Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

2020-10-06
Październik miesiącem dobroci dla zwierząt W dzisiejszych czasach czworonożni kudłaci przyjaciele odgrywają w naszym życiu niezwykle ważną rolę. Gdy wracasz do domu po pracy, Twój pupil wita Cię w progu - czyli, dlaczego warto adoptować zwierzęta.

Masz szansę odmienić życie zwierzaka


Dzięki adopcji psa lub kota możemy zaobserwować, jak nasz nowy podopieczny przechodzi wewnętrzną przemianę. Należy jednak pamiętać, że pobyt w schronisku jest dla psa traumatycznym wydarzeniem. Czas leczy rany również i w tym przypadku, po kilku tygodniach lub miesiącach zmiany w zwierzęciu są niesamowite. Jeżeli otoczymy pupila cierpliwością i miłością, to mamy gwarancję sukcesu w zmianie zachowania nowego podopiecznego.

Preparaty uspokajające

Warto sprezentować adoptowanemu zwierzęciu na początek kocyk lub pluszową zabawkę. Pupil musi mieć swoje miejsce i swoją rzecz, dzięki czemu będzie spokojniejszy, a pluszowa przytulanka będzie mu towarzyszyć podczas nieobecności właściciela. 

Zabawki dla psa

Zabawki dla kota

Jaki kocyk rekomendujemy?

Schroniska są przepełnione


Według informacji przekazanych przez NIK w Polsce rośnie liczba bezdomnych psów i kotów. Szacuje się, że tylko w zarejestrowanych 140 schroniskach żyje ponad 100 tys. zwierząt. Musimy pamiętać o tym, że w statystykach nie ma fundacji i domów tymczasowych. Skala problemu jest więc ogromna, dodatkowym problemem jest niechęć do sterylizacji i kastracji. Niestety, ale kontrole NIK wykazały, że tylko w jednej trzeciej gmin w Polsce realizowany jest ustawowy obowiązek zapobiegający rozmnażaniu się bezdomnych zwierząt.

Adopcja seniora, czyli piękna jesień życia

Adopcja starszych psów, to zadanie ułatwione w porównaniu do szczeniaków. Dojrzały pies jest już opanowany i wychowany, a jednym z ulubionych jego zajęć jest spanie i spacerowanie. Spacer to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu psa. Nie tylko dlatego, że może on załatwić w tym czasie swoje potrzeby fizjologiczne, ale także dlatego, że jest to sposób na zacieśnienie więzi między nim, a właścicielem. To właśnie podczas spaceru mamy czas na wspólną aktywność. Jest ona jednak uciążliwa, gdy pies boi się ludzi napotkanych w trakcie przechadzki.

Sprawdź najlepsze obroże i smycze dla psów

Podczas spaceru z psem nie ma możliwości, aby nie dzielić przestrzeni z innymi. Pies, który boi się obcych, bez naszej pracy będzie w stresie za każdym razem, kiedy przyjdzie nam wyjść na spacer. Jeśli pies podczas spotkania z innymi kuli się, chowa ogon pod siebie, próbuje uciekać za nas, zaczyna być agresywny, może to oznaczać, że odczuwa lęk przed obcymi. W takich przypadkach należy zacząć od właściwych ćwiczeń, np. bezpieczne mijanie w momencie, kiedy widzimy obcą osobę, skupianie uwagi na sobie z użyciem przysmaków, aby odwrócić uwagę psa od innego człowieka. Lęk przed obcymi nasila się, jeśli obca osoba podchodzi do psa i próbuje go pogłaskać, zaczyna mówić wysokim tonem, wyciąga ręce w stronę psa. Takie zachowanie powoduje jeszcze większy stres i może także doprowadzić do ugryzienia. Jeśli nasz pies boi się innych, warto przyczepić do smyczy żółtą wstążkę. Pomysł ten to tzw. projekt „Yellow Dog” wymyślony przez właścicieli, których psy potrzebują spokoju na spacerze. Żółta wstążka oznacza, że pies może nie radzić sobie z nadmiarem bodźców, jest lękliwy i nieprzewidywalny. Dotyczy to także zwierząt, które są chore, przeszły niedawno zabieg chirurgiczny lub są w trakcie rehabilitacji, a także tych, które są już starsze. Jeśli więc widzisz u psa przyczepioną żółtą wstążkę, nie podchodź do niego.

Kochani i najważniejsze, wszystkie zwierzęta kochają tak samo! ;)

pixel