Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
Najniższe ceny
Darmowa dostawa

Kategorie

Akcesoria dla jeźdźca

Żeby zarówno koń, jak i jeździec mogli czuć się bezpiecznie, wygodnie i komfortowo, warto wyposażyć się w akcesoria jeździeckie oraz sprzęt pomocny w jeździe konnej. Z jednej strony dobrze jest zaopatrzyć się w produkty myjące i pielęgnacyjne dla konia oraz czyszczące i konserwujące sprzęt skórzany, z którego korzystamy przy ujeżdżaniu wierzchowca, z drugiej – powinniśmy zadbać o własną ochronę nabywając m.in. kask, kamizelkę, i odpowiednie buty.

Czego potrzebujemy zanim wsiądziemy na konia?

Jazda konna to wspaniały rodzaj sportu oraz rekreacji, cieszący się stale rosnącym zainteresowaniem. Jeśli pragniemy rozpocząć dopiero przygodę z hippistyką, warto wcześniej rozejrzeć się za dobrą stadniną. Z pewnością w okolicy znajdzie się chociaż jeden profesjonalny ośrodek jeździecki, w którym moglibyśmy rozpocząć naukę jazdy na tym cudownym zwierzęciu. Sprawdzonym sposobem jest też skorzystanie z polecenia kogoś znajomego, kto już jeździ/ł konno. Niekiedy wystarczy tylko kilka lekcji pod czujnym okiem instruktora, by móc spróbować samodzielnego stępu, czy kłusu. Jeśli będziemy wykonywać polecenia naszego nauczyciela i robić ćwiczenia pod jego komendę, z pewnością na sukces jeździecki nie trzeba będzie długo czekać. 
Pamiętajmy, by nie bać się konia. Kopytne zwierzę szybko wyczuje nasz strach i też może zareagować lękiem. Głaszczmy go, jeśli rumak nam na to pozwala, mówmy do niego. Nie zawadzi przekupić go jego ulubionymi łakociami, takimi jak jabłko, czy marchewka. Dzięki tej metodzie szybciej wkradniemy się łaski zwierzęcia.

Akcesoria pomocne dla jeźdźca

Kiedy jeżdżenie na koniu okaże się naszą pasją, wówczas dobrze jest się zaopatrzyć w produkty, akcesoria i sprzęt, którego nie będziemy musieli pożyczać ze stadniny, a którego posiadanie jeszcze zbliży nas do konia oraz pomoże doskonalić umiejętności jeździeckie. 

Wśród nich można wymienić m.in. mydło antybakteryjne w płynie marki Over Horse, służące do codziennego użytku, do stosowania po zakończonej jeździe i opiece nad wierzchowcem. Szybko i dokładnie usunie ono zabrudzenia i specyficzny koński zapach. Po mydle warto zastosować krem do rąk Rider’s Cream marki Over Horse. Dzięki niemu dłonie jeźdźca będą odżywione, zniszczony naskórek – zregenerowany, a skóra nawilżona i wygładzona.

Praktycznym wyrobem są nawilżane rękawice myjące o wszechstronnym działaniu: można nimi czyścić konia, siodło oraz inne sprzęty jeździeckie. Wet Gloves marki Over Horse zostały nasączone bezpiecznym i hipoalergicznym środkiem myjącym z aloesem. Jeśli podgrzejemy je w mikrofalówce, możemy wykonać rękawicami masaż konia na ciepło. Zamiast nawilżanych rękawic do kąpania, usuwania wypadającej sierści oraz masowania konia można użyć gumowych odpowiedników marki York.

Środki czyszczące skórzany sprzęt jeździecki

Chcąc natomiast odpowiednio zadbać o skórzane wyroby i sprzęt jeździecki, takie jak np. siodło, dobrze jest stosować specjalistyczne środki do ich czyszczenia. Bogatą ofertę takich produktów posiada marka Over Horse. Oto one:

  • Leather soap spray – mydło w płynie czyszczące i pielęgnujące, nadające się do każdego rodzaju skóry; zawiera odpowiednią koncentrację składników detergentowych, usuwających brud i inne zanieczyszczenia; zawartość gliceryny nawilża skórę oraz nadaje jej miękkości i elastyczności;
  • Leather Foam – pianka czyszcząca i pielęgnująca wszystkie wyroby skórzane;
  • Leather Balm – specjalistyczny preparat przeznaczony do pielęgnacji wszystkich rodzajów skór; wysoka jakość składników tłuszczowych składających się na produkt, skutecznie uelastycznia i konserwuje skórę, ale także ją zmiękcza i regeneruje; ponadto przyjemnie pachnie połączeniem wanilii i kokosa;
  • Leather oil spray – olej w spreju do pielęgnacji wszystkich rodzajów skór, który intensywnie natłuszcza, zmiękcza i wzmacnia skórę, a także impregnuje, konserwuje i nadaje połysk.

Sprzęt jeździecki – jaki?

Jeśli jazda na koniu okaże się naszym hobby, warto zainwestować we własny, profesjonalny sprzęt jeździecki. Co powinniśmy zatem kupić, jeśli zdecydujemy się regularnie odwiedzać stadninę? Niezbędny sprzęt do jazdy konnej dla jeźdźca to z pewnością kask. Jeśli nie mamy własnego, koniecznie poprośmy o wypożyczenie toczka lub kasku ze stadniny. Należy dopasować jego wielkość do głowy osoby użytkującej kask na konia. Musimy pamiętać, by zapiąć kask oraz ustawić odpowiedni rozmiar tego ochronnego nakrycia głowy. 
Poza tym należy wyposażyć się w ochronną kamizelkę jeździecką, która zabezpiecza tułów w razie upadku z konia. Ważnym elementem stroju jeźdźca są sztyblety, czyli buty jeździeckie za kostkę, bądź oficerki (sięgające kolana), a także bryczesy, czyli bezszwowe spodnie jeździeckie. Pomocne mogą okazać się także specjalistyczne skórzane rękawiczki jeździeckie, chroniące jeźdźca przed otarciami, sztylpy – czyli ochraniacze na łydki i specjalne długie skarpety/podkolanówki.
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com