Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto wybrać karmy bezzbożowe?

2023-02-24
Dlaczego warto wybrać karmy bezzbożowe?

Jaka dieta jest najlepsza dla psa?

Coraz większa ilość posiadaczy psów zwraca uwagę na sposób odżywiania swojego pupila i skłania się ku diecie, która będzie dla niego jak najbardziej naturalna. Naturalna, czyli jaka? Ze względu na psią naturę i układ trawienny psa najodpowiedniejsze wydają się posiłki bazujące na założeniach naturalnej wilczej diety, czyli dużej ilości mięsa, najlepiej surowego, oraz podrobów dobrej jakości. W końcu nasi psi pupile to w prostej linii potomkowie dzikich wilków, które polując w lasach, żywią się głównie mięsem. Tak właśnie wygląda coraz bardziej popularna dieta BARF. Uzupełniona niewielką ilością warzyw i owoców mięsna dieta zapewnia psu odpowiednią ilość najlepszych dla niego składników odżywczych. Jednak nie każdy hodowca czuje się gotowy na przygotowanie swojemu psu BARFowych posiłków, nie każdy ma na to czas, gdyż taka dieta wymaga konsekwentnego planowania zarówno zakupów jak i przygotowywania posiłków.

Pies jest zwierzęciem mięsożerny, mając to na uwadze, coraz większa ilość producentów ułatwia życie hodowcom, oferując wysokiej jakości naturalne karmy przygotowane z pieczołowicie wybranych składników najwyższej jakości. Takie właśnie są karmy bezzbożowe dla psów Dr. Huggy supreme dog nutrition, których składy zostały opracowane z uwzględnieniem potrzeb najbardziej wymagających psich smakoszy.

Karmy Dr. Huggy supreme dog nutrition to karmy wysokobiałkowe, typowo mięsne i bezzbożowe, tym samym spełniają wymagania naturalnej wilczej diety, ponieważ żyjący w naturze wilk spożywa bardzo niewielką ilość węglowodanów. Nasze psy, chociaż nie polują w lasach na dziką zwierzynę, również nie powinny spożywać zbóż, ponieważ ich zbyt duży udział w ich pożywieniu może okazać się dla niech bardzo szkodliwy. Dieta, w której dominują zboża, może doprowadzić do chorób trzustki u psów, może też spowodować problemy z trawieniem a tym samym biegunki, niestrawność i wzdęcia.

Czy pies faktycznie nie potrzebuje zbóż w swojej diecie?

To, że nasz pies będzie spożywał duże ilości mięsa, nie oznacza, że w ogóle nie potrzebuje on w swojej diecie węglowodanów. Dobrze skomponowana karma dostarczy psu węglowodanów dzięki innym zawartym w niej składnikom, mogą to być różnego rodzaju warzywa, a nawet owoce, doskonałym źródłem zdrowych węglowodanów mogą być również bataty. Bataty są również doskonałym źródłem zdrowego błonnika, który wspomaga trawienie, nie obciążając jednocześnie układu trawiennego psa. Bataty nie powodują alergii, która może być wywołana przez nadmierną ilość zbóż w psiej diecie. Warzywa i owoce to również źródło witamin, których pies potrzebuje tak samo jak człowiek.

Jak zdrowo żywić psa?

Najważniejsze, to wybierać karmy jak najlepszej jakości, które zostały stworzone ze składników pochodzących ze sprawdzonych źródeł, atestowanych, dobranych w odpowiednich ilościach. Karmy bezzbożowe będą doskonałym wyborem, ponieważ dają pewność, że nie zawierają składników takich jak kukurydza czy pszenica, które mogłyby zaszkodzić psu. Kupując karmę, warto dokładnie zapoznać się z listą składników i szukać takich, które będą korzystne dla zdrowia psa, mogą to być warzywa, jak bataty zawarte we wszystkich karmach Dr. Huggy supreme dog nutrition, szparagi zawarte w karmie Łosoś z pstrągiem, batatami i szparagami, oraz owoce, np. pomarańcze zawarte w karmie Kaczka z batatami i pomarańczą.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel