Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

akcesoria do wyposażenia terrarium

Rodzaj

Max i Mrau w swojej starannej selekcji produktów nie zapomnieli również o miłośnikach rozmaitych gatunków gadów. W gronie swoich znajomych oprócz psich i kocich kolegów, posiadają także przyjaciół, takich jak jaszczurki, węże czy żółwie. Obydwoje posiadają wiedzę na temat właściwej hodowli tych egzotycznych zwierząt, czego najlepszym wyrazem jest dział produktów im dedykowany. Podobnie jak to bywa w przypadku ras psów i kotów, również poszczególne gatunki gadów posiadają indywidualne potrzeby. Oprócz zorganizowania odpowiedniego wiwarium, niezbędny będzie także zakup pewnych produktów pielęgnacyjnych. Dlatego Max i Mrau spośród dostępnych na rynku produktów wybrali najlepsze akcesoria do wyposażenia i pielęgnacji terrarium, o których nie powinien zapomnieć żaden potencjalny hodowca.

Terrarium - o czym warto pamiętać?

Każdy gad, aby mógł się dobrze zaaklimatyzować w nowym miejscu, musi mieć stworzone przez swojego właściciela odpowiednie warunki, które przypominać będą jego naturalne środowisko. Dotyczy to zarówno rodzaju podłoża, oświetlenia, temperatury czy stopnia wilgotności. Pewne z akcesoriów do wyposażenia terrarium stanowią w tej kwestii znaczącą pomoc. Max i Mrau, w dziale adresowanym dla miłośników gadów, postanowili umieścić praktyczne rozwiązania, które nie tylko zwiększą komfort życia zwierzaków, ale i zagwarantują im pełne bezpieczeństwo. Jednym z takich rodzajów produktów są programowalne urządzenia służące do zaparowania terrariów, które umożliwiają optymalne utrzymanie wilgoci wewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu hodowcy posiadają opcję generowania mgiełki oraz regulacji długości odstępów czasu, po których ma zostać utworzona para. Jest to niezwykle ważna kwestia, mając na uwadze fakt, iż każdy gad posiada indywidualne potrzeby względem wilgoci. Każde terrarium powinno być zabezpieczone w taki sposób, aby przebywające w nim zwierzę nie wydostało się na zewnątrz. Aby posiadać stuprocentową pewność, że nie dojdzie do ucieczki pupila, warto wyposażyć się w odpowiednie zabezpieczające akcesoria do terrarium. Zdaniem Maxa i Mrau to również doskonały zakup w sytuacji, gdy w domu przebywają małe dzieci, które z ciekawości mogłyby otworzyć zwierzakowi drzwiczki. Dlatego w tej kategorii znajdują się także solidne zamki szyfrowe, nadające się do każdego terrarium ze szkła.

Właściwa pielęgnacja - akcesoria do wyposażenia terrarium

Max i Mrau mają świadomość, że każdy gatunek wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Nie inaczej jest w przypadku gadów, dlatego postanowili dokonać starannej selekcji w zakresie preparatów czyszczących. Dla przykładu: hodowla żółwia wiąże się z regularnym porządkowaniem ich siedlisk z odpadów organicznych. Max i Mrau, którzy cenią sobie ład i porządek, postanowili zaproponować skuteczne akcesoria czyszczące dla gadów. Zaproponowane przez nich biologiczne preparaty nie tylko usprawnią proces filtracyjny i stworzą korzystną florę bakteryjną, ale również będą skutecznym sprzymierzeńcem w redukcji nieprzyjemnych zapachów.

pixel