Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
Najniższe ceny
Darmowa dostawa

Kategorie

Transporter dla kota (klatka, kontener i torba transportowa dla kota)

Transporter dla kota – jaki kupić?

Jeżeli głównym przeznaczeniem transportera dla kota ma być przewożenie zwierzęcia samochodem, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór plastikowego kontenerka wyposażonego w solidne, metalowe drzwiczki z systemem zamykania na tyle skomplikowanym, by postawić kotu właściwy opór w razie próby wydostania się na zewnątrz. W droższych modelach transporterów dla kotów znaleźć można drugie drzwiczki, zaprojektowane na górze. To dobre rozwiązanie dla kotów, które nie lubią podróżować w zamknięciu – dodatkowy otwór pomaga umieścić zwierzę w kontenerze. Na ile tylko pozwalają na to finanse, nie powinniśmy kupować używanych transporterów dla kota, ani pożyczać ich od rodziny czy znajomych. Koty często agresywnie reagują na zapachy innych zwierząt, w tym także kotów. Nie mówiąc już o tym, że źle wyczyszczony transporter dla zwierząt może być siedliskiem chorób, na które cierpiał poprzedni pasażer.

Transporter dla kota – jaki rozmiar wybrać?

Transportery dla kota zazwyczaj produkowane są w jednym z trzech standardowych rozmiarów ponumerowanych od 1 do 3, ewentualnie: 10, 20, 30.
Transporter dla kota o rozmiarze 1 przeznaczony jest dla zwierząt o wielkości typowego dachowca o wadze do 5- 6 kilogramów. Zarówno ze względu na wagę „pasażera”, jak i rozmiar samego transportera dla kota, nadaje się on również do przenoszenia zwierzęcia pieszo. Koty większe, na przykład syberyjskie, brytyjskie czy norweskie leśne przewozimy w transporterach z grupy 2. Największe transportery dla kotów, oznaczone jako 3 lub 30, służą do przewożenia kocich rodzin (matka z małymi) albo dwóch, trzech dorosłych osobników. Ich rozmiary nie zachęcają do przemieszczania się z nimi na piechotę, są to transportery typowo samochodowe, do przewożenia głównie w bagażniku (w autach typu combi, van, SUV). Wielkość transportera dla kota ma ogromne znaczenie dla wygody, ale i bezpieczeństwa naszej pociechy w razie wypadku albo ostrego hamowania. Z tego powodu wybieramy transporter dla kota na tyle duży, aby zapewnić zwierzęciu swobodę zmiany pozycji, ale na tyle mały, by uniemożliwić mu przemieszczanie się po kontenerze. Zbyt duży transporter dla kota stanowi zagrożenie w razie gwałtownego zdarzenia drogowego.

Klatka kennelowa

Klatki kennelowe zazwyczaj kupuje się dla psów. Wykonane z metalu, solidnych rozmiarów, służą nie tylko jako legowisko oraz transporter dla dużych zwierząt, ale też uważa się, że spełniają rolę wychowawczą oraz prewencyjną. Zamyka się w nich psy za niewłaściwe zachowanie, a także w celu ochrony domu i domowników przed agresywnymi zachowaniami. W przypadku kotów wybór klatki kennelowej to rzadkość. Klatka dla kota to widok spotykany głównie w lecznicach, schroniskach i fundacjach opiekujących się zwierzętami – tam jednak klatki pełnią rolę „domu” dla zwierząt. Klatka dla kota bywa też niezbędnym akcesorium w przypadku kotów rasowych prezentowanych w czasie rozmaitych wystaw. Jeżeli chodzi o mieszkanie, klatka dla kota przydać się może ewentualnie na balkonie, pozwalając zwierzęciu cieszyć się świeżym powietrzem, ale bez nadmiaru swobody zagrażającej jego bezpieczeństwu.

Torba transportowa dla kota

Alternatywą dla plastikowego transportera dla kota będzie wykonana z tekstyliów torba dla kota. To idealne rozwiązanie, jeśli nie planujemy przewozić kota na długich dystansach samochodem, a głównym zastosowaniem ma być przenoszenie zwierzęcia pieszo. Torba dla kota jest znacznie lżejsza od transportera, przez co wygodniej się ją nosi. Najdroższe modele są tak zaprojektowane i wykonane, że mogą uchodzić za designerskie gadżety. Jeśli tylko nie odstrasza nas ciężar samego zwierzęcia – torba transportowa dla kota będzie idealnym akcesorium na spacer z mruczkiem.

Kosz wiklinowy dla kota

Kosz wiklinowy dla kota może posłużyć jako miejsce do spania w domu. W takim przypadku naturalny i lubiany przez koty materiał będzie im z pewnością służyć. Dobrze sprawdzi się także w roli drapaka. Nie powinno się jednak w tego typu koszu, a nawet transporterze wykonanym z wikliny, przewozić kota autem lub spacerować z nim po mieście czy lesie. Transporter dla kota musi być wytrzymały i uniemożliwiać zwierzęciu wydostanie się na zewnątrz w czasie jazdy – transporter wiklinowy ani tym bardziej otwarty kosz wiklinowy dla kota nie może tego zagwarantować. Nawet jeśli wykonane z wikliny kontenerki mają system zamykania, uchodzą one za łatwe do sforsowania przez koty.

Transporter dla kota, klatka kennelowa, torba dla kota – ile to kosztuje?

Ceny transporterów dla kotów są bardzo zróżnicowane. Najtańsze modele można dostać już za około 30 złotych. Droższe, wykonane z lepszego plastiku, wyposażone w bardziej efektywny system zamykania z nowoczesnym designem potrafią kosztować nawet 300 złotych. Podobna rozpiętość cenowa występuje w przypadku toreb dla kota, przy czym w najdroższych modelach ewidentnie nie chodzi wyłącznie o jakość wykonania i komfort kota, ale o wizerunek jego właściciela. Natomiast metalową klatkę dla kota kupimy w granicach 130-250 złotych.

Transporter dla kota - nasze produkty!
fot. pixabay.com