Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria i zabawki dla chomika

Rodzaj

Chomik w swojej klatce powinien mieć możliwość swobodnego poruszania, a wszystkie jego potrzeby związane z aktywnością fizyczną muszą być zaspokojone. Najlepiej zaoferować swojemu pupilowi atrakcyjne formy zabawy dzięki różnym zabawkom dla chomika. Max i Mrau są zaskoczeni tym, że samo bieganie po kołowrotku może sprawiać komuś aż tak dużą radość i frajdę. Domowe gryzonie jednak to uwielbiają, miło spędzając przy tym czas i zapobiegając równocześnie problemom nadmiernej wagi. Urządzając klatkę dla chomika nie można zapomnieć o akcesoriach i zabawkach, które są nieodłącznym elementem wyposażenia i pozwolą spędzać zwierzakowi czas w aktywny sposób. 

Jak wybrać zabawki dla chomika?

Akcesoria, które wyposażą klatkę domowego gryzonia mają istotny wpływ na jego życie. Jak wybrać akcesoria i zabawki dla chomika? Przed zakupem należy zastanowić się nad tym, czego konkretnie od nich oczekujemy, jaką sumę pieniędzy możemy na nie przeznaczyć i z jakiego materiału mają być wykonane. Do najpopularniejszych akcesoriów należą te wykonane z plastiku. Asortyment tego typu produktów jest wyjątkowo szeroki i każdy właściciel gryzonia z całą pewnością znajdzie ten, który w stu procentach zadowoli jego samego oraz jego pupila. Są kolorowe, różnorodne i względnie tanie. Niestety zabawki z tworzyw sztucznych nie należą do najbardziej trwałych, a ząbki małych gryzoni mogą bez trudu je przegryzać. Kupując plastikowe zabawki należy być przygotowanym na dość częste wymiany. Drewniane zabawki dla chomików są wyjątkowe estetyczne i trzeba za nie zapłacić nieco więcej pieniędzy. Materiał, z którego są wykonane, gwarantuje względną trwałość, a ewentualne podgryzanie drewnianych elementów przez naszego pupila pomoże mu zadbać o jego zęby i nie spowoduje ryzyka zatrucia szkodliwymi substancjami.

Własnoręcznie robione zabawki dla chomika

Istnieje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na wyposażeniu klatki domowego gryzonia, nie ograniczając jego potrzeb związanych z różnorodną aktywnością. Doskonałą alternatywą są własnoręcznie robione zabawki dla chomika. Okazuje się, że można stworzyć wiele atrakcyjnych akcesoriów w zaciszu domowym, bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Do wykonania najprostszej i interesującej dla chomika zabawki można wykorzystać rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych. Sklejając je ze sobą, można wykonać dla swojego pupila atrakcyjny tunel, który zapewni mu dużo radości. Innymi popularnymi materiałami są kawałki tektury i korki, na przykład po winie. Można z nich wykonać legowiska, mostki, podesty i wiele innych zabawek. Niewątpliwą zaletą własnoręcznie robionych zabawek dla chomika jest przede wszystkim możliwość wykonania dowolnego przedmiotu. Właścicieli gryzoni ogranicza właściwie jedynie ich wyobraźnia. Nie wolno zapomnieć także o satysfakcji, która będzie towarzyszyć temu, kto od podstaw stworzy zabawkę dla swojego podopiecznego. Max i Mrau są pewni, że czworonożny przyjaciel z pewnością będzie wdzięczny za to poświęcenie! Istota zapewniania chomikowi odpowiedniej i satysfakcjonującej ilości ruchu polega na tym, aby uchronić go od schorzeń związanych z nadmierną wagą. Wykorzystanie odpowiedniego sprzętu i trwałych akcesoriów od uznanych producentów zagwarantuje długotrwałe i komfortowe użytkowanie.

pixel