Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy bezzbożowe dla psa

2021-08-09
Karmy bezzbożowe dla psa

Czym jest karma bezzbożowa?  

Karma dla psa bezzbożowa to pożywienie, w którym zredukowano lub całkowicie wyeliminowano zboża, które zwykle występują w karmach zbożowych, czyli np. pszenicę, kukurydzę, soję, ryż, żyto, proso, itd. Ten rodzaj pokarmu jest polecany pupilom, które są aktywne lub mają kłopoty z układem trawiennym, np. z alergią pokarmową. Zboże stanowi bowiem składnik, który jest oceniany jako wysoko uczulający. Niekiedy karma bez zbóż jest stosowana też u czworonogów z nadwagą, ponadto dość często – u szczeniąt oraz psich seniorów. Warto pamiętać, tak jak w przypadku każdego innego modelu żywieniowego, że każdy pies jest inny i w związku z tym wymaga odmiennego traktowania. Biorąc pod uwagę m.in. wiek, płeć, tryb życia i aktywności, miejsce zamieszkania (np. mieszkanie w bloku vs. przestronny ogród), stan zdrowia oraz szczególne upodobania smakowe, powinniśmy indywidualnie ustalić dietę naszego szczekającego towarzysza. Zatem jadłospis naszego sierściucha nie powinien być stały, powinniśmy go modyfikować analizując bieżącą sytuację i wyżej wymienione czynniki.  

Karma bezzbożowa dla szczeniaka  

Bezzbożowa, bezpieczna, zmniejszająca ryzyko powstania alergii pokarmowej karma dla szczeniaka składowo opiera się zwykle na mięsie zwierzęcym lub/i rybim oraz na dodatkach bezbożowych, takich jak warzywa (np. ziemniaki, bataty, dynia) oraz owoce (np. borówka amerykańska). Przykładowe pożywienie dla młodego psa to Taste of the Wild High Prairie Puppy 2 kg. Jest to sucha karma dla szczeniąt z bizonem i dziczyzną oraz z dodatkiem warzyw, takich jak np. pomidor, a także owoców, m.in. borówki amerykańskiej i malin. Nie zawiera ona ziaren zbóż. Jedzenie to wspiera układ odpornościowy i trawienny szczeniaka. Zawiera ono 28% białka, 17% tłuszczu i 5% włókna surowego. Wilgotność produktu wynosi 10%. Brit Care Grain – Free Puppy Salmon&Potato 1 kg to także bezzbożowa karma sucha dla szczeniaka i dorastającego psa (od 4. tygodnia do 12. miesiąca życia). Bazuje ona na łososiu i ziemniakach oraz m.in. na suszonych jabłkach, ekstrakcie z chrząstki oraz ziołach i owocach. Stanowi ona pełnoporcjowe pożywienie klasy Super Premium. Białko stanowi tutaj 32%, tłuszcz – 18%, włókno surowe – 2,5%. Wilgotność karmy – 10%.  

Sucha karma bezzbożowa dla dorosłego psa  

Bezzbożowa sucha karma dla psa dorosłego opiera się na mięsie (zazwyczaj wołowym, indyczym, dziczyźnie, rybim) oraz na warzywach i owocach bogatych w błonnik. Poniżej podpowiadamy jakie suche bezzbożowe dania można serwować pupilowi. Acana Grasslands Dog 2 kg to przykład bezzbożowego, suchego pożywienia dla dorosłych psów. W posiłku znajdziemy 70% mięsa wolnego od GMO i antybiotyków. Mięso łącznie z chrząstkami i szpikiem kostnym stanowią jagnięta wypasane na trawie, kaczki i indyki z wolnego wybiegu oraz szczupaki łowione w naturalnym środowisku. Ta karma dla psa została dodatkowo zasilona witaminą E, kwasami Omega 3, 6, DHA i EPA, glukozaminą, chondroityną, cynkiem i miedzią. Mamy tu 35% białka, 17% tłuszczu, 6% włókna surowego. Wilgotność produktu oceniono na 12%. Kolejna karma sucha dla psa bez zbóż to Alpha Spirit Wild Fish 12 kg, która stanowi wysokobiałkowy pokarm dla dorosłych pupili wszystkich ras. Bazą dania są świeże ryby (85%), takie jak np. sardynela hiszpańska, makrela, czy sardynka europejska. Poza tym mamy tu jeszcze pulpę buraczaną, dynię, gruszkę, ananasa oraz zioła. Białko w produkcie to 30,5%, tłuszcz – 15,5%, włókno surowe – 2%. Wilgotność – 16%.  

Mokra karma bezzbożowa dla dorosłego psa  

Bezzbożowa może być również mokra karma dla psa. W dobrych produktach z tej linii podstawą jest mięso, a dodatkiem warzywa i owoce. Jedną z nich jest Taste of the Wild Pacific Stream 390 g  z łososiem, białymi rybami morskimi, wołowiną, warzywami (m.in. zielonym groszkiem i ziemniakami) i owocami (m.in. suszonymi malinami i suszoną borówką amerykańską). To pełnoporcjowa karma mokra dla psa dorosłego nie zawierająca w swoim składzie antybiotyków, hormonów i konserwantów, za to dostarczająca pupilowi niezbędnych antyoksydantów. Wilgotność pożywienia to 81%. Białko znajduje się tu na poziomie 8%, tłuszcz – 4,5%, włókno surowe – 0,5%. Marka Taste of the Wild przygotowała jeszcze jeden bezzbożowy mokry produkt o smaku kurczaka, kaczki, indyka oraz warzyw (takich jak np. ziemniaki i zielony groszek) i owoców (np. suszonych borówek amerykańskich). Te puszki dla psa są pełnoporcjowym, lekkostrawnym pożywieniem. Wilgotność tej karmy szacuje się na 80%. Mamy tu 8,5% białka, 6% tłuszczu i  0,5% włókna surowego.  

Karma bezzbożowa dla starszego psa  

W sklepie Max&Mrau psi seniorzy także znajdą dla siebie ofertę bezzbożowego posiłku. Poniżej prezentujemy przykładowe karmy dla psów starszych. Fitmin Purity Senior&Light Grain Free Lamb 12 kg to karma sucha dla psa dojrzałego, o obniżonej wartości energetycznej oraz dla pupili mających problemy z nadwagą. Pożywienie nie zawiera zbóż, za to opiera swój skład głównie na jagnięcinie i ziemniakach. Ta karma dla psa seniora z nadwagą jest lekkostrawna, dba o zdrowe mięśnie, kości i stawy starszych czworonogów oraz o właściwe działanie układu trawiennego i immunologicznego. Drugą naszą propozycją jest Brit Care Senior All Breed&Rice 3 kg z jagnięciną i ryżem. To w 100% hipoalergiczna karma dla psa seniora z dodatkiem witaminy E i selenu organicznego. Dzięki spożywaniu tego psiego dania poprawi się trawienie naszego pupila, jego waga będzie się utrzymywać na odpowiednim poziomie, a układ nerwowy będzie funkcjonował bez zarzutu. Jest tu 25% białka, 12% tłuszczu, 4,2% włókna surowego. Wilgotność to 10%.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel