Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ściółka dla myszy i szczurów

Nasz specjalista od testowania miękkości podłoży i żwirków - Mrau - poświęcił wiele godzin, by sprawdzić, czy są one w pełni bezpiecznie i miękkie. Jego testy polegały zarówno na wylegiwaniu się, jak i intensywnemu obracaniu i fikołkach, które potwierdziły, że ściółki przez nas oferowane nie stanowią żadnego zagrożenia dla jego delikatnego futerka i łapek, a co za tym idzie, są w pełni bezpieczne dla naszych pupili.
Wszystkie produkty w tej kategorii są całkowicie sprawdzone i przeznaczone specjalnie dla myszy i szczurów. Stworzone zostały z najwyższej jakości materiałów i dostępne są w różnych gramaturach oraz najlepszych cenach - dla wygody każdego właściciela.

Żwirek drewniany dla szczura i myszy

Żwirek drewniany dla myszy i szczurów jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o chłonność i pochłanianie zapachów. Jest on wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu przez zwierzęta, a także może być utylizowany drogą sanitarną. Jest to produkt wyjątkowo higieniczny, o przyjemnym naturalnym zapachu drewna. Polecany jest przede wszystkim dla gryzoni, w tym myszy i szczurów.

Podłoża dla szczura i myszy

Według wskazań Mrau dno klatki należy obficie wysypać ściółką, najlepsza będzie warstwa 3-5 cm, ponieważ myszy i szczury lubią kopać w podłożu. Świetnie sprawdzą się w tym celu trociny bezzapachowe lub o delikatnych, relaksujących dla zwierząt aromatach. Mrau przestrzega, że należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy kupowane trociny są to trociny przeznaczone dla zwierząt, ponieważ tylko one są odpowiednio miękkie, nie pylą i nie przenoszą chorób oraz pasożytów, jak może się stać w przypadku trocin kupowanych bezpośrednio z tartaku. Mrau ostrzega również, że jako ściółka dla szczurów domowych i myszy nie sprawdza się siano, które ma słabą chłonność i szybko zaczyna gnić, co sprawia, że musimy zadbać o dużo częstszą jego wymianę. Sianko możemy wykorzystać ewentualnie jako posłanie w domku myszki czy szczura, jednak lepsze do tego będą specjalne bawełniane ściółki. Jest to szczególnie ważne dla tych zwierząt, ponieważ tworzą one sobie gniazda.

O czym należy pamiętać przy zakupie?

Przede wszystkim należy podjąć decyzję, czy dla naszego zwierzęcia lepszy będzie drewniany żwirek, czy miękka ściółka z trocin. Ta druga, choć charakteryzuje się odrobinę mniejszą chłonnością, często lepiej sprawdza się w przypadku małych zwierząt, dla których chodzenie po żwirku może być niewygodne. Ściółkę należy zmieniać przynajmniej raz w tygodniu, ale należy pamiętać, że im więcej mamy zwierzątek, tym częściej powinniśmy sprzątać klatkę. Dlatego też warto zainwestować w większą gramaturę produktów ściółkowych. Pamiętajmy, by podłoże dopasować do naszego zwierzęcia, jest ono jego środowiskiem naturalnym, w którym przebywa przez większość czasu, dlatego warto zadbać o komfort myszy czy szczura i jak najlepsze warunki ich życia.
Najtańsze ściółki przeznaczone dla szczurów i myszy dostępne są w naszym sklepie w szerokim asortymencie, co sprawia, że łatwo można dopasować odpowiedni produkt dla siebie i swojego zwierzaka.

pixel