Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Kategorie

Zdrowe przysmaki dla psa

Jakie smakołyki dla psa?  

Każdy troskliwy opiekun czworonoga pragnie, by jego pupil jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem. Dlatego m.in. regularnie wyprowadza go, szczotkuje, odwiedza weterynarza, a także wybiera możliwie jak najlepszą karmę i smakołyki dla psa. Gama psich delicji jest olbrzymia. Jak wybrać najbardziej odpowiednie przysmaki dla psa? Decydując się na zakup konkretnego wyrobu, powinniśmy kierować się przede wszystkim takimi parametrami jak wiek, rasa, wielkość oraz indywidualne upodobania i charakter naszego czworonożnego przyjaciela. Ponadto warto postawić na przekąski dla psa, które będą miały dobry, zdrowy skład (i co ważne - będzie on umieszczony na opakowaniu danego produktu), zatem najlepiej by pochodziły od renomowanych producentów, którzy nie boją się ujawnić swoich danych na etykiecie, takich jak nazwa producenta, kraj pochodzenia, itp. Tego typu wytwory są z reguły przebadane, posiadają odpowiednie atesty kontroli produkcji i spełniają standardy jakościowe. Dobrze jest też odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym nam najbardziej zależy, kupując smaczki dla psa: czy na oczyszczeniu i wybieleniu zębów, czy na przytępieniu ostrych kiełków u szczeniaczka, czy na sprawdzonych „narzędziach” służących do treningu, czy może na zajęciu psa podczas naszej nieobecności. Takie produkty występują w rozmaitych postaciach i rozmiarach, np. jako groszki, patyczki, uszy, nóżki, kostki, szczoteczki, kabanosy, pierożki i wiele innych.  

Przysmaki dla szczeniaka  

Smakołyki dla szczeniaka oprócz powyższych wytycznych powinny też spełniać inne szczególne wymagania. Dobre przysmaki dla szczeniaka pomagają naszego małemu pupilowi wyżyć się, wybawić, wyciszyć odruch gryzienia co popadnie, w tym naszych dłoni i ulubionych skórzanych butów. Oprócz tego powinny one także uzupełniać dietę takiego czworonożnego malucha, wspierając jego odporność, prawidłowy rozwój poszczególnych narządów oraz zmysłów. Jeden z takich produktów proponuje firma Dermapharm Dr Seidel Snacks For Healthy Pups. Przekąski dla szczeniaka również powinny niwelować przykry zapach z pyszczka. Poza tym nie mogą być zbyt duże ani za twarde, żeby malec nie zakrztusił się za wielkimi odłamkami przekąski czy za szybko nie zniechęcił smakowitą „zabawką”.  

Przekąski dla psa dorosłego  

Bazując na powyższych radach, warto podzielić przysmaki dla psów dojrzałych w zależności od tego na czym zależy nam w danej chwili. Jeśli przykładowo dążmy do zregenerowania psa po długim, wyczerpującym spacerze, zapewnią nam to wyroby marki Maced. Przysmaki dla psów po intensywnych treningach (np. Maced SMART + kabanos drobiowy z ryżem) powinny odznaczać się zawartością dużej liczby witamin i minerałów, takich jak np. cynk, potas, magnez, żelazo, wapń, witaminy z grupy B. Z kolei żwacze dla psa z wołowiną (Maced przysmak dla psa żwacze wołowe) zapewniają świetną zabawę i przyjemność żucia pupilowi, wypełniając jego czas i przekierowując jego zainteresowanie z pogryzania mebli, czy dywanów na bezpieczne i produktywne gryzienie, które zapewniają zdrowe przysmaki dla psa, przy okazji niejako dbając o stan jego uzębienia oraz ogólny rozwój. Jeszcze innym rozwiązaniem są przysmaki treningowe dla psa, dzięki którym łatwiej jest zmotywować pupila do wykonywania naszych poleceń, przy okazji dostarczając włochatemu towarzyszowi niezbędnych składników odżywczych. Wśród takich produktów można wymienić np. Carnilove semi moist snack duck enriched with rosemary.  

Przysmaki do czyszczenia zębów  

Przysmaki dentystyczne dla psa są dedykowane starszym pupilom, u których pojawiły się już stałe zęby. Zatem można je podawać psu mniej więcej od dziewiątego miesiąca życia. Tego typu psie przysmaki wpływają na usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Stanowią więc ochronną bazę dla zdrowych, mocnych zębów oraz dobrą profilaktykę uzębienia naszego czworonoga. Godnym polecenia wyrobem są gryzaki dentystyczne dla piesków, które skończyły 9. miesiąc marki WHIMZEES Week Pack Stix S. Ta firma proponuje też odmienną postać takich smaczków – szczoteczki, którymi pies bynajmniej nie szczotkuje zębów, a sukcesywnie je zjada – WHIMZEES Week Pack Szczoteczka S. Wspomniane produkty odznaczają się brakiem glutenu, mięsa, konserwantów, sztucznych barwników, a także dużej ilości tłuszczów i kalorii. Te naturalne przysmaki dla psa wyróżnia olbrzymia liczba korzystnych dla psiej kondycji witamin, np. A, C, K, czy witamin z grupy B.  

Przysmaki do zabawy i treningu  

Wspomnieliśmy już o tym, że istnieją na rynku psich smaczków takie przysmaki, które świetnie nadają się do zajęcia młodszych pupili oraz tych starszych psów, ale o bardzo energicznej naturze i dużym temperamencie. Zabawki na smakołyki dla psa przeważnie mają formę kul, ale można też spotkać je pod postacią np. piłki do rugby. Drobne przekąski (np. Trixie przysmaki dla psa kosteczki mięsne) wkłada się do tych specjalnych pojemników, np. kul, które należy toczyć, by wypadały lub wydobywać je np. językiem. Pies ma przy tym mnóstwo zabawy, frajdę – kiedy zadanie się powiedzie, a właściciel – trochę spokoju. Natomiast dla psów, które pragniemy wytresować, ale też dla pupili, które biorą udział w wyścigach, czy są wykorzystywane do ciągnięcia zaprzęgów poleca się smakołyki dla psa do tresury np. BRAAAF przysmaki z tłuszczu owczego z łososiem. Przekąska m.in. wyeliminuje ewentualne niedobory odżywcze oraz zapewni odpowiedni poziom energii. Ogromny wachlarz psich produktów do przekąsania skłania do zastanowienia się jaki produkt będzie najlepszy dla naszego pupila, a zarazem który z nich spełni nasze oczekiwania.