Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki Interaktywne i edukacyjne dla kotów

Wielkość opakowania
Cena
-
Faza życia
Rasa

Mrau nigdy nie należał do najbardziej pracowitych zwierzaków. Zwykle wolał wylegiwać się na kanapie, by od czasu do czasu oddać się zabawie lub zwiedzić swoją dzielnicę w celu odbycia spotkań towarzyskich z kotkami. Od tej reguły istnieje jednak wyjątek. Naszego eksperta nigdy nie trzeba było szczególnie zachęcać do nauki. Chociaż nie jesteśmy pewni, wszystko wskazuje na to, że za ten pęd do wiedzy odpowiedzialna jest motywacja w postaci smakołyków. Mrau woli jednak obstawać przy opinii, że jest po prostu intelektualistą. Wspomniany sposób motywacji wykorzystują między innymi zabawki edukacyjne dla kota.

Na czym polegają zabawki edukacyjne dla kota?

Chociaż zabawki edukacyjne dla kota przyjmują różne rozmiary, kształty czy sposoby działania, ich cechą wspólną jest zachęcenie pupila do rozwoju poprzez rozwiązywanie problemów. Ta pozytywna stymulacja jest możliwa dzięki przysmakom dla kota. Pełnią one funkcję nagrody za poprawne wykonanie zadania zupełnie jak podczas tresury. Różnica polega jednak na tym, że zabawki edukacyjne dla kota zakładają, że kot samodzielnie, bez wskazówek zdobędzie nową kompetencję.

Popularne zabawki edukacyjne dla kota w formie plansz

Klasyczne zabawki edukacyjne dla kota stanowią w pewnym sensie odpowiednik ludzkich gier planszowych. One również zmuszają do podjęcia wysiłku intelektualnego, aby ostatecznie odnieść zwycięstwo, czyli zdobyć wymarzony smakołyk, którym najczęściej jest sucha karma lub przysmak. Zabawki edukacyjne dla kota w formie plansz mogą składać się między innymi z dźwigni, przesuwanych pokrywek i niewielkich skrytek. Rozwiązań zagadki jest więc wiele, dlatego koci umysł musi się nieco natrudzić, nim jego posiadacz szczęśliwie dobierze się do nagrody. Różne modele dostępne w naszym asortymencie i wybrane przez naszego eksperta odpowiadają różnym poziomom trudności. Mrau także zaczynał od najprostszych gier planszowych, od których dzisiaj jest specjalistą.

Zabawki edukacyjne dla kota w kształcie gruszki

Nieco prostsze, ale absorbujące uwagę pupila są zabawki edukacyjne dla kota w kształcie gruszki. W jaki sposób działają? Obciążone dno sprawia, że zabawka szturchnięta przez kocią łapę zaczyna się kiwać. Na jej powierzchni znajduje się przynajmniej jeden otwór, przez który na zewnątrz wydobywa się karma. Zwierzak doskonali w ten sposób technikę, precyzję i pomysłowość. Mrau nauczył się dzięki niej cierpliwości.

Wieża labirynt

Ciekawe zabawki edukacyjne dla kota to labirynty w kształcie wieży. Ich działanie opiera się na przesuwaniu klocka zawierającego smakołyk po labiryncie w taki sposób, aby znalazł się nad otworem. Wówczas przysmak spadnie o jeden poziom w dół, a nasz gracz przybliża się do sukcesu, lecz musi potworzyć czynność. Na ostatnim poziomie kociak ma już swobodny dostęp do nagrody. Wysiłek intelektualny popłaca!

Zabawki edukacyjne dla kota z dziurami

Zabawki edukacyjne dla kota, które mają kształt figur geometrycznych z otworami należą do najprostszych, a jednocześnie bardziej lubianych przez koty. Mrau, podobnie jak wielu innych przedstawicieli jego gatunku, ma naturę odkrywcy. Otwory, których rozmiar idealnie pasuje do kociej łapy aż proszą się o spenetrowanie. W którym z nich dziś znajdzie się smakołyk?

pixel