Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tunele, pluszaki i pozostałe zabawki dla kota

Marka
Wielkość opakowania
Cena
-

Koty uwielbiają zabawę, kochają być adrowane i rozpieszczane. Dlatego każdego dnia warto dać im chociaż odrobinę zainteresowania bawiąc się z naszymi pupilami. Jakie zabawki są dostępne na rynku zwierzęcych gadżetów? Do czego służą?

Co daje kotu zabawa?

Oprócz pożywnego, zdrowego jedzenia oraz dobrej pielęgnacji nasze koty potrzebują zabawy. Podczas igraszek ze sztuczną myszą, czy ganianiem piórka umieszczonego na wędce zaspokajają żyłkę myśliwego. Wspinając się po wysokim drapaku ćwiczą swoje umiejętności ruchowe, wspierają rozrost mięśni, a także pracę nad koordynacją. Zabawa z kotem jest zatem ważna pod względem zapewnienia im aktywności ruchowej, której nie mają za dużo będąc zamknięte cały dzień w mieszkaniu oraz pod kątem podsycania u domowych drapieżników naturalnych instynktów. Kolejnym aspektem dokazywania z pupilem jest nawiązywanie kontaktu z kociakiem, a w dalszym jego rozwoju – wzmacnianie więzi zwierzak-opiekun. 

Wystarczy, że dziennie poświęcimy naszemu mruczkowi chociaż kwadrans i przeznaczymy ten czas na wspólne harce wykorzystując wykonane samodzielnie lub gotowe, sklepowe zabawki dla kota. Możemy być wtedy spokojni o stan fizyczny i psychiczny kocura. Z pewnością wpłynie to korzystnie na nasze relacje ze zwierzęciem oraz jego zachowanie w domu.

Jak bawić się z kotem?

Skoro już wiemy, że kocie igraszki są tak istotne, jak bawić się z naszym pupilem? Zabawka dla kota może być wszystkim: kawałkiem gałganka, kłębkiem włóczki, zmiętą w kulkę kartką papieru, itp. Jeśli jednak pragniemy naszemu milusińskiemu zaoferować więcej, w sklepie internetowym Max&Mrau znajdziemy ogromny wybór gotowych produktów, takich jak wędki dla kota, szmaciane, plastikowe, bądź nakręcane myszki dla kota, piłeczki, fikuśne drapaki o przeróżnych kształtach, a nawet gadżety interaktywne. Wśród tych ostatnich można wymienić chociażby specjalne maty, tory przeszkód, zabawki edukacyjne, a nawet „inteligentne” podajniki karmy dla kotów.

Można także połączyć własną kreatywność z pomysłami producentów zabawek dla naszych mruczących przyjaciół. Przykładowo można związać ze sobą drapak dla kota oraz piłeczkę na sznurku oraz dostawić do tej konstrukcji własną instalację, wykonaną np. z pudełek po butach, itp. Gwarantujemy, że pupil będzie miał świetną frajdę z przemierzania tych labiryntów, a właściciel niemałą satysfakcję. 

Piłki dla kota

Jedną z ulubionych zabaw naszych mruczków są piłki i wędki dla kota. Kocury uwielbiają za nimi biegać, drapać je, popychać pyszczkami. Nie brakuje też kocich cyrkowców, którzy potrafią żonglować piłeczką leżąc na pleckach. Wybór piłek jest ogromny, można też je nabyć w całych zestawach. 

Przykładem takiego gotowego kompletu jest zestaw czterech kolorowych, pobudzających zmysł wzroku piłek marki Zolux, wykonanych z miękkiego, przyjemnego w dotyku pluszu. Te okrągłe kocie zabawki da się więc gryźć, drapać oraz uganiać za nimi po całym mieszkaniu. Są one zrobione z bezpiecznych materiałów, które nie zagrażają zdrowiu kotów.

Wymyślone przez właścicieli zabawy dla kota mogą się okazać jeszcze bardziej atrakcyjne jeśli do powyższego kompletu dołączymy piłki jeżyki marki Trixie. Z kolei Catit Fireball to interaktywna piłeczka, która świeci się przy dotknięciu jej przez kota. Błysk czerwonego światła stanowi więc nagrodę za złapanie toczącej się kulki. Z piłeczki można korzystać osobno lub w połączeniu z każdym torem Catit Senses 2.0.

Drapaki dla kota

Drapak stanowi idealną okazję do popracowania nad kocią masą mięśniową, zwłaszcza jeśli jest zbudowany na wzór słupka, czy drzewa, po którym można się dowoli wspinać, czy z niego ześlizgiwać, skakać, itd. Drapaki dla kota służą też zaspokojeniu potrzeby drapania i ścierania sobie pazurków.

Jednym z nich jest wielofunkcyjny, ręcznie wykonany, mały drapak dla kota vigo firmy myKotty. Oprócz tego, że produkt spełnia kocie zapotrzebowanie na drapanie oraz robienie automasażu całego ciała, to jeszcze ma nowoczesny wygląd.

Jeśli natomiast pragniemy dostarczyć pupilowi więcej wrażeń, warto zdecydować się na wysoki drapak dla kota marki Trixie. Ten sufitowy model (Linea 225-265 cm) został wyposażony w dwupoziomowy domek oraz w kilka platform. Wyprodukowano go z przyjemnego pluszu oraz sizalu, które z jednej strony zapewniają kocim łapkom komfort miękkości, a jednocześnie służą domowemu tygrysowi do drapania. Drapak sięga do sufitu i jest wąski (podstawa słupka ma średnicę 38 cm, a sam słupek – 9 cm), więc zmieści się niemal w każdym pomieszczeniu. 

Zabawki interaktywne dla kota

Producenci zwierzęcych gadżetów tworzą nawet zabawki interaktywne dla kota. Dzięki nim żaden kocur nie będzie się już nudził.

Okazuje się, że nie tylko bobaski mogą leżeć na specjalnym posłaniu i bawić się zawieszonymi nad ich ciałkami zabaweczkami. Takie samo rozwiązanie proponuje kociakom firma Trixie w postaci maty z pałąkami, do których są przyczepione zabawki (myszki i piłki) na sznurkach. Część podłoża zajmuje drapak. 

Interaktywne, edukacyjne zabawki dla kota posiada w swojej ofercie także marka Catit. „Spinning Bee” to wielokolorowa, obrotowa pszczółka z laserem. Kocur ugania się za „latającym” owadem, ale także za wiązką laserowego światła. Co więcej do środka zabawki można nasypać suchej karmy, która sukcesywnie będzie się uwalniała z brzucha pszczoły. Ten zabawny przyrząd można zatem wykorzystać do kreatywnego dokarmiania zwierzaka. 

Mruczki wielką miłością darzą także proste zabawki, takie jak idealna do tarmoszenia i podrzucania mysz dla kota (np. mysz szara marki Trixie o wielkości 5 cm) oraz wędka z kolorowymi piórkami (np. Trixie, długość 50 cm). 

Warto zadbać o to by nasi miauczący miłośnicy zabaw nie nudzili się w trakcie dnia, szczególnie kiedy nie ma nas w pobliżu. Duży wachlarz kocich zabawek to dobre rozwiązanie kiedy przez wiele godzin jesteśmy poza domem. Jednak po powrocie z pracy podarujmy naszym pupilom trochę wspólnego czasu. 

pixel