Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Kategorie

Karmy ekologiczne dla psa

Czym są ekologiczne karmy dla psa?  

Określana jako ekologiczna, czyli składająca się z jak największej ilości składników naturalnych, karma dla psa wyróżnia się zawartością dobrych komponentów. Nie powinny się w niej znaleźć zatem sztuczne konserwanty, barwniki, antybiotyki, substancje aromatyzujące, hormony wzrostu i inne, bardzo niezdrowe składniki. Ten rodzaj pożywienia jest również często pozbawiony glutenu. Producenci naturalnych karm dla psów bazują na mięsie zwierząt hodowlanych, pochodzącym z ekologicznych farm, na których szanuje się ideę wolnego wypasu. Jeśli karma naturalna opiera się na mięsie ryb, to są one poławiane w bezpiecznych rejonach mórz i oceanów. Z kolei warzywa i owoce, dodane do psiego jedzenia, powinny mieć źródło w eko sadach, czy ekologicznych plantacjach. Serwując swojemu zwierzakowi pokarm, w którym przeważają produkty naturalne, tym samym dajemy im tylko najlepsze komponenty odżywcze i witaminy. Naturalne produkty dla psa obejmują taki rodzaj pożywienia jak karma sucha dla psa, karma mokra dla osobnika dorosłego, karma dla szczeniaka, czy przysmaki dla psa.  

Naturalne suche karmy dla psa  

Firmy produkujące bardziej naturalne pożywienie dla naszych pupili często posługują się w określaniu tego typu żywności oznaczeniem „Premium”. Przykładem takiego produktu jest Brit Premium By Nature Sensitive Lamb &Rice 1 kg. Jest to sucha karma dla psa dorosłego z jagnięciną i ryżem. Odznacza się ona delikatnością oraz zawartością naturalnych składników najwyższej jakości. To pełnowartościowy posiłek bogaty w witaminy i minerały oraz kwasy Omega-3 i 6, a także przeciwutleniacze zatwierdzone w Unii Europejskiej. Wilgotność karmy oceniono na 10%, białko stanowi tutaj 26%, włókno surowe – 3%, a tłuszcz – 13%. Inna karma dla psa sucha to wyrób o nazwie Wiejska Zagroda 20 kg z indykiem i jagnięciną. To produkt polskiej marki Alpha Spirit, opierający się na prawdziwym, najwyższej jakości mięsie, dostarczanym przez regionalnych dostawców. Jest to naturalny, zdrowy, pozbawiony konserwantów i sztucznych wypełniaczy posiłek z dodatkiem świeżych produktów pochodzących z Unii Europejskiej. Acana Classic Red 11,4 kg to natomiast pożywienie, które bazuje na mięsie pochodzącym z ekologicznych farm, gdzie zwierzęta pasą się swobodnie na łące i żywią się naturalnie oraz na warzywach pochodzących z ekologicznych upraw. Ta karma jest wolna od GMO.  

Naturalne mokre karmy dla psa  

Wśród naturalnych produktów dostępne są także mokre karmy dla psów. Poniżej zaprezentujemy kilka takich potraw. Butcher’s Natural&Healthy Dog jagnięcina z ryżem 1,2 kg – pasztet – to mokra karma dla psa dorosłego. Cechuje ją wysoka zawartość mięsa oraz to, że posiłek jest przyrządzany na parze. Receptura tej karmy opiera się na naturalnych komponentach z dodatkiem witamin i minerałów. Nie znajdziemy w niej glutenu pszenicznego, sztucznych konserwantów, wzmacniaczy smaku i zapachu. Wilgotność preparatu stanowi 82%. Białko stanowi tu 8%, włókno surowe – 0,2 %, tłuszcz – 7%. Kolejna karma mokra dla psa oceniona jako naturalna to Wiejska Zagroda kaczka z gruszką 400 g. To przygotowany z najwyższą starannością, pełnowartościowy posiłek dla psa, którego podstawę stanowią zdrowe składniki. Oprócz wielu witamin, minerałów i wartościowych substancji odżywczych, znajdziemy tu również dobroczynne algi morskie. Z kolei Wiejska Zagroda rybna uczta to oferta dla futrzaków, które lubują się w smaku ryb. Z bufetu rybiego mamy tutaj pstrąga, dorsza, łososia i czarniaka, a także olej z łososia.  

Naturalne karmy dla szczeniąt  

Wybierając karmy dla szczeniąt, bez problemu doszukamy się produktów naturalnych i bazujących na składnikach pochodzących z ekologicznych upraw oraz hodowli. Jedną z naszych propozycji jest sucha karma dla szczeniaka Brit Premium By Nature Junior Small Chicken 1 kg. Posiłek jest przeznaczony dla młodych psów rasy małej. Zawiera naturalne składniki najwyższej jakości. To lekkostrawna, dobrze przyswajalna kompozycja bogata w witaminy i minerały. Składa się ona w 32% z białka, w 2% z włókna surowego, w 20% z tłuszczu. Potrawa osiąga wilgotność na poziomie 10%. Następna propozycja dotyczy produktu Acana Puppy Small Breed 6 kg. Jest to sucha karma dla szczeniaka małych ras, której skład wypełnia aż 70% mięsa kurzego i indyczego, wywodzącego się z regionalnych hodowli. Drób użyty do produkcji psiego posiłku pochodzi z wolnego wybiegu, a warzywa i owoce dodane do potrawy, przeszły szczegółową selekcję. Białko stanowi w karmie 33%, włókno surowe – 5%, tłuszcz – 20%. Wilgotność oceniona została na 12%.  

Naturalne przysmaki dla psa  

Jeśli chodzi o zdrowe, naturalne przysmaki dla psa, to warto bliżej przyjrzeć się np. takiej uzupełniającej karmie jak CRAVE Protein Chunks 55 g. Są to bezzbożowe (czyli bez zawartości zbóż i kukurydzy) smakołyki dla psa z naturalnym łososiem (oznaczonym stuprocentową naturalnością), bez dodatku soi i produktów mlecznych. Mamy tu aż 44% białka, a ponadto 19%tłuszczu i 1% włókna surowego. Wilgotność smaczku to 27%. Drugą przekąską, na którą pragniemy zwrócić uwagę właścicieli czworonogów jest Alpha Spirit przysmak dla psa, kurczak, kostka 50 g. Smaczek dla psa w 85% składa się ze świeżego mięsa i ryb oraz innych zdrowych dodatków, które są dostarczane przez lokalnych dostawców. Natomiast przekąska dla psa Hau&Miau Pause Snacks w 100% została wykonana z naturalnych składników. Ten zbilansowany dodatkowy posiłek składa się z kaczki i batata. Każda partia jest starannie testowana i poddawana wytycznym produkcji żywności jak dla człowieka.