Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klatki i transportery dla gryzoni

Marka
Tworzywo klatki
Kolor klatki
Cena
-

Max i Mrau świetnie wiedzą, jak ważny jest własny kąt oraz poczucie bezpieczeństwa, jaki zapewnia, dlatego zdecydowali się pomóc nam w wyborze najlepszych produktów w tej kategorii. Dzięki ich testom jesteśmy pewni, że wszystkie oferowane przez nas produkty są wyjątkowo trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z naszej strony gwarantujemy, że są również bardzo wygodne dla wszystkich gryzoni, zaopatrzone w niezbędne akcesoria i oferowane przez nas w najlepszych cenach.

Jaką klatkę dla gryzoni domowych wybrać?

Klatki hodowlane dla gryzoni różnią się między sobą rozmiarami, wykorzystanymi materiałami oraz akcesoriami, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z wszystkimi powyższymi czynnikami i tym, jaki wpływ mają na życie naszego pupila. Mrau rozumie, że jako zwierzę, które zdecydowaną większość swojego życia spędza w klatce, gryzoń musi mieć zapewnioną w niej jak największą swobodę oraz spełnione muszą zostać jego wszystkie potrzeby. Rozmiar jest kluczowym elementem, na który należy zwrócić uwagę przed zakupem. Klatki dla małych gryzoni - w szczególności, jeśli te nie są hodowane w grupach - nie muszą być dużych rozmiarów. Dodatkowe centymetry zapewnią im więcej swobody, jednak nie ma potrzeby od razu kupować wielopoziomowej klatki, która może okazać się dla jednego zwierzątka za duża. Dobrym pomysłem jest kupienie mniejszej klatki i stopniowe zwiększanie jej powierzchni w miarę rozwoju hodowli, świetnie sprawdzą się do tego wysokie klatki dla gryzoni, w przypadku których klatka zyskuje kolejne piętra. Duże klatki dla gryzoni są przede wszystkim przeznaczone dla większych zwierząt oraz hodowli, gdzie występuje co najmniej kilka osobników.
Jeśli chodzi o materiały, z których wykonywane są klatki, najczęściej spotykamy metalowe oraz plastikowe klatki dla gryzoni. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety. W przypadku metalowych klatek, chociaż często wydają się one być bardziej trwałe ze względu na bardziej wytrzymały materiał, z którego są stworzone, często pokrywane są farbą. Zwierzęta takie jak chomiki czy myszy przepadają za gryzieniem szczebli i w takim przypadku farba ta może okazać się dla nich szkodliwa. Plastikowe klatki, chociaż odrobinę mniej przewiewne, mogą być wykorzystane również jako klatki transportowe dla gryzoni, dzięki wygodnej rączce, w którą są wyposażone. Kolejnym ważnym aspektem jest obecność różnego rodzaju akcesoriów w klatkach dla gryzoni. W zależności od typu i wielkości klatki może być ona zawierać różnego rodzaju przydatne akcesoria. Pamiętajmy, że dla gryzoni miseczki, poidełka, a także rozmaite kołowrotki są wyposażeniem podstawowym, więc kupując klatkę z takimi akcesoriami oszczędzamy czas i pieniądze na dodatkowe zakupy. Można spotkać również klatki dla gryzoni z tunelami i są to najczęściej modele większe, wielopoziomowe.

Jakie są zalety oferowanych przez nas klatek?

Max i Mrau zadbali o to, by w naszej ofercie znalazły się klatki różnych rozmiarów, które mogą służyć również do transportu. W tej kategorii oferowane są także klatki z różną ilością akcesoriów. Dodatkową zaletą naszych produktów jest wysoka jakość. Ważna dla nas jest również przystępna cena, więc oferujemy najtańsze klatki dla gryzoni.

pixel