Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tropical

Tropical do akwarium

O każde zwierzę, które zdecydujemy się powitać w naszym domu, trzeba dbać jak najlepiej. Powinniśmy poznać jego zwyczaje, potrzeby i zapewnić warunki zbliżone do naturalnego środowiska życia. Aby było to możliwe, firma Tropical oferuje szereg produktów, które pomogą zaopiekować się rybami, gadami i płazami. Do hodowli zwierząt w akwarium szczególnie przydatne okażą się preparaty akwarystyczne, które uzdatniają wodę i zadbają o właściwe pH środowiska. Nawozy i odżywki wzmocnią i przyspieszą bujny wzrost roślin akwarystycznych, polepszając warunki w tym zbiorniku wodnym. Jakość wody, jej pH oraz twardość można zmierzyć dzięki testom Tropical. Zanieczyszczona woda jest nie tylko nieestetyczna, ale także niebezpieczna dla znajdujących się w akwarium ryb. Zmorą hodowców są także glony, które rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie i mogą być niebezpieczne dla roślin oraz zdrowia ryb. Warto w takich przypadkach zainwestować we wkłady filtracyjne oraz preparaty eliminujące glony. Oczyszczą one wodę ze szkodliwych substancji, dzięki czemu zwierzęta będą zdrowsze.

Oczka wodne w ogrodzie

Zwierzęta uwielbiają mały staw znajdujący się w naszym ogródku. Mrau potrafi godzinami wylegiwać się na trawie tuż obok kamieni otaczających oczko wodne. Czasami wstaje i podchodzi do samego brzegu, uważnie obserwując taflę wody, pod którą znajdują się kolorowe ryby ozdobne. Jednak zbiornik wodny z barwnymi zwierzętami wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim istotne jest pożywienie, które zapewni zbilansowaną dietę, wzmacniając odporność ryb i chroniąc je przed chorobami. W ofercie firmy Tropical dostępny jest pokarm dla ryb w różnych rozmiarach i kształtach, np. pałeczek, granulek, tabletek, dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiedni, niezanieczyszczający wody produkt. W utrzymaniu oczka wodnego w dobrym stanie pomogą preparaty do oczek wodnych, które skutecznie hamują rozwój glonów i szkodliwych bakterii, a także odżywki wspierające bujny wzrost roślin. Produkty Tropical są bezpieczne i zawierają naturalne, nieszkodliwe składniki.

Dla wielbicieli terrarystyki

Właściciele nietypowych zwierząt domowych doskonale zdają sobie sprawę z trudności utrzymania w odpowiedniej kondycji swoich ulubieńców. Wymagające gatunki gadów nie zadowolą się byle czym, dlatego warto zapewnić im otoczenie, które sprosta ich oczekiwaniom. Naturalne podłoża do terrarium i insektarium Tropical są dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie zawierają szkodliwych składników oraz doskonale imitują naturalne środowisko zwierząt. Odpowiedni rozwój, ochronę przed chorobami oraz dietę bogatą w niezbędne mikroelementy zapewni pożywny pokarm dla wybranych gatunków. Dzięki niemu zwierzęta będą zdrowe, silne i pełne energii. Uzupełnieniem kompleksowej pielęgnacji gadów oraz płazów są specjalistyczne preparaty Tropical. Do takich należą chociażby balsamy ziołowe do przemywania skóry i oczu gadów oraz preparaty z witaminami, które poprawiają kondycję zwierzęcia, dostarczając mu dodatkowych substancji niezbędnych do funkcjonowania w warunkach hodowlanych.

pixel