Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tetra

Wielkość opakowania
Cena
-

Niekwestionowany lider branży akwarystycznej od ponad pół wieku

Firma Tetra nie przestaje być czołowym producentem pokarmów i akcesoriów akwarystycznych od ponad 60 lat. Producenci nieustannie trzymają rękę na pulsie, wprowadzając na bieżąco innowacyjne rozwiązania, wraz ze zdobywaniem wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i poprawy skuteczności urządzeń oraz akcesoriów akwarystycznych. Tetra prowadzi również nieustanne badania nad jak najbardziej zbilansowanym pokarmem dla ryb i skorupiaków. Swoje produkty testuje w setkach eksperymentalnych zbiorników, mając największy udział w działaniach naukowo-badawczych wśród wszystkich firm z branży akwarystycznej. Większość asortymentu marki Tetra powstaje w niemieckiej miejscowości Melle, skąd płynie jego eksport do ponad 120 krajów na świecie.

Sprawdzony dobór składników w pokarmach Tetra dla ryb akwariowych

W 1952 roku późniejszy założyciel firmy Tetra - dr nauk przyrodniczych Ulrich Baensch stworzył i opatentował pierwszy podstawowy pokarm dla ryb akwariowych o konsystencji pasty, nazwany BioMin. Kilka lat później opracował recepturę suchego pokarmu, składającego się z czterech (gr. Tetra) składników w formie płatków zawierających bogactwo witamin (Min). Obecnie w odżywkach TetraMin znajduje się już ponad 7 składników. Do dziś zachowano jednak tradycyjne wzornictwo opakowań, jakie stosowano sześćdziesiąt lat temu. Zawartość żółtej puszki z brązowym wieczkiem stała się szybko światowym championem produktów spożywczych branży akwarystycznej.

Pokarmy opracowane dla określonych gatunków ryb

Od kiedy z taśmy produkcyjnej zjechały pierwsze żółte puszki, z roku na rok firma Tetra wprowadza coraz bardziej skuteczne i innowacyjne produkty dla ryb, których używanie gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Mrau jako kot specyficzny, starannie obserwuje zachowanie rybek w akwarium podczas karmienia i mruczy z aprobatą, kiedy pokarm im odpowiada. W ofercie sklepu Max & Mrau znaleźć można szeroką gamę karm dla ryb, od uniwersalnych poprzez granulowane, a na specjalistycznych pokarmach skończywszy. Poza karmą dla rybek akwariowych, Tetra specjalizuje się również w sporządzaniu pożywek dla tych żyjących w stawach i oczkach wodnych. Ze względu na specyfikę gatunkową, Tetra sporządza pokarmy wyspecjalizowane, dedykowane między innymi złotym rybkom, gupikom lub rybom tropikalnym.

Nie tylko pokarmy dla ryb

Nie tylko ryby znaleźć mogą w ofercie firmy Tetra bezpieczne i pełnowartościowe karmy. Przedsiębiorstwo oferuje także pożywienie dla żółwi wodnych, krabów, raków i krewetek. Popularnością wśród akwarystów cieszą się również płyny, zmieniające wodę z kranu w przyjazne dla skorupiaków środowisko wodne, jak i preparaty typu easy balance, pozwalające na ograniczenie częstotliwości czyszczenia akwarium, dbając jednocześnie o kondycję roślin akwariowych i ryb.

pixel