Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Klatka dla świnki morskiej

Świnki morskie są zwierzętami stadnymi, które silnie przywiązują się do członków swojego stada. Ponadto są silnie terytorialne oraz społeczne, dlatego są one znakomitym zwierzątkiem domowym. Są to spokojne, czasami płochliwe, jednak bardzo inteligentne zwierzęta. Kawie domowe, jak inaczej nazywa się świnki morskie, wykazują aktywność dobową zarówno w dzień jak i w nocy, ale w przeciwieństwie do chomików nie lubią się wspinać, a ich budowa kręgosłupa nie pozwala na zabawę w kołowrotku. Te wszystkie czynnik sprawiają, że odpowiednia klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ale powinna mieć jak największą powierzchnię. Mrau mówi, że w hodowli tych zwierząt należy zapewnić im przede wszystkim dużo przestrzeni. Większość swojego życia spędzają w klatce, która musi zapewniać im komfort, jednak wskazane jest również zagwarantowanie śwince dostępu do wybiegu. W takim przypadku pamiętajmy jednak o zabezpieczeniu sprzętów takich jak urządzenia elektryczne czy przewody, ponieważ kawie są zwierzętami, które - tak jak Max - lubią podgryzać różne przedmioty.

Jaka powinna być klatka dla świnki morskiej?

To najczęściej zadawane pytanie przed zakupem zwierzątka tego rodzaju. Duże klatki dla świnki morskiej będą w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Jaką wielkość klatki dla świnki mamy tu jednak na myśli? Najmniejszą wskazaną powierzchnią, na której powinna mieszkać jedna świnka morska jest klatka o wymiarach 80 cm x 60 cm. Wysokość w tym przypadku nie ma większego znaczenia, ponieważ zwierzęta te poruszają się raczej po ziemi i nie lubią się wspinać, więc nie trzeba się martwić, że będą próbowały z klatki wyjść, jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania dla świnki z otwartą górą. Mrau odradza jednak zakup takiej klatki w przypadku, gdy w domu są inne zwierzęta domowe, w szczególności koty, które nie są tak przyjazne jak on. Idealna klatka dla świnki morskiej będzie nawet większych wymiarów, tak by zwierzę mogło się w niej swobodnie biegać i bawić się. W naszej ofercie znajdują się duże klatki, które znakomicie sprawdzą się jako komfortowe miejsce życia pupila. Najlepsze, oferowane przez nas, klatki dla świnek morskich składają się z wysokiej plastikowej kuwety, która zapewnia bezpieczeństwo dla delikatnych łapek naszego pupila oraz zapobiega wysypywaniu ściółki, a także ścianek z metalowych szczebelków, które gwarantują odpowiednią wentylację. Najlepsze jakościowo produkty, tak jak w przypadku oferowanych przez nas najtańszych klatek dla świnek morskich, posiadają również wiele udogodnień dla pupila i właściciela, takich jak wbudowany żłóbek na siano czy całkowicie otwieraną przednią ścianę klatki.

Klatki dla świnek najwyższej jakości

Max i Mrau pomogli nam w testowaniu jakości i wytrzymałości naszych klatek dla świnek morskich. Dzięki nim wiemy, że zarówno ich plastikowe, jak i metalowe elementy są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także w pełni bezpieczne dla zwierząt, ponieważ stworzone zostały w całości z nietoksycznych materiałów. Dodatkowo są odpowiedniej wielkości, by zapewnić zwierzętom codzienną dawkę ruchu i tym samym uchronić je przed chorobami takimi jak depresja, zapalenie skóry opuszków palca lub otyłość, czy cukrzyca. Duża przestrzeń pozwala też śwince na wydzielenie części toaletowej, co ułatwia sprzątanie klatki.