Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma z dużą zawartością mięsa

2021-08-09
Karma z dużą zawartością mięsa

Ile mięsa powinno być w psiej karmie?  

Posiadacze psów pragną, by ich pupile jak najdłużej cieszyły się zdrowiem i dobrą formą, dlatego starają się zapewnić im optymalne warunki, które będą sprzyjały rozwojowi czworonogów i ich odpowiedniemu funkcjonowaniu. Jednym z istotnych elementów przyczyniających się do długowieczności naszych merdających przyjaciół jest dieta psa. Pies powinien dostawać jedzenie, w którym dominuje mięso, dopiero w dalszej części składu produktu powinny występować takie komponenty (także ważne, choć dużo mniej od składnika mięsnego) jak warzywa, owoce, zioła, oleje, itp. Zatem dobra karma dla psa powinna cechować się dobrej jakości mięsem (najlepiej mięśniami, nie podrobami, krwią, itp.), które znajdzie się na szczycie listy ze składem produktowym. Wówczas mamy pewność, że faktycznie w danym pożywieniu znajduje się najwięcej mięsa, a dokładniej, że mięso stanowi tu priorytetowy komponent. Odpowiadając na pytanie: ile mięsa powinno być w psiej karmie, znów należy podkreślić, że ważniejsza jest jakość tego mięsa od jego ilości oraz usytuowanie na etykiecie ze składem. Niekiedy będzie to zatem 30%, w innym przypadku 50%, a w jeszcze innym – 70%.  

Jakie mięso trafia do psiej karmy?  

Zarówno sucha karma dla psa, jak i jej mokry odpowiednik powinny bazować na mięsie dobrej jakości. A jakie to właściwie mięso? Przede wszystkim od pewnego hodowcy, który karmi zwierzęta dobrymi, naturalnymi paszami. Wspomniana zwierzyna, która ostatecznie trafi do psiej miski, powinna cieszyć się za życia wolnym chowem, możliwością wypasania się na trawie lub swobodą na wolności. Karmy dla psów mogą składać się z różnego rodzaju mięsa: drobiowego (np. z indyka, kurczaka, kaczki), wołowego, wieprzowego, jagnięcego, z dziczyzny (np. z dzika, sarny, jelenia, czy dzikiego ptactwa), rybnego (m.in. z łososia, śledzia, makreli, sardynki, tuńczyka, itd.). Można też spotkać jedzenie dla psa oparte na mięsie z tak „orientalnych” zwierząt jak kangur, krokodyl, czy struś. Jak już wcześniej wspomniano, nie tylko rodzaj, ilość ale także części mięsa, z których jest przyrządzany psi posiłek są ważne. Wybierajmy więc takie karmy, do których produkcji wykorzystano jak najmniej podrobów, kości, dziobów, pazurów, kopyt, itp., a jak najwięcej „prawdziwego” mięsa z mięśni.  

Które suche karmy dla psa mają najwięcej mięsa?  

Poniżej zaproponujemy kilka karm z suchym pożywieniem dla psa ze sklepu Max&Mrau, które odznaczają się stosunkowo dużą zawartością mięsa. Brit Premium By Nature Junior Extra Large Chicken 15 kg to sucha karma dla szczeniaka rasy olbrzymiej. Na pierwszym miejscu tej pełnoporcjowej karmy wymienia się kurczaka, który został odkostniony i dehydratyzowany. Stanowi on 50% pożywienia. Na dalszych pozycjach składu plasują się m.in. owies zwyczajny, tłuszcz z kurczaka, olej z łososia, suszone jabłka, kolagen, wyciąg z ziół i owoców oraz suszone borówki. Białko w produkcie zajmuje 31%, tłuszcz – 16%, włókno surowe – 2,2%. Wilgotność karmy to 10%. Kolejna karma sucha dla psa, która wymienia mięso na pierwszych pozycjach składu, to Acana Adult Small Breed 6 kg. Jest to gotowy posiłek dla dorosłych czworonogów rasy małej. Świeże mięso z kurczaka (13%) zostało tu uplasowane na pierwszym miejscu, następnie znalazło się mięso suszone z kurczaka (12%), potem – suszone mięso z indyka (11%). Na dalszych pozycjach umieszczono m.in. świeże organy kurczaka (4%) i suszone mięso śledzia (4%).  

Które mokre karmy dla psa mają najwięcej mięsa?  

Karma mokra dla psa z dużą zawartością mięsa to np. Animonda Grancarno Fleisch Pur Adult 800 g. Mamy tutaj 83% wołowiny oraz 15% serc plus składniki mineralne. Puszki dla psa obfitują w duże kawałki czystego mięsa bez dodatków zbóż, soi, konserwantów, itp. Wilgotność produktu stanowi 10%. Pożywienie składa się z 10% białka, 7% tłuszczu i 0,5% włókna surowego. Kolejna mięsna propozycja to mokra karma dla psa Alpha Spirit Duck&Kivi 150 g, naszpikowana naturalnymi składnikami od pewnych, lokalnych dostawców. Bazą tego produktu jest świeże mięso kaczki (92%). Poza tym wśród składników pożywienia znajduje się kiwi (4%) i m.in. substancje mineralne. Wilgotność – 81,1%, ponadto mamy tu 9,2% białka i 0,4% włókna surowego. Kolejną ofertę stanowi Carnilove Carp&black carrot 300 g, czyli pełnoporcjowe pożywienie dla dorosłych psów w formie pasztetu. Mięsne kawałki składają się z w 59% z indyka oraz w 26% z karpia. Pozostała zawartość tej karmy to m.in. marchew czarna, mąka grochowa i olej lniany. Wilgotność produktu to 78%. Białko stanowi tu 8,5%, tłuszcz – 7%, włókno surowe – 0,2%.  

Które specjalistyczne karmy dla psa mają najwięcej mięsa?  

Karmy specjalistyczne dla psów charakteryzują się bardzo specyficznymi składami, nastawionymi na konkretny problem zdrowotny, kondycyjny, czy dane psie schorzenie. Wiele z nich korzysta z dobrodziejstwa dobrego jakościowo mięsa. Taka szczególna karma dla psa sucha, która w swoim składzie posiada dużo mięsa, to np. Fitmin Mini Light 3 kg. Jest to pełnoporcjowe pożywienie dla psów rasy małej o obniżonej zawartości tłuszczu. Występuje tu 50 % świeżego mięsa z kurczaka, 11% suszonego mięsa z kurczaka oraz 3% suszonej wątroby drobiowej. Wymienione komponenty znajdują się na szczycie listy ze składem produktowym. Białko znajduje się tutaj na poziomie 23%, tłuszcz – 8,5%, włókno surowe – 4%. Inna propozycja dotyczy bezzbożowej, dobrze wyważonej karmy dla psów rasy średniej Versele Laga Opti Life Adult Medium 2,5kg. Jedzenie to jest przeznaczone dla pupili, które cierpią na alergię lub nietolerancję pokarmową. Na pierwszym składowym miejscu produktu znalazł się odwodniony kurczak (32%). Białko stanowi tu 26%, tłuszcz – 16%, włókno surowe – 2%.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

pixel