Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Artykuły dla chomika

Marka
Rodzaj
Przedział wagowy
Cena
-
 Chomik

Niezbędne produkty dla chomika

W kategorii podkuty dla chomika nasi eksperci doskonale się uzupełniają. Mrau odpowiada tu za wygodną ściółkę zgodnie ze swoją nieco leniwą, kanapową naturą. Max nie wyobraża sobie, by jego kolega-gryzoń spędzał czas bez kołowrotka i innych akcesoriów służących zabawie i aktywności. Obaj jednogłośnie stwierdzili, że najwyższym priorytetem jest żywienie. Produkty dla chomika w naszym asortymencie zapewniają wszystko, czego potrzebują te przesympatyczne małe zwierzątka.

Produkty dla chomika związane z żywieniem

Najważniejsze produkty dla chomika wiążą się oczywiście z odżywianiem. W końcu nasz mały podopieczny musi mieć co jeść i co chomikować na później. W naszej ofercie znajdują się zatem najbardziej starannie wyselekcjonowane pełnowartościowe karmy dla chomików zapewniające pupilowi optymalną dietę. Większość z nich dostępna jest w rożnych pojemnościach dzięki czemu każdy gryzoń może najpierw przetestować kilka diet na mniejszych opakowaniach, by następnie wybrać najlepszą, którą opiekun zapewni za pomocą większego, na przykład dwukilogramowego opakowania. Max i Mrau wybrali ponadto wspaniałe przysmaki dla chomika, a także witaminy wzbogacające codzienną dietę o wszystko, co może być niezbędne dla organizmu tego małego zwierzątka.

Pielęgnacja chomika

Specjalne produkty dla chomika służą jego pielęgnacji. Oczywiście te drobne i delikatne stworzenia muszą być traktowane ze szczególną uwagą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by futerko podopiecznego od czasu do czasu wyczyścić i wypielęgnować poprzez czesanie. Do tego służą profesjonalne szczotki dostosowane do małych zwierzątek takich jak chomik.

Klatki dla chomików

Max i Mrau nie za bardzo wiedzieli, jak zabrać się do testowania klatek, które również stanowią bardzo ważne produkty dla chomika. Próby skończyły się utknięciem nosa naszego psiaka w drzwiach klatki, co przynajmniej umożliwiło jej dokładne obejrzenie. Kolejne testy polegały jednak na obserwacji codziennego życia lokatorów. Dzięki temu klatki dla chomika stanowią dobrze zaopatrzoną kategorię w naszym sklepie. Można je zakupić również w zestawie zawierającym inne produkty dla chomika lub po postu z zaaranżowanym zgodnie z potrzebami chomików wnętrzem.

Ściółki, w których chomik poczuje się najlepiej

Produkty, które zapewniają gryzoniom komfort to także podłoża dla chomika umieszczane w klatkach. Jakie ściółki rekomendują Max, Mrau oraz ich chomikujący pokarm przyjaciele? Do wyboru pozostaje naturalna ściółka dla gryzoni, żwirek drewniany oraz trociny. Warto przetestować kolejno różne rodzaje podłoża bądź skorzystać z kilku jednocześnie, by dobrze poznać potrzeby i preferencje podopiecznego.

Zabawki dla chomików

Nasz sportowiec Max, jako miłośnik biegania zadbał, by w kategorii produkty dla chomika nie zabrakło zabawek. W tej kwestii postawił oczywiście na kołowrotki uwielbiane przez te sympatyczne i dość aktywne zwierzątka. Max doskonale wiedział, że wspólne bieganie poza klatką z kolegą-gryzoniem mogłoby się zakończyć zgubieniem lub kontuzją tego drugiego. Kołowrotek jest zaś rozwiązaniem bezpiecznym.

Akcesoria – przydatne produkty dla chomika

Na jakie jeszcze produkty postawili Max i Mrau? Znajdziemy między innymi przydatne akcesoria dla chomika, jak miseczki i poidełka w dostosowanych do małych gryzoni rozmiarach. Niektóre chomiki uwielbiają chować się w domkach, dlatego nasi eksperci nie zapomnieli także o nich. Poza tym warto zapoznać się ze specjalnymi toaletkami, a jeśli z lokum naszego podopiecznego mimo częstego porządkowania wydobywają się kłopotliwe zapachy, z pomocą przyjdzie odświeżacz powietrza. 
pixel