Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Jak dbać o psa latem?

Woda dla psa latem – bez limitu  

Jak dbać o psa, kiedy na dworze panuje upał i duchota? Pies o każdej porze roku powinien mieć łatwy dostęp do świeżej, chłodnej wody, jednak jest to szczególnie ważne latem. O tej porze roku warto zmieniać wodę w psiej misce nawet kilka razy na dobę. Co ważne, nie powinniśmy nalewać mu lodowatej wody, ani dorzucać do starej wody kostek lodu, ponieważ w ten sposób możemy szybko doprowadzić do przeziębienia u naszego pupila.

W ofercie sklepu Max&Mrau jest dostępna specjalna miska dla psa – poidło automatyczne Trixie Vital Flow Mini. Jest to ceramiczny pojemnik z filtrem, dozujący i chłodzący bieżącą wodę, który zapewnia jej idealny smak.

Nawet wychodząc na dłuższy spacer, czy nie za długą wycieczkę powinniśmy się zaopatrzyć w specjalną butelkę turystyczną do pojenia naszego czworonoga, taką jak podróżna butelka z silikonową miseczką w kształcie listka marki Hunter. Wystarczy uformować plastyczny listek w miseczkę, przechylić butelkę, a nasz zwierzak może się napić. Nieco inną propozycję ma marka Trixie, która oferuje plastikową butelkę połączoną z miską w formie wąskiej rynny. Poidło można doczepić do smyczy lub pasa właściciela psa.  

Czym chłodzić psa latem?  

Latem pies powinien mieć udostępnione takie miejsce w domu lub na dworze, gdzie będzie zapewniony cień i przewiew. W upalne dni nie należy zostawiać szczekającego pupila w ciasnych, dusznych pomieszczeniach, czy na słońcu. Ciekawym rozwiązaniem jest mata chłodząca, którą można rozłożyć na podłodze, czy podwórku, a nawet w bagażniku samochodowym (kiedy przewozimy czworonoga). Przykładem takiej maty jest specjalne, chłodzące posłanie dla psa marki Trixie o wymiarach 100 cm x 60 cm. Kontakt ciała naszego czworonoga z matą powoduje wywołanie efektu chłodzącego, co wspiera naturalny proces regulacji temperatury ciała naszego ulubieńca. Chłodzenie utrzymuje się przez kilka godzin, a po krótkiej przerwie, można ją używać ponownie.

Poducha dla psa Cool Dreamer (75 cm x 50 cm) to inny produkt marki Trixie, który ma za zadanie schłodzić psią głowę, a w przypadku mniejszych psów – całe ciało.

Psiaka możemy też polewać chłodną wodą po łebku, czy brzuszku, jednak pamiętajmy, by strumień wody nie był silny, a temperatura zbyt lodowata. W przypadku psów mieszkających na zewnątrz sprawdza się również zostawianie psu płytkiej wanienki z chłodną wodą, do której może wchodzić i chłodzić się kiedy zechce.  

Bierzemy psa w letnią podróż  

Zabierając ze sobą psa w podróż autem, nigdy nie zostawiajmy go w samochodzie samego, kiedy na dworze praży słońce. Szczelnie pozamykany wóz w krótkim czasie nagrzewa się nawet do 70 ⁰ C, co dla naszego zwierzaka może być tragiczne w skutkach.

Taka letnia podróż powinna być też jak najbardziej bezpieczna dla niego, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalistyczny podróżny ekwipunek, w tym m.in. szelki dla psa, czy specjalne pasy bezpieczeństwa. Nasza propozycja to Hunter szelki car safety harness easy comfort z pięciostopniową regulacją szelek, czyli specjalna uprząż zapewniająca bezpieczeństwo i komfort podróżowania z psem. Tańszym wariantem są szelki samochodowe Trixie, których można używać także podczas spacerów z pupilem.

Psa można też przewozić w specjalistycznym pudle. Chodzi o transporter dla psa. W tym przypadku powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar do gabarytów i poziomu aktywności naszego milusińskiego. Naszą uwagę zwrócił transporter Zolux Gulliver z metalowymi drzwiczkami.  

Coś na ząb w upalny dzień  

Latem nie musimy tak często, jak zimą, czy jesienią, karmić domowe zwierzę. Spokojnie możemy zredukować trzy posiłki w ciągu dnia do dwóch. Ważne jest, by podawana karma dla psa była pożywna, zbilansowana i pełnoporcjowa. Lepiej też podawać pupilowi posiłek kiedy nie jest jeszcze albo już tak gorąco. Pożywienie można nawet przed podaniem przez moment chłodzić w lodówce. Jedzenie będzie bardziej smakowało i nie zepsuje się tak szybko, jeśli nasz czworonożny łasuch nie zje całej porcji od razu.

Ciekawą opcją są kule i piłki na przysmaki dla psa, które można włożyć na jakiś czas do lodówki, a potem umieścić w zabawce, by przyjemnie chłodziły psie podniebienie. Świetnie służy do tego np. Trixie Snacky piłka na przysmaki dla psiaka. Do środka można wrzucić schłodzone smaczki dla psa np. Maced mieszanka mięsna Premium 300 g (te same przekąski można też wykorzystać do treningu, czy tresury).

Można też rozważyć kupienie chłodzącej zabawki, która spełnia dodatkowo rolę gryzaka. Przykładem jest Trixie Denta Fun piłka baseball o miętowym smaku, która świetnie chłodzi i masuje dziąsła.  

Letnia ochrona dla psa  

Latem z reguły więcej spacerujemy, przez co nasi czworonożni towarzysze są zarażeni na pogryzienia niebezpiecznych owadów, począwszy od trzmieli, a skończywszy na kleszczach. Dlatego powinniśmy im w tym czasie zapewnić jak najlepszą ochronę, szczególnie przeciw tym ostatnim pasożytom. Dobrym sposobem na prewencję jest obroża przeciw kleszczom np. marki Sabunol Plus, która dodatkowo chroni też przed inwazją pcheł. Po każdym spacerze powinniśmy dokładnie przeczesywać psią sierść i kiedy znajdziemy niechcianego gościa, jak najszybciej go usunąć. Służą do tego np. szczypce do wyjmowania kleszczy marki Trixie.

Wybierając się z ukochanym pupilem na samochodową wycieczkę nie zaszkodzi zaopatrzyć się w preparaty wyciszające. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nasz pies kiepsko znosi jazdę autem, czy podróż ma być długa. Możemy polecić m.in. środek Dermapharm stressout z tryptofanem, dziurawcem oraz tauryną. Poza produktem antystresowym nie zapomnijmy o apteczce z podstawowymi medykamentami i akcesoriami, np. środkiem do dezynfekcji, maścią przeciwzapalną, czy przeciwświądową.