Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroża dla psa - z imieniem, na kleszcze, z GPS

2018-04-16
Obroża dla psa - z imieniem, na kleszcze, z GPS

Obroża elektryczna dla psa

Obroża elektryczna dla psa stosowana jest przede wszystkim w procesie tresury. Obroża elektryczna dla psa wykorzystuje impulsy elektrostatyczne do wywierania wpływu na zachowanie zwierzęcia. Wiele tego typu urządzeń ma wbudowaną funkcję elektrycznego pastucha, ograniczającego pole wybiegu psa do określonego przez nas promienia. Obroża elektryczna dla psa stosowana jest też w celu oduczania zwierzęcia szczekania. Jak działa obroża elektryczna dla psa? Generalnie, co do zasady, urządzenie karci zwierzę impulsem elektrostatycznym, gdy jego czujniki wychwycą niepożądane zachowanie – na przykład szczekanie, albo wyjście poza określone pole. Jak wiele innych gadżetów we współczesnym świecie, obroża elektryczna dla psa może być sterowana nawet za pomocą smartfona.  

Zobacz: Smycz automatyczna - dla psa, kota. Jaką wybrać?

Obroża dla psa z imieniem

Obroża dla psa z imieniem jest połączeniem zwykłej, tradycyjnej obroży dla psa z wiszącą na szyi adresówką. W odróżnieniu od adresówki, obroża dla psa z imieniem nigdy nie spadnie z szyi zwierzęcia ani nie będzie z niej zwisać, zwiększając ryzyko zaplątania się tam gdzie nie trzeba. Obrożę dla psa z imieniem można wykonać samodzielnie, ręcznie nanosząc dane zwierzęcia na zwykłą obrożę, ale można też kupić gotowy produkt. W sklepach zoologicznych można znaleźć obroże dla psa z grawerem.

Dostępne są obroże skórzane dla psa z możliwością wygrawerowania na nich imienia pupila oraz z metalowym brelokiem, na którym można obustronnie wykonać grawer. W przypadku, gdybyśmy na obroży chcieli zamieścić więcej danych – na przykład adres i telefon kontaktowy, część producentów oferuje możliwość wykonania tak spersonalizowanej obroży dla psa na zamówienie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że obroże dla psów ręcznie robione są droższe od tych tradycyjnych. Również za ozdobne obroże dla psów lub wykonane ze szlachetnych materiałów, trzeba będzie zapłacić więcej. Producenci sprzedają też ekskluzywne obroże dla psów, na przykład wysadzane kryształami lub cyrkoniami - takie raczej wybierają właściciele małych ras psów. Ekskluzywna obroża dla dużego psa jest raczej wykonana z wysokogatunkowej skóry i ozdobiona ćwiekami lub nitami.

Czytaj także: Linka treningowa dla psa - z amortyzatorem czy bez? 

Obroża dla psa przeciw kleszczom

Obroża dla psa przeciw kleszczom staje się coraz popularniejszym sposobem ochrony naszych pupili przed zagrożeniem, jakie niosą ze sobą te nieprzyjemne pajęczaki – pamiętajmy, że kleszcze przenoszą wiele ciężkich chorób, z boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu na czele. Obroża dla psa przeciw kleszczom działa uwalniając stopniowo zawarte w niej substancje czynne, odstraszające lub unieszkodliwiające kleszcze.

Należą do nich między innymi dimetikon, który obkleja i unieszkodliwia insekty, czy imidaklopryd i flumetryna, które po uwolnieniu rozprzestrzeniają się na skórze zwierzęcia zapewniając wielomiesięczną ochronę przed kleszczami. Obroże dla psa przeciw kleszczom są – wedle zapewnień producentów – całkowicie bezpieczne dla zwierząt, a także ludzi. Na tej samej zasadzie działają obroże przeciwpchelne dla psa. Co więcej, często producenci jedną i tą samą obrożę zachwalają jako produkt skuteczny jednocześnie przeciw kleszczom oraz pchłom.  

Obroża dla psa z GPS

Obroża dla psa z GPS to propozycja przeznaczona przede wszystkim dla właścicieli psów myśliwskich i pasterskich, ale z łatwością można także znaleźć tego typu obroże dla małego psa. Obroże dla psa z GPS wykorzystują różne metody komunikacji i lokalizacji – przede wszystkim sygnał z satelit GPS (Global Positioning System), ale też nadajników sieci komórkowej oraz fal radiowych. Precyzyjny lokalizator pozwala na bieżąco monitorować pozycję zwierzęcia, które w pogoni za zwierzyną oddaliło się od właściciela nawet na kilka kilometrów.

Profesjonalne obroże dla psa z GPS oferują zasięg nawet kilkunastu kilometrów. Są to urządzenia odporne na działanie wody i kurzu. Integracja nadajnika GPS z obrożą daje pewność, że zwierzę nie zgubi urządzenia. Niestety, luksus ma swoją cenę. Najlepsze modele obroży dla psa z GPS, przeznaczonego do wykorzystana przez myśliwych, kosztują grubo ponad 2 tysiące złotych.  

Zobacz: Smycz i obroża dla yorka - jaką wybrać?

Świecąca obroża dla psa

Świecąca obroża dla psa jest kolejnym z zyskujących popularność gadżetów, w które możemy się wyposażyć, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo pupila. Świecące obroże dla psa są niejako rozwinięciem idei obroży odblaskowej dla psa. Wyposażona w ledowe światełko zapewnia zwierzęciu widoczność z odległości nawet kilkuset metrów, w naturalny sposób chroniąc przed potrąceniem przez samochód. Dodatkowo świecąca obroża dla psa jest pomocna w poszukiwaniach zwierzęcia, które zaginęło w mroku. Obecnie produkowane świecące obroże dla psa zazwyczaj ładowane są przez port USB, odchodzi zatem konieczność wydatkowania na baterie.

Czytaj też: Szelki dla psa do samochodu - jakie pasy wybrać?

Fot. 123RF
pixel