ilość znalezionych towarów: 2

karma dla fretki

Fretki to niezwykle żywiołowe zwierzęta. Nawet Mrau był zaskoczony, jak wielkie pokłady energii mogą posiadać takie nieduże zwierzaki, jak szybko biegają i ile robią zamieszania, choć sam jest wyjątkowo skłonnym do harców kotem. Tym samym niezwykle ważna dla fretek jest pełnowartościowa dieta. Karma dla fretki powinna zatem dostarczać jej odpowiednich witamin oraz składników odżywczych i mineralnych. Ważną kwestię stanowią tutaj także białka i tłuszcze zwierzęce, ale także pokarmy pochodzenia roślinnego. Dieta fretek powinna być urozmaicona, a także wysokiej jakości, dlatego warto zwrócić się tutaj do sprawdzonych producentów karm dla gryzoni. Max zdziwił się, że fretki jedzą takie małe porcje - on sam byłby w stanie pochłonąć jednocześnie wszystkie wydzielone na cały dzień posiłki, a może nawet i jakiś deser. Jednak fretki w przeciwieństwie do Maxa wolą jeść małe porcje, które w celu pozyskiwania energii spożywają po prostu częściej. Sucha karma dla fretki powinna znajdować się w jej misce cały czas - tak by nasz pupil miał stały dostęp do jedzenia, ponieważ w innym przypadku może zacząć wyrabiać w sobie nawyk gromadzenia jedzenia, które nie byłoby po jakiś czasie świeże.

Karmy dla gryzoni a zapotrzebowanie energetyczne fretki

Karma dla fretki musi być bardzo bogata w składniki odżywcze i minerały, przede wszystkim ze względu na ogromną żywiołowość tych uroczych zwierzaków. Naszemu pupilowi musimy zapewnić karmę wysokiej jakości, która przeznaczona jest dla gryzoni lub dedykowana konkretnie dla tchórzofretek. W ciągu dnia zwierzęta te zużywają bardzo duże pokłady energii i stale muszą je uzupełniać, by zachować odpowiedni rytm dnia, kondycję, a przede wszystkim, by cieszyć się wolnością od chorób i schorzeń.

Kaloryczność karmy dla fretek

Wysoka kaloryczność posiłku sprawi, że zwierzę zje go mniej - fretki umiejętnie dostosowują wielkość zjadanego pożywienia. Co istotne, młodsze tchórzofretki jedzą dużo więcej niż starsze osobniki. Na ich apetyt wpływa także pora roku, warunki środowiskowe czy ewentualny okres rozrodczy. Najlepsza karma dla fretki to taka, która zapewni naszemu pupilowi odpowiednie wartości odżywcze. Powinna także pochodzić od sprawdzonych producentów, jeśli chcemy mieć gwarancję, że w pełni troszczymy się o zdrowie naszego pupila.

Pełnowartościowa karma dla fretki

Żywienie fretki nie jest wcale łatwą kwestią - pełnowartościowa karma dla fretki zapewni naszemu pupilowi kompleksowe posiłki. Bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały, a także naturalne składniki karmy sprawiają, że nasz pupil zyskuje nie tylko niezbędną dla jego funkcjonowania energię, ale także ochronę układu trawiennego. Fretki są narażone na niedobory pokarmowe, dlatego z uwagą należy wybierać podawane im posiłki. Karmy dla fretek w tej kategorii zostały skomponowane tak, by zaspokajać specyficzne potrzeby tych pięknych gryzoni. Zawartość zarówno białek i tłuszczy zwierzęcych, jak i niezwykle ważnych owoców i warzyw oraz ziół to kompleksowa kompozycja karmy dla fretek, która może ułatwić prowadzenie diety naszego pupila.

    Informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz sie na zapisywanie i przechowywanie plików cookie. Szczegółowe informacje o celu ich wykorzystania oraz określenia warunków ich przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce znajdziesz w polityce plików cookies.
    Zamknij
    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel