są grawerowane na zewnątrz, bądź umieszczane w środku – zapisujemy je na niewielkiej kartce i zwinąwszy w rulon, zamykamy w kapsułce.  

Sprawdź też: Smycz dla psa - do biegania, automatyczna, długa

Adresówka dla psa z grawerem – na co zwracać uwagę?

Identyfikator dla psa nie może być zbyt mały, jeśli chcemy uniknąć problemów z brakiem miejsca na wpisanie wszystkich danych, jakie chcielibyśmy zawrzeć w tym miejscu. W praktyce wielkość adresówki dla psa z grawerem może zależeć od czynników tak banalnych, jak długość imienia psa czy nazwy ulicy, przy której mieści się nasz dom. Pamiętajmy – adresówka dla psa nie może być też zbyt duża, będzie wówczas przeszkadzać zwierzęciu, wzrośnie też ryzyko zaczepienia się identyfikatorem o krzaki, druty i inne przeszkody.

Oczywiście wybierając adresówkę dla psa zwracajmy uwagę na materiały, z których została wykonana oraz jakość mocowania. Adresówki metalowe powinny być pokryte powłoką antykorozyjną, te plastikowe nie mogą być wykonane z najtańszego tworzywa. Dołożenie kilku złotych na lepszy jakościowo produkt może w sytuacji zagrożenia uratować zwierzęciu życie.  

Adresówka dla psa vs. obroża z imieniem

Adresówka dla psa znajduje alternatywę w postaci obroży z wypisanym imieniem i innymi danymi psa. Obroża nie jest może rozwiązaniem tak estetycznym, jak adresówka dla psa, bywa jednak bardziej praktyczna. Adresówkę łatwiej bowiem zgubić i zniszczyć niż obrożę. 

Sprawdź: Najlepsza karma dla psa – sucha czy mokra – jaką wybrać?
pixel