Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podłoże, żwirek dla świnki morskiej

Mrau o podłożach i żwirkach wie wszystko, dlatego pomógł nam znaleźć idealne produkty dla świnki morskiej. Dno klatki powinno być wysypane ściółką umożliwiającą wsiąkanie moczu, którego świnki morskie oddają sporo. Mrau przestrzega jednak, że w przypadku tych zwierząt niewskazane są trociny sosnowe i cedrowe, których olejki eteryczne działają drażniąco na drogi oddechowe świnek morskich. Używanie tego typu trocin może zwiększać u nich ryzyko chorób układu oddechowego. Podłoże świnkom morskim najlepiej wymieniać codziennie lub co najmniej dwa razy w tygodniu, pamiętając o codziennym sprzątaniu klatki z nieczystości.

Jakie podłoże dla świnki morskiej?

Mrau, po dodatkowych konsultacjach z Maxem, uznał, że najlepszym podłożem dla świnki morskiej będą trociny, które charakteryzują się dobrą chłonnością oraz wyjątkową miękkością, dzięki czemu nie będą podrażniać delikatnych łapek świnek. Dodatkową zaletą trocin jako podłoża dla świnek morskich jest ich duża wydajność, nawet przy codziennej wymianie podłoża, spore opakowanie wystarcza naprawdę na długi okres użytkowania. Wybrane przez Maxa i Mrau trociny mają świeże owocowe zapachy, co nie tylko pomaga maskować nieprzyjemne zapachy odchodów w pomieszczeniu, w którym znajduje się klatka świnki - zawartość naturalnych olejków eterycznych w składzie sprawia dodatkowo, że zwierzątko jest bardziej zrelaksowane. Trociny drewniane są w pełni bezpyłowe, a do ich stworzenia użyto jedynie naturalnych składników, w tym barwników spożywczych, które są w pełni bezpieczne dla zwierząt, nawet w razie ich spożycia.

Jaki żwirek dla świnki morskiej?

Mrau kategorycznie przestrzega, że w przypadku świnek morskich nie używa się żwirów samozbrylających, które mogą stanowić zagrożenie dla jej zdrowia. Stworzone są one z substancji trujących dla świnki, która w razie ich spożycia może znaleźć się w niebezpieczeństwie. Najbardziej polecane żwirki dla świnek morskich są stworzone z drewna i nie zbrylają się. Należy jednak pamiętać o tym, że jako dość twardy materiał, mogą być dla świnki niewygodne, a nawet niebezpieczne dla delikatnych nóżek naszych pupili. By temu zapobiec, Mrau poleca użycie Dry-bed, czyli specjalnie stworzonej, w pełni przepuszczalnej maty, która zapewnia suchą powierzchnię, odprowadzając wszelkie płyny pod spód. W przypadku takiego rozwiązania należy pamiętać, że Dry-bed nie może być podłożem samodzielnym, ponieważ nie jest materiałem chłonnym, należy go połączyć ze żwirkiem lub trocinami przeznaczonymi dla świnek morskich.

Najlepsze podłoża i żwirki dla świnek morskich

Bez względu na to na jaki typ podłoża wybierzemy dla naszego pupila, oferowane w tej kategorii podłoża i żwirki dla świnek morskichnajwyższej jakości. Skąd to wiemy? Nasz wytrwały tester i ekspert od miękkich powierzchni - Mrau - spędził długie godziny wylegując się, a jak sam twierdzi, testując produkty znajdujące się w tej kategorii. Dzięki jego niezaprzeczalnemu wkładowi pracy jesteśmy pewni, że oferujemy jedynie podłoża najwyższej jakości, niesamowicie miękkie oraz o przyjemnym, niedrażniącym zwierząt zapachu. Nam pozostało jedynie zadbać o to, by oferowane produkty były dostępne w najlepszych cenach i szerokim asortymencie.

pixel