Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Kategorie

Transporter dla psa (klatka do przewozu psa w samochodzie, samolocie)

Transport zwierząt

Transport zwierząt to zadanie wymagające odpowiedniego przygotowania, wiedzy i sprzętu, nawet jeśli naszego pupila czeka jedynie krótka przejażdżka z domu do pobliskiego lasu czy lecznicy weterynaryjnej. Przewożenie psa w samochodzie „luzem” na fotelu albo podłodze wiąże się z ryzykiem niekontrolowanych zachowań zwierzęcia, np.: przemieszczania się po aucie wpływającego na dekoncentrację kierowcy. Bardziej niebezpieczna będzie podszyta paniką reakcja zwierzęcia na gwałtowne wydarzenia na drodze np.: ostre hamowanie. Trudne do przewidzenia ruchy psa mogą doprowadzić nawet do wypadku. Jak przewozić psa w samochodzie, aby zapewnić bezpieczeństwo czworonogowi oraz ludziom podróżującym autem?

Transporter dla psa

Do transportu zwierząt małych i średnich idealnie nadaje się lekki i nieduży transporter wykonany przeważnie z tworzywa sztucznego, ale też z wikliny czy materiału. Wyróżniamy kilka rodzajów transporterów dla psa, wśród nich między innymi kontenery do przewozu zwierząt, bardziej zabudowane kosze wiklinowe, a także tekstylne, ale usztywniane torby umożliwiające przenoszenie oraz przewożenie psa w samochodzie. Bardziej zaawansowane modele transporterów dla psa mają wycięte specjalne otwory, przez które można przeciągnąć pas. W ten sposób mocujemy transporter dla psa do siedzenia. Dla zwiększenia komfortu czworonogów, wiele transporterów dla psa jest wyposażonych w pojemniki na karmę i wodę.

Klatka dla psa do samochodu

O ile transporter dla psa wystarczy w przypadku mniejszych zwierząt, o tyle przedstawiciele większych ras powinni być przewożeni w specjalny sposób – służy do tego klatka do przewozu psa. Zazwyczaj tego typu konstrukcja jest wykonana ze stali lub aluminium. Klatka dla psa do samochodu montowana jest zazwyczaj od tyłu – na podłodze bagażnika. Dlatego nie każde auto będzie nadawać się do transportu zwierząt w klatce. Niezbędny jest pojazd typu kombi, van lub SUV z klapą umożliwiającą załadunek konstrukcji o dużych gabarytach. W odróżnieniu od plastikowych transporterów dla psa klatka jest urządzeniem typowo stacjonarnym, po wymontowaniu jej z auta, możemy ją ustawić na podwórku, jednak jej waga i rozmiary skutecznie zniechęcają do przemieszczania się z nią na piechotę.

Jak duży transporter dla psa?

Specjaliści przekonują, że transporter dla psa powinien być na tyle duży, aby zwierzę miało możliwość swobodnej zmiany pozycji, jednak nie na tyle obszerny, by pupil mógł się w nim przemieszczać – w razie wypadku zbyt luźny transporter dla psa będzie dla naszej pociechy stanowić większe zagrożenie, niż ochronę. Istnieje również ryzyko, że za duży transporter dla psa będzie dla zwierzaka zachętą, by załatwić potrzebę fizjologiczną w wolnym miejscu. O ile w przypadku transportu zwierząt samochodem kontener dobieramy na wyczucie, o tyle w przypadku przewozu zwierząt samolotem kwestia ta jest zdecydowanie bardziej uregulowana.

Przewóz zwierząt samolotem – jaki transporter dla psa do samolotu?

Przewóz zwierząt samolotem jest dozwolony. Do tego celu, podobnie jak w przypadku samochodu, również wykorzystuje się transporter dla psa. W zależności od wielkości, pies podróżować będzie w przedziale pasażerskim, jako bagaż podręczny, albo w luku bagażowym. Wszystko zależy od przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze na pokład pozwalają zabrać psy o wadze do 8 kilogramów wraz z kontenerem, ale już na przykład Air France limit ten definiuje jako 5 kilogramów. Co do rozmiarów transportera dla psa – linie lotnicze często bardzo precyzyjnie je określają w zależności od rodzaju samolotu. Na przykład LOT na pokład Boeingów B787 i 737 pozwala zabrać transporter dla psa o wymiarach 55/40/20 cm, zaś w pozostałych maszynach – 45/30/20 cm. W przypadku transportu zwierząt w luku bagażowym ważne jest, aby transporter dla psa spełniał wymogi Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego – Live Animals Regulations. Przewoźnicy podkreślają, że transporter dla psa powinien być rozmiarów pozwalających zwierzęciu swobodnie stanąć oraz obrócić się. Szczegółowe informacje dotyczące transportu zwierząt są dostępne na stronach linii lotniczych, dokładne zapoznanie się z nimi pozwoli uniknąć wielu przykrych niespodzianek w podróży.


Wybierz najlepszy transporter dla psa!

Transport zwierząt – cena

W przypadku przewozu zwierząt samolotem wejście naszych pociech na pokład lub do luku bagażowego ma swoją cenę. I tak na przykład w przypadku LOT-u za zabranie małego (do 8 kg) psa do przedziału pasażerskiego musimy zapłacić od 50 do 280 złotych, w zależności od trasy. Przewóz zwierząt małych i średnich (do 15 kg) w luku bagażowym to koszt rzędu 90 do 600 złotych. Natomiast za transport zwierząt dużych w luku bagażowym – cena wynosi od 170 do 1200 złotych.

fot. pixabay.com