Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
Najniższe ceny
Darmowa dostawa

Kategorie

Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu?

Lato, jesień, czy zima – naszemu pupilowi należy się spacer. Nie zawsze jednak wspólnym wyjściom z naszym zwierzęciem sprzyja pogoda. Kiedy pada deszcz, psia lub kocia sierść wydziela nieprzyjemny zapach. Dowiedz się jak go zneutralizować, jak oczyszczać dom z brzydkiej woni oraz w jaki sposób zabezpieczać czworonoga przed spacerami w deszczu.

Dlaczego pies lub kot brzydko pachnie?

Nawet kiedy na dworze coraz częściej siąpi deszcz, spacer z psem bądź kotem także musi się odbyć i to kilka razy w ciągu dżdżystego, jesiennego dnia. Po powrocie z takiej przechadzki pupil jest mokry, a jego sierść zaczyna brzydko pachnieć. To naturalny proces związany z wydzielaniem przez zwierzęcą skórę sebum. 
Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Na pomoc przychodzą wówczas specjalistyczne sprzęty i kosmetyki dla zwierząt. Mowa m.in. o neutralizatorach zapachów, pochłaniaczach oraz szamponach i sprejach do psiej albo kociej sierści. Wymienione pomoce mogą się przydać również kiedy pies popuszcza mocz i woń uryny czuć w każdym miejscu mieszkania, w którym przebywał pupil. 
Nie zaszkodzi także wykorzystać proste, domowe metody radzenia sobie z nieprzyjemną wonią. Przede wszystkim możemy otworzyć albo chociaż rozszczelnić okna, by wygonić niemiły zapach z pomieszczeń. Poza tym dobrze jest wysuszyć zmoczoną sierść zaraz po powrocie ze spaceru. Nie zaleca się stosowania suszarek, które mogą zestresować zwierzę, lepiej użyć do tego ręcznika i delikatnie masując psa pozwolić, by tkanina typu frotte wchłonęła psią lub kocią wilgoć.  

Ubranka spacerowe dla psa i kota?

Rozwiązaniem na męczarnię związaną z usuwaniem uporczywego zapachu mokrej sierści jest zakup płaszcza przeciwdeszczowego dla psa, którego należy zakładać pupilowi przed wyjściem z domu, szczególnie w deszczową pogodę. Po powrocie do domu zdejmujemy płaszcz z pupila i suszymy okrycie, nie psa albo kota.

Propozycją ze sklepu internetowego Max&Mrau jest płaszczyk Paris marki Trixie, który posiada właściwości wodoodporne, wiatroodporne oraz oddychające, a przy tym zapewnia zwierzęciu ciepło i wygodę. Innym przykładowym okryciem dla pupila jest płaszczyk zimowy Palermo także marki Trixie. To oferta na chłodniejsze, jesienne, a nawet zimowe dni. Chroni on bowiem nie tylko przed deszczem, ale także wiatrem, chłodem i mrozem. Ma kaptur i stawiany kołnierz. 

Kolejną podpowiedzią jak nie dopuścić do zmoczenia pupila podczas spacerowania są buty dla psa. Najlepiej jest wybrać takie, które oprócz funkcji wodoodpornych, będą też spełniały cechy ogrzewające, nie przepuszczające mrozu, itp. Doskonałym wyborem jest obuwie ochronne dla psa marki Zolux.

Neutralizatory i pochłaniacze zapachów – które najlepsze?

Na stronie internetowej Max&Mrau znajdziemy również inne produkty, dzięki którym rozprawimy się z nieprzyjemnymi zapachami, jakie mogą wydzielać nasze zwierzaki. Do pierwszej grupy produktów tego typu należą neutralizatory różnych woni.

Super Benek to neutralizator zapachów marki Certech. Ma on postać proszku, za pomocą którego jesteśmy w stanie zwalczyć bakterie namnażające się w mokrej sierści. Można go stosować do kuwety. Po spryskaniu sprejem żwirku, poprawia się jego wydajność i łatwiej jest posprzątać zabrudzenia w kuwecie.

Kolejnym pomysłem jest Super Benek pochłaniacz zapachów, czyli preparat pochłaniający nieprzyjemne zapachy odzwierzęce. Ten neutralizator zapachu posiada przyjemną, kwiatową woń i, co ważne, nie odbarwia powierzchni oraz nie pozostawia plam.

Lawendowy pochłaniacz zapachów Super Benek od firmy Certech to z kolei uniwersalny produkt, który wygłusza brzydką woń pochodzącą od różnych zwierząt, w tym też gryzoni. Ponadto można go stosować w kociej kuwecie.

Czyszczenie domu od brzydkiej woni sierści

Poza wietrzeniem pomieszczeń, suszeniem psa, bądź stosowaniem produktów niwelujących brzydkie, odzwierzęce zapachy, posiadając zwierzę w domu powinniśmy też zwrócić szczególną uwagę na czystość podłóg oraz mebli, które mogą przejąć zabrudzenia i woń nieładnie pachnącego pupila.
Środkiem, który możemy polecić z ręką na sercu jest uniwersalny płyn maskujący zapachy Dr Seidel Maskol marki Dermapharm, dzięki któremu szybko wypędzimy odpychający zapach z dywanów, kanap, podłóg. Co więcej przedłuża on świeżość zawartości kuwet oraz klatek gryzoni.
Do mycia brzydko pachnących podłóg polecamy także bioenzymatyczny, skoncentrowany płyn Mr. Smell od Dermapharm. Nie tylko eliminuje on brzydki zapach (w tym woń uryny), ale także doskonale czyści zabrudzenia, nie niszcząc przy tym mytych powierzchni.
Z kolei do prania różnych, brzydko pachnących materiałów, takich jak koce, poduszki, posłania, legowiska dla psa albo kota świetnie nadaje się płyn do prania Mr. Smell (marki Dermapharm) o zapachu lawendowym.

Szampony i inne kosmetyki dla psów oraz kotów

Dezodorant dla psów i kotów to jeden ze współczesnych wynalazków, który pozwala na redukcję nieprzyjemnej woni i regulację mikroflory zwierzęcej skóry. Dezodorant w spreju Eurowet zawiera ekstrakt z komórek macierzystych owocu noni oraz prebiotyki, dzięki czemu preparat nie upośledza naturalnych właściwości skóry, korzystnie wpływając na jej dobrostan. Zdarzają się sytuacje w psim i kocim życiu kiedy ze spaceru pupile wracają niesłychanie umorusane, wytarzane w padlinie i innych cuchnących substancjach. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest wykąpanie zwierzęcia. Kosmetyk, który nam się przyda do kąpieli to przede wszystkim szampon dla psa albo kota. Jednym z nich jest szampon antybakteryjny marki Dermapharm, który skutecznie usuwa nawet silne zabrudzenia, nie niszcząc przy tym naturalnej bariery ochronnej skóry. 
Ciekawym pomysłem jest pianka do czyszczenia sierści psa albo kota na sucho Eurowet Dry&Clean. Usuwa ona zabrudzenia ze skóry i sierści bez użycia wody, nie wywołuje podrażnień oraz sprawia, że sierść staje się miękka, błyszcząca i łatwa w rozczesywaniu.
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com