Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla psów po sterylizacji

Marka
Faza życia

Karma dla psów po sterylizacji

Jaka karma dla psów po sterylizacji będzie najlepsza? To pytanie zadaje sobie codziennie wielu opiekunów. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnorodne propozycje pełnoporcjowych karm przeznaczonych specjalnie dla psów, które przeszły już zabieg kastracji.

Jaka karma będzie najlepsza dla psa po sterylizacji?

Kastracja psa jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania bezdomności. Zabieg ten zapobiega również wielu problemom zdrowotnym, w tym ropomaciczu, czy nowotworom listwy mlecznej, czy prostaty. Pomaga również uniknąć schorzeń prostaty u starszych psów.

Trzeba jednak pamiętać, że zabieg sterylizacji ma wpływ na metabolizm organizmu a po jego wykonaniu zmienia się gospodarka hormonalna. Pies może więc wykazywać mniejszą aktywność fizyczną, co z kolei przekłada się na potencjalne problemy z nadwagą.

Właśnie dlatego wielu właścicieli czworonogów decyduje się na specjalną karmę, która sprawdzi się w przypadku psów po sterylizacji. Czym wyróżniają się tego typu produkty? Karma dla psa wykastrowanego powinna:

  • być pozbawiona zbędnych węglowodanów;

  • być wykonana z wysokiej jakości produktów;

  • być produktem hypoalergicznym;

  • wspierać uczucie sytości.

Jak uniknąć dużej masy ciała czworonoga po sterylizacji?

Panuje przekonanie, że psy poddane zabiegowi sterylizacji tyją. Ma na to wpływ przede wszystkim zmiana metabolizmu, na którą przekłada się niższe zapotrzebowanie energetyczne. Oznacza to, że nasz czworonożny przyjaciel po kastracji ma mniejsze zapotrzebowanie na kalorie. Dlatego utrzymywanie dotychczasowej diety może z czasem doprowadzić do nadwagi.

W przypadku psa nadmiar tkanki tłuszczowej stosunkowo szybko prowadzi do schorzeń układu ruchu. Zwiększa także ryzyko kontuzji. Właśnie dlatego tak istotne jest zadbanie o zmiany w diecie psa po sterylizacji. Warto więc jak najszybciej wybrać dla niego jak najlepszą karmę.

Bardzo istotne jest również to w jaki sposób dbamy o porcjowanie posiłków dla czworonogów. Warto obserwować pupila i zwracać uwagę na to, jak bardzo spadła jego aktywność po zabiegu. Każda karma dla psa może tuczyć, jeżeli będziemy podawać jej za dużo, dlatego tak istotny jest wybór produktu, który zaspokoi psi apetyt, a jednocześnie wpłynie korzystnie na zdrowie psa.

Sucha karma dla psów sterylizowanych

Sucha karma jest często polecana psom po zabiegu sterylizacji. Jest to związane z faktem, że granulat można bardzo skutecznie i łatwo odmierzyć z pomocą wagi. Z rego powodu podanie zwierzęciu odpowiednio dużej porcji nie powinno stanowić dużego problemu.

W bogatym asortymencie sklepu internetowego Max&Mrau znajdziesz różnorodne karmy suche przeznaczone dla zwierząt wykastrowanych. Pełnoporcjowe karmy od sprawdzonych producentów można bardzo łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb psa oraz do budowy jego organizmu.

Sucha karma dla psa po sterylizacji dostępna jest w dużych workach, co sprawia, że jest to ekonomiczne rozwiązanie dla opiekunów więcej niż jednego zwierzaka lub przedstawiciela dużej rasy.

Mokra karma dla psów po sterylizacji

Psu po sterylizacji można podawać również mokrą karmę. Warto jednak zadbać o to, aby było ona pozbawiona zbędnych dodatków, takich jak zboża, czy sztuczne barwniki. Odpowiednia karma powinna zaspokajać uczucie głodu poprzez dostarczenie zwierzęciu wartościowych składników odżywczych.

Specjalny skład karmy dla psów po kastracji powinien obfitować w cenne źródła białka zwierzęcego, dobre i lekkostrawne węglowodany oraz zdrowe tłuszcze, na przykład olej lniany lub olej z łososia.

Mokra karma dla samców i samic po sterylizacji może zapobiegać otyłości. W zależności od umieszczonych w składzie witamin, minerałów i innych dodatków produkt może mieć także inne zastosowania. W niektórych karmach znalazły się składniki o działaniu przeciwzapalnym, które wzmacniają kości, czy zapobiegają problemom z układem krążenia.

Karma dla wykastrowanych psów różnych ras

Niektóre karmy różnią się przeznaczeniem w zależności od rasy psa. Dotyczy to również karm dla zwierząt po sterylizacji. Mniejsze zwierzaki mają krótszy przewód pokarmowy, dlatego potrzebują składników odżywczych o lepszej przyswajalności. W oczywisty sposób wymagają również mniejszego granulatu.

W przypadku większych psów zbyt małe granulki mogą spowodować zakrztuszenie. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby dobierać karmę dostosowaną do potrzeb zwierzaków o konkretnych gabarytach.

Karmy przeznaczone dla zwierząt o dłuższym włosiu często bogate są w specjalistyczne składniki, takie jak biotyna. Nie tylko zapobiegają otyłości, ale także zapewniają psom zdrową i lśniącą sierść.

Dobrej jakości karma po zabiegu sterylizacji

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego Max&Mrau znalazły się doskonale zbilansowane karmy dla psa po sterylizacji. Oferujemy naszym klientom produkty od najbardziej znanych i zaufanych producentów. Możesz zdecydować się na karmę, takich marek i serii, jak:

  • Purina Pro Plan;

  • Royal Canin;

  • Brit Care

Wybór karm jest naprawdę szeroki a one same zostały pogrupowane pod kątem wielkości psa, jego rasy, czy ciężkości opakowania.

Zbilansowane karmy dla psów po sterylizacji

Zabieg sterylizacji jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla zwierzęcia, jak i dla jego opiekuna. Bardzo ważne jest to, aby tuż po nim zapewnić psu odpowiednio zbilansowane żywienie. Zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie po kastracji wpływają na metabolizm. Pies może wówczas stać się mniej aktywny.

Zachowanie tego samego modelu żywienia może, chociaż nie musi, doprowadzić do otyłości. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby wybrać odpowiednią karmę dla psa po sterylizacji.

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz wiele przykładów doskonale zbilansowanych, smacznych i zdrowych karm przeznaczonych specjalnie dla tej grupy zwierząt.

pixel