Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Kategorie

Jak utrzymać porządek w domu przy psie? – dezynfekcja

Obecność psa w domu wymaga od jego właściciela szczególnego dbania o porządek. Należy regularnie pozbywać się sierści, piachu i kurzu. Zdarza się także, że pies sika na łóżko czy gryzie meble. Warto nauczyć go czystości zaopatrując się na przykład w produkt, jakim jest mata do nauki czystości dla psa.
Zdarza się również, że pies liże podłogę, dlatego dobrą inwestycją będzie płyn dezynfekujący, który skutecznie usunie wszelkie bakterie, grzyby czy wirusy. Dostępne są również specjalne środki pozwalające eliminować brzydkie zapachy z mieszkania. Są one szczególnie zalecane w przypadku szczeniaków, którym w trakcie nauki czystości, zdarza się załatwiać swoje potrzeby np. w pokoju. 

Czytaj: Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu z dziećmi i zwierzętami?

Porządek w domu przy psie – metody

Jak radzić sobie z porządkiem w mieszkaniu mając pupila? Nie jest to łatwe zadanie, jednak przy wybraniu sprawdzonych metod można je nieco ułatwić. Najważniejsza jest odpowiednia dezynfekcja, zarówno dłoni, jak i mebli czy podłogi. Jednym z trudniejszych wyzwań jest wyeliminowanie sierści oraz kurzu, szczególnie w przypadku psów z długą sierścią, a także w okresie linienia.

Z jakich produktów warto skorzystać, dbając o porządek w mieszkaniu?

• Mydło antybakteryjne – pomaga pozbyć się wszelkich bakterii i zarazków, przede wszystkim z dłoni. Warto używać go chociażby po zakończonym sprzątaniu po pupilu. Dostępne jest zarówno w kostce, jak i w płynie w butelce z dozownikiem.
• Odkurzacz do sierści – to dość duża inwestycja, jednak taki rodzaj sprzętu różni się od klasycznego odkurzacza. Przede wszystkim chodzi o dużą moc ssania, która pozwoli zebrać sierść z różnych powierzchni. Ważne jest także, by w zestawie była specjalna szczotka do sierści, która wyposażona jest w specjalny wałek z włóknami.
• Chusteczki antybakteryjne – świetnie sprawdzają się w czasie higieny poza domem lub w podróży. To łatwy sposób na wyeliminowanie bakterii oraz pozbycie się przykrego zapachu na przykład po zabawie z psem.

Jak utrzymać porządek w domu, mając psa?

Jak już wcześniej wspomniano, niezwykle ważnym elementem w dbaniu o porządek jest dezynfekcja. Może ona dotyczyć zarówno dłoni opiekuna, powierzchni, jak i ciała psa.
Płyn do dezynfekcji w zależności od zakupionego rodzaju może służyć do:
• eliminowania bakterii i wirusów z odzieży – dostępne są produkty, które dodaje się do prania, po to, by było nie tylko czyste, ale i pozbawione bakterii, które może przenosić zwierzę,
• czyszczenia mebli – właściciele psów muszą stale pamiętać o sprzątaniu wypadającej sierści i zbierającego się kurzu, płyn do dezynfekcji powierzchni pomoże usunąć jedno i drugie, a dodatkowo wyeliminuje także bakterie,
• mycia rąk – płyn do dezynfekcji rąk jest świetnym rozwiązaniem np. w podróży z pupilem czy w czasie spaceru, gdy nie ma możliwości umycia dłoni, pozwala pozbyć się bakterii bez użycia wody.
Płyn antybakteryjny służy również do mycia łap czworonoga. Najlepiej użyć go od razu po spacerze, przed wejściem pupila do mieszkania. Płyn do odkażania często usuwa również nieprzyjemne zapachy.

Jak nauczyć psa czystości w domu?

Jak nauczyć szczeniaka czystości? Warto zacząć naukę jak najwcześniej, ponieważ młode psy dużo szybciej uczą się poleceń.
Przydatna może się okazać mata do nauki czystości dla psa. Jest ona pokryta specjalną warstwą żelową, która jest chłonna, a jej spód wykonany jest z folii, co zapobiega przesiąkaniu.
Jak nauczyć szczeniaka sikać na matę? Początkowo, zawsze gdy zauważymy, że pies odczuwa potrzebę oddania moczu (szczeniaki najczęściej robią się bardziej ruchliwe, skaczą bądź charakterystycznie piszczą) – musimy postawić go na macie. Gdy załatwi się w wyznaczone miejsce powinniśmy go nagrodzić np. przekąską lub pochwałą słowną.

Sprawdź: Antyseptyka - co to jest? Środki

Co zrobić, żeby pies nie sikał w domu?

Jak nauczyć szczeniaka sikać na dworze? Przede wszystkim warto wypróbować takie sposoby, jak:
• nagradzanie psa smakołykiem, gdy załatwi się na zewnątrz,
• wychodzenie na dwór z czworonogiem jak najczęściej,
• chwalenie pupila za właściwe zachowanie,
• angażowanie się w naukę odpowiednich nawyków,
• cierpliwość i unikanie podnoszenia głosu na psa.
Dodatkowo, niezwykle ważna jest konsekwencja w swoich postanowieniach, a także nauka porozumiewania się z pupilem. Warto pamiętać o umiarze i nie dawać przekąsek psu
w dowolnych momentach. Powinien kojarzyć je z konkretnymi czynnościami, które wykonał poprawnie.

Jak pozbyć się zapachu psiego moczu?

Niestety, czasami nawet psom nauczonym czystości zdarza się załatwić swoją potrzebę w domu – np. z powodu choroby. Na rynku dostępny jest środek neutralizujący zapach psiego moczu. Jego głównym zadaniem jest eliminacja kwasu moczowego, który jest jednym z głównych składników moczu.
Czym spryskać dywan żeby pies nie sikał? Można zakupić specjalne preparaty, których zapach skutecznie odstrasza czworonogi przed załatwieniem potrzeby w niepożądanym miejscu. Pozwoli to utrzymać porządek w domu i ułatwi naukę wypróżniania się przez psa
w wyznaczonym obszarze.
Czytaj również: Preparat na kleszcze - jak działa i jak wybrać najlepszy?

fot. 123RF