Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Modne czesanie psa na wiosnę - pudel, shih tzu, maltańczyk

Mamy wiosnę, zatem czas pomyśleć nad zabiegami pielęgnacyjnymi dla naszego pupila. Jak zadbać o zwierzaka po zimie? Czy wystarczy go wykąpać, porządnie wyczesać, a może należy mu się wizyta w psim lub kocim spa?

Jak zadbać o pupila na wiosnę?

Zbliża się wiosna, a co za tym idzie, zwracamy większą uwagę na odświeżenie nie tylko własnego wyglądu, ale również look’u pupila. O tej porze roku psy i koty zaczynają pozbywać się martwego włosia, który chronił je przed zimnem i mrozem w zimne miesiące. Możemy pomóc zwierzakom w tym procesie, przy okazji dbając o ich zdrową skórę, dobre samopoczucie oraz modny styl.
Chcąc odświeżyć psi albo koci wygląd możemy skorzystać z szeregu gotowych zabiegów, oferowanych przez salony piękności dla czworonogów. Wśród tych przyjemnych procedur znajdziemy m.in. strzyżenie psów i kotów, trymowanie (czyli pozbywanie się martwego włosia i wyczesywanie podszerstka, dzięki czemu z łatwością opanujemy gubienie zimowej sierści przez naszego pupila), relaksującą kąpiel przy zastosowaniu profesjonalnych kosmetyków do psiej albo kociej sierści, rozczesywanie i usuwanie kołtunów oraz czyszczenie uszu i przycinanie pazurów, zwłaszcza takich, które wrastają i bardzo przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu.
Nawet jeśli mamy wprawę w samodzielnym dbaniu o wygląd naszego czworonoga, warto choć od czasu do czasu wysłać go do spa dla psa oraz innych zwierząt.

Wiosenne strzyżenie psa

Strzyżenie psa to niekiedy obowiązkowa procedura, którą należy powtarzać kilka razy w roku, w przypadku pewnych psich ras, np. pudla, czy sznaucera. Obcinanie psiej sierści to także pewien standard, jeśli chodzi o zwierzaki wystawowe. Za niewłaściwą fryzurę lub jej brak, wystawowy pies mógłby mieć odjęte punkty podczas wystawy psów.

Wybierając uczesanie dla swojego pupila powinniśmy się kierować nie tylko aktualnymi trendami w modzie, ale też, a może przede wszystkim wygodą zwierzęcia, jego dobrostanem, a także wytycznymi dotyczącymi konkretnej rasy. Fryzura dla psa powinna być także dopasowana do rodzaju okrywy włosowej, jaką posiada nasz czworonożny podopieczny oraz jego temperamentu, trybu życia, stanu zdrowia, wieku, itp.

Skracając psie włosie należy pamiętać, by nie obciąć sierści przy samej skórze, ponieważ w ten sposób możemy go narazić na podrażnienia skórne, a w cieplejsze miesiące na poparzenia słoneczne. Dobrze też nie wyczesywać psu całego podszerstka, gdyż pełni on funkcję izolacyjną nie tylko zimą, ale również zabezpiecza psią skórę przed upałami.

Niekiedy wiosenna „przycinka” może się tylko ograniczyć do rozczesania, a w najgorszym razie – eliminacji kołtunów, które stanowią nierzadką pamiątkę po zimie, przedwiosennych roztopach, itp. Można próbować wykonać ją samodzielnie w domowym zaciszu (najlepiej w asyście drugiej osoby, która będzie przytrzymywała zwierzaka) albo zlecić ten zabieg specjalistycznej firmie, czyli psiemu groomerowi.

Akcesoria do czesania dla psa i kota

Czesanie psa i kota, szczególnie kiedy mamy w domu zwierzaki długowłose, powinno stanowić codzienny rytuał. Ważne jest jednak właściwe dobranie odpowiednich narzędzi do wyczesywania psiej oraz kociej sierści.

Jeśli jesteśmy posiadaczami krótkowłosych pupili, do zabiegu polegającego na czesaniu takiej sierści wystarczy nam zwykłe zgrzebło albo rękawica do wyczesywania dla psa bądź kota, np. marki Pet Nova, czy Trixie. Krótkie włosie możemy głaskać miękką szczotką dla psa lub kota, np. Zolux Anah. Do psów i kotów o gęstej sierści poleca się używać szczotki z metalowymi wypustkami. Do takich sprzętów zalicza się m.in. samoczyszcząca szczotka z kulkami marki Over Zoo. Długowłose psy i koty powinno się natomiast czesać grzebieniem o szerokim rozstawie ząbków, taką jak np. Furminator Furflex. Ten szczególny grzebień dla psa oraz kota też świetnie poradzi sobie z usunięciem splątania i zabrudzenia z sierści oraz sprawi, że psia i kocia fryzura będą idealnie wykończone. Dodatkowym atutem tego narzędzia do czesania i stylizacji zwierzęcej fryzury jest to, że zaokrąglone igły grzebienia obracają się o 360⁰, co minimalizuje szarpanie włosów i likwiduje podrażnienia skórne.

W kosmetyczce pupila nie może zabraknąć także szczególnego sprzętu – furminatora, który bez litości rozprawia się z podszerstkiem. Furminator dla kotów długowłosych to produkt stworzony przez kociego groomera. Dzięki temu narzędziu można usunąć martwy włos i podszerstek, zmniejszając tym samym ryzyko połykania przez kota kul włosowych.

Produkty do modnej fryzury psa i kota

Na wiosnę warto zafundować pupilowi kąpiel. Nie należy jednak kąpać go w środkach stosowanych przez ludzi. Trzeba stosować kosmetyki dedykowane dla psów bądź kotów. W sklepie Max&Mrau znajdziemy nie tylko ogromny wybór narzędzi do czesania sierści, ale też szampony dla psów i kotów. Warto wybrać taki specyfik, który będzie przeznaczony do danej sierści (np. szampon dla psów o przesuszonej sierści Over Zoo Premium, czy szampon dla psa o krótkiej sierści Over Zoo), rasy (np. szampon dla maltańczyków Eurowet) i innych atrybutów naszego pupilka, takich jak np. stan skóry (np. dermatologiczny szampon dla psów i kotów Hexoderm), bądź kolor umaszczenia (np. szampon dla psów o białej lub jasnej sierści Dermapharm champ-richer). Mamy także kosmetyki, dzięki którym możemy osiągnąć jakiś szczególny efekt kosmetyczny (np. wygładzający szampon Dermapharm Bioeligo jedwabistość), bądź użytkowy (jak szampon Over Zoo wspomagający ochronę przed owadami).
Jeśli jesteśmy gotowi na samodzielne przystrzyganie czy nawet strzyżenie pupila, zaopatrzmy się w profesjonalny sprzęt, czyli małe nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami oraz maszynkę do strzyżenia i/lub golenia dla psów. Maszynka do męskiej brody nie nadaje się do przycinania psiej sierści. Odnosząc się do tej ostatniej czynności kosmetycznej, najlepiej jednak zaufać specjaliście i oddać pupila w ręce doświadczonego groomera.
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Komentarze

Nie znaleziono opinii

Nowa wiadomość