Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klatki dla szczurów i myszy

Marka
Cena
-

Wiadomo powszechnie, że klatka dla gryzonia jest domem, schronieniem oraz najważniejszym miejscem w jego życiu. Wiedzą też o tym Max i Mrau, którzy sami uwielbiają przesiadywać w swoich legowiskach. Dobrze urządzona buda czy wygodny koszyk, to rzecz bezcenna. Dlatego nasi czworonożni pomocnicy wybrali najlepsze klatki dla myszy i szczurów, które cechują się odpowiednią wielkością, a także licznymi udogodnieniami, pozwalającymi na zabawę oraz inne atrakcje. Jak mawia Max - w końcu mysz też człowiek! No dobrze, może trochę przesadza, ale prawdą jest, że odpowiednio urządzone miejsce do życia może sprawić, że gryzoń będzie zadowolony i nie braknie mu zapału, ani energii do codziennych zabaw i ogólnej aktywności.

Jaka powinna być dobrze dobrana klatka dla myszy i szczurów?

Aby klatka dobrze spełniała swoje funkcje, najważniejsze jest dopasowanie jej wymiarów do wielkości zwierzątka. Przecież nie wyobrażamy sobie, żeby owczarek niemiecki próbował zmieścić się do legowiska jamnika (Max to niesamowite źródło natychmiastowych przykładów). Dlatego szczury, które są zwierzętami większymi, potrzebują bardziej przestrzennych klatek, z obszernymi przejściami, a z kolei myszom wystarczą mniejsze pomieszczenia. Różne typy klatek dla myszy oraz szczurów można znaleźć w tym dziale. Co również bardzo ważne, należy mieć na uwadze jakość zastosowanych materiałów oraz wygląd klatki. Najlepsze będą takie, które pozwalają na otwartą przestrzeń i dostęp świeżego powietrza. Nie polecamy korzystania ze szklanych akwariów czy plastikowych klatek z całkowicie obudowanymi ściankami. Może to prowadzić do znacznego dyskomfortu i działać negatywnie na samopoczucie pupila. Najpopularniejsze są klatki z metalowymi kratami, które pozwalają na przepływ powietrza i są całkowicie bezpieczne dla zwierząt.

Wybieraj sprawdzone klatki dla myszy i szczurów

W ofercie Max&Mrau posiadamy produkty najwyższej jakości, wyłącznie od sprawdzonych producentów. Choć nasi futrzaści specjaliści nie mogli osobiście przetestować klatek dla myszy i szczurów (Max nie ukrywa, że chętnie by zobaczył Mrau próbującego takiej sztuki), to posiadają oni rozległe znajomości również w świecie gryzoni. A dzięki temu, zanim podjęli decyzję o wprowadzeniu klatki do oferty, upewnili się, że jest wystarczająco wygodna i spełnia wszystkie oczekiwania zainteresowanych. Dzięki temu nie trzeba się martwić o wytrzymałość produktu oraz jego funkcjonalność.

Dobrze dobrana klatka dla myszy lub szczura to tylko początek

Kupując klatkę dla myszy lub szczura, warto mieć na uwadze powyższe wskazówki i dokonać wyboru, który pozwoli na komfortowe życie naszym małym podopiecznym. Pamiętajmy też, że warto czasem wypuszczać je na większą przestrzeń (która powinna oczywiście zostać odpowiednio zabezpieczona). Nie ma to jak harce bez żadnego skrępowania! Posiadając właściwą klatkę, trzeba również pomyśleć o właściwym wyposażeniu, żeby zwierzątka nie się nie nudziły i czuły się doskonale w swoim domu.

pixel