Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pozostałe produkty z kategorii zdrowie psa

Marka
Cena
-

Pozostałe produkty wspierające zdrowie psa

Właściciele czworonogów przede wszystkim powinni dbać o zdrowie psów, dobre samopoczucie oraz ogólny dobrostan pupili. Dowiedz się, jak właściwie troszczyć się o szczekających podopiecznych i jakie produkty pomagają nam wspierać ich właściwe funkcjonowanie. 

Jak dbać o zdrowie psa?

Zdrowie psa stanowi priorytet dla każdego właściciela czworonoga. W obszernym zagadnieniu, zatytułowanym „psie zdrowie”, mieszczą się rozmaite kwestie, takie jak troska o higienę pupila, ogólna pielęgnacja (sierści, skóry, zębów, uszu, itd.), profilaktyka szczepienna oraz przeciwpasożytnicza, odpowiednia dieta i aktywność zwierzęcia.

Jak dbać o psa, by długo cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem? Przede wszystkim dawajmy mu swoją uwagę, odpowiednią atencję, poświęćmy czas na wspólną zabawę, spacery, trening, przytulanie oraz czesanie, czy inne zabiegi pielęgnacyjne.

Kolejny istotny punkt stanowią regularne szczepienia psa: obowiązkowe i dodatkowe, które powinny wejść w stały kanon wizyt u lekarza weterynarii. Ponadto należy zatroszczyć się o to, by nasze zwierzę było systematycznie odrobaczane (wielu weterynarzy uważa, że zabieg ten należy powtarzać nawet raz na kwartał – szczególnie jeśli pies często przebywa na dworze oraz kontaktuje się z innymi czworonogami). Chrońmy też pupila przed niebezpiecznymi pasożytami, takimi jak kleszcze, pchły, itp.

Dobra karma dla psa, dostosowana do stanu zdrowia, wieku, wagi, rasy, poziomu aktywności i aktualnych potrzeb pupila to również bardzo ważna sprawa w opiece nad zwierzakiem. Jeśli konkretnemu osobnikowi jest potrzebna dodatkowa suplementacja, warto ją psu zapewnić. 

Zdrowie psa a pory roku

Dbanie o psa latem, czy zimą to dwie różne historie. Przykładowo latem pies potrzebuje szczególnego nawodnienia, regularnego schładzania, a także wzmożonej ochrony przed insektami, kleszczami i innymi groźnymi pasożytami. Nieco inne są też jego wymagania jeśli chodzi o karmę, jej skład, konsystencję i wielkość posiłków. Pamiętajmy, że niektóre rasy, takie jak np. rasy brachycefaliczne (np. buldogi, mopsy), wyjątkowo ciężko znoszą upały, zatem chrońmy je przed skwarem, by nie dopuścić np. do problemów oddechowych.

To, jak dbać o psa zimą, zależy od dalszych, poza porą roku, czynników, takich jak rasa, rodzaj sierści, wiek oraz stan zdrowia. Niektóre czworonogi należy ubierać przed wyjściem na spacer, u innych trzeba sprawdzać stan łap po powrocie z dworu, gdyż mają tendencję do „zbierania” kul śnieżnych, czy do pękania skóry na opuszkach łap.

 

Karmienie psa, a dokładnie rodzaj i skład pożywienia dla czworonoga, to również zagadnienie, które powinniśmy dopasowywać do konkretnej pory roku, aury za oknem oraz oczywiście specyfiki zachowania pupila w danym czasie.

 

O czym pamiętać troszcząc się o psa?

Powinniśmy pamiętać, że każdy pies jest inny, dlatego postępujmy z nim adekwatnie do tego, czego potrzebuje nasz konkretny zwierzak. W zależności od tego jakiej rasy jest pupil – należy go karmić, poić, pielęgnować w odpowiedni, czasem bardzo specyficzny sposób. Co więcej inaczej trzeba dbać o psa po sterylizacji, czy kastracji, a inaczej – jeśli czworonóg nie przeszedł tego typu zabiegu.

Następnym ważnym zagadnieniem jest kwestia wieku pupila. O zdrowie psa seniora, ciężarnej suki, czy kilkutygodniowego szczenięcia zadbamy inaczej. Odmiennie też będziemy postępować ze zwierzakiem w sile wieku, który lubi aktywne spędzanie czasu, czy przeciwnie – woli wylegiwać się na kanapie.

I wreszcie, czego innego oczekuje od nas jako właścicieli zdrowy pies, natomiast w sposób charakterystyczny musimy działać opiekując się schorowanym przedstawicielem tego gatunku.

To wszystko pokazuje, że trudno o ogólne wskazówki dotyczące dbałości o psie zdrowie i jego dobrostan. Tutaj podejście zawsze powinno być indywidualne i aktualizowane na bieżąco.

Produkty do wspierania zdrowia psa

Na rynku akcesoriów dla zwierząt domowych dostępne są specjalne produkty dla psów, które mają chronić ich zdrowie, wspierać ich pielęgnację, bądź też wspomagać proces rekonwalescencji. 

Poniżej prezentujemy przykładowe preparaty oraz sprzęt, które mogą nam pomóc w opiece nad chorymi czworonogami.

W sytuacji wystąpienia drobnych urazów, kontuzji, a także po wzmożonych wysiłku fizycznym warto zastosować żel do masażu z arniką marki Francodex. Ten specyfik to absolutny must have, jeśli chodzi o wyposażenie domowej apteczki dla pupila. Świetnie nadaje się do stosowania na ból, obrzęki, stany zapalne oraz na przyspieszenie uzdrawiania uszkodzonych tkanek.

Kolejne akcesorium, które może nam się przydać w opiece nad czworonogiem, to kołnierz dla psa. Jest to dmuchane, ochronne narzędzie, służące do zabezpieczenia ran, czy innych uszkodzeń ciała, znajdujących się na głowie, klatce piersiowej, czy plecach pupila… przed nim samym. Producent produktu, marka Pet Nova, zadbał o to, by pies z kołnierzem ochronnym nie miał ograniczonego pola widzenia, mógł się swobodnie poruszać, bawić, czy jeść.

Sklepy z artykułami dla pupili posiadają szeroki asortyment produktów, które pomagają nam dbać o zdrowie zwierząt, troszczyć się o ich dietę, pielęgnację, etc. Dobierajmy te specyfiki adekwatnie po potrzeb naszych czworonożnych podopiecznych. 

 

 

pixel