Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co zrobić, aby pies nie nudził się w domu?

2022-02-23
Co zrobić, aby pies nie nudził się w domu?

Psy nie lubią samotności, a niestety często muszą się z nią mierzyć, kiedy my, właściciele, wyruszamy na pół dnia do pracy. Jak zorganizować pupilom czas, by się nie nudziły, nie denerwowały i nie tęskniły za nami? W artykule znajdziesz gotowe porady na pokonanie psiej nudy oraz ofertę z gadżetami, które rozprawią się z monotonią.

Sposoby na przegonienie psiej nudy

Pies, który się nudzi, sam pozostawiony w mieszkaniu, może zacząć przenosić swoją uwagę i rozładowywać emocje na sprzętach domowych. Pewnie nie jedna/jeden z nas po powrocie do domu po dłuższej nieobecności odkrył niemiłą niespodziankę, np. pogryzione ulubione buty, rozszarpane firanki, zrzucony wazon – pamiątkę po babci, itp. 
Na szczęście istnieją sposoby na przegonienie psiej nudy. Jednym z nich jest zmęczenie psa np. dłuższym, porannym spacerem, do którego włączymy elementy treningu. W ramach takiego szkolenia możemy bawić się ze zwierzakiem wykorzystując ulubione zabawki dla psa. Czas z pupilem można urozmaicić poprzez w aportowanie, szukanie ukrytej zdobyczy, przeciąganie z nim szarpaka, itp. Pupile, które lubią biegać ze swoim właścicielem, można też wziąć przed pracą na przebieżkę. Po takim wysiłku fizycznym i intelektualnym nasz towarzysz jedyne, czego będzie chciał, to porządny odpoczynek. Oczywiście nie zapominajmy o zostawieniu mu odpowiedniej ilości świeżej, chłodnej wody oraz przekąski.
Inne metody, by psiak nie kombinował, to włączenie mu telewizora lub radia oraz pozostawienie okien z łatwym dostępem do parapetu, by nasze zwierzę mogło chociaż pooglądać to, co dzieje się na zewnątrz. Jeśli zaś nasz szczekający przyjaciel denerwuje się takimi widokami, czy dźwiękami, nie pobudzajmy go bardziej.

Akcesoria na psią nudę

Gadżetów dla psa, który tęskni i cierpi z powodu rozłąki z właścicielem, w przemyśle zoologicznym nie brakuje. Mogą to być różne zabawki dla psa, w tym do szarpania, toczenia, gonienia, szukania, itp. Świetnie w tej roli sprawdzą się również gry interaktywne, w które zwierzak może grać samodzielnie. Kolejnym ciekawym pomysłem jest stosowanie mat węchowych, mat do lizania oraz kongów, itp., w które ukrywa się przysmaki dla psa i smakołyki w płynnej postaci, by za pomocą węchu oraz sprytu nasz pupil mógł dostać się do wymarzonej nagrody. Ta czynność jest wydłużona w czasie, więc zajmie psa na dłużej, a ponadto zmęczy, posili, i co równie ważne – zrelaksuje. 

Następnym skutecznym akcesorium dla psa, który się nudzi, jest gryzak. Zwierzęta gryząc coś, memląc, liżąc rozładowują stres i inne groźne emocje. Na rynku produktów dedykowanych zwierzętom domowym jest mnóstwo różnego rodzaju gryzaków, m.in. naturalnych, dentystycznych (dzięki którym pies przy okazji wyczyści sobie zęby i odświeża oddech), czy sztucznych (np. wykonanych z silikonu, plastiku, itp.).

Pogryźć nudę

Jaki gryzak dla psa sprawdzi się najlepiej? Dla każdego pupila tym „najlepszym” gadżetem do gryzienia może być inny produkt. Dużą popularnością ostatnio cieszą się gryzaki naturalne dla psa, czy elementy wyprodukowane z twardych części zwierząt, np. z kopyt, poroża, pazurów, uszu, itd., ale też mogą to być kawałki drewna. Poniżej zaprezentujemy kilka świetnych akcesoriów do gryzienia ze sklepu Max&Mrau.

Jednym z nich jest gryzak z poroża daniela marki 4Dog, który jest trwałą zabawką do żucia i gryzienia, czym zajmuje zwierzaka bez reszty, dając mu przy okazji niesamowitą zabawę. Nasi merdający przyjaciele nie pogardzą też bardziej intymnymi częściami ciała, które są jadalne, takimi jak np. suszony penis wołowy marki Trixie. Dzięki specjalistycznej metodzie suszenia zachowany zostaje wyjątkowy smak. Produkt nie zawiera konserwantów, ani innych sztucznych dodatków. Psom mocno smakuje także ucho królicze marki Maced, które stanowi wartościową, chrupiącą przekąskę. Warto dodać, że ten smaczek dla psa nie alergizuje, a ponadto pomaga zachować higienę jamy ustnej. Na deser proponujemy podać naszemu kudłatemu przyjacielowi suszone kopytko jagnięce marki Trixie. Nie dość, że pysznie smakuje, to jeszcze pozytywnie wpływa na mięśnie szczęki i czyści zęby.

Polecamy także gryzaki, z których nie tak łatwo wydostać zdobycz. Należy do nich m.in. kong marki Kong, czyli kauczukowa, twarda zabawka z otworem, do którego wsypuje się lub wciska mokry pokarm. Zwierzak ma za zadanie „wygrzebać” smakołyki językiem. To karkołomna i męcząca praca, po której każdy pupil będzie długo odpoczywał.

Zajmujące zabawki dla psa

Zająć psa może mata węchowa. Między paski materiału wystarczy wcisnąć ulubione przekąski dla psa, a nasz pupil nie spocznie, dopóki wszystkich nie wyniucha.Kolejną zajmującą zabawką jest Dog Activity Gambling Tower marki Trixie, czyli interaktywny gadżet o różnych stopniach trudności, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie mózgu, węchu oraz inteligencji psa. Pupil dzięki swojemu sprytowi i sprawności fizycznej oraz umysłowej może zdobyć pyszne smakołyki dla psa
Szarpaki dla psa to następne zabawki, które sprawią, że twój pupil zapomni o nudzie. W tej roli oferujemy m.in. sznur bawełniany z czterema węzłami marki Pet Nova. Można go przywiązać do jakiejś powierzchni, aby nasz pupil mógł się mocować sam ze sobą. Oprócz wspaniałej zabawy, gadżet ten czyści zęby, redukuje kamień nazębny i odświeża oddech. Innym szarpakiem dla psów, który zabawia zwierzaka oraz dba o jego zdrowe uzębienie, jest sznur ze splotem i jutą marki Barry King.
Zajęcie pupilowi da również piłka na przysmaki dla psa Pet Nova Dog Life Style, wykonana z gumy termoplastycznej, która jest przyjazna dla psich zębów i dziąseł. Jaskrawe kolory gadżetu przyciągają uwagę pupila i zachęcają go do zabawy. Wylatujące co jakiś czas z produktu smakołyki dają zwierzęciu jeszcze więcej frajdy. 
Jeśli nasz pupil lubi kolorowe, wydające głośne dźwięki zabawki, to może mu się spodobać jeżowa piłka z winylu marki Trixie, która po naciśnięciu piszczy. W naszym sklepie można znaleźć jeszcze więcej produktów, które zapewnią psu rozrywkę, a właścicielom spokój w głowie.
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel