Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

podłoża i żwirki dla królika

Marka
Przedział wagowy
Cena
-

Mrau wykonał świetną robotę, selekcjonując oraz testując różne podłoża i żwirki dla królików, aby wybrać to, co najlepsze. I jak sam mówi, jest bardzo zadowolony z rezultatów. Typów różnych produktów jest mnóstwo - żwirki, ściółki, trociny, siano i wiele innych. Żeby w tym wszystkim się połapać, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, dotyczącymi odpowiedniego doboru podłoża, ze względu na pełnioną przez nie funkcję. Nasz koci specjalista przyznaje, że wielość możliwych rozwiązań zaskoczyła i jego. Jednak testy mówią same za siebie - istnieje kilka najpopularniejszych, a przy tym najwygodniejszych produktów, które mogą być stosowane jako podłoże w klatce dla królika.

Jakie podłoże dla królika będzie najlepsze?

Rodzaj zastosowanego podłoża zależy głównie od funkcji, jakie ma spełniać (Mrau kiwa głową z aprobatą). W kuwecie najlepiej używać żwirku, ponieważ doskonale absorbuje wilgoć i pomaga w neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Jest to niezbędne wyposażenie klatki, które zapewnia podstawowy komfort zwierzęciu. Żwirek drewniany dla królika będzie bardzo dobrym wyjściem. Pozostałą przestrzeń można wypełnić trocinami, przy czym należy pamiętać, aby wybierać trociny dobrej jakości. Dzięki temu unikniemy ewentualnego pylenia. Drugim typem podłoża dla królika może być sianko. Trzeba jednak dbać o to, żeby znajdowało się ono w innym obszarze niż kuweta, ponieważ może sprawiać problemy podczas kontaktu z płynami. W Max & Mrau dbamy o to, aby wszystkie oferowane produkty pochodziły od najlepszych marek, tak więc można mieć pewność dobrego wyboru.

Wymiana podłoża i czyszczenie klatki królika

Pytanie, które zadaje sobie wielu początkujących hodowców, brzmi: jak często wymieniać podłoże? Już spieszymy z odpowiedzią. Żwirek dla królików powinniśmy wymieniać w zależności od stopnia zanieczyszczenia, czyli nawet codziennie. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepszą higienę. Jeżeli chodzi o trociny, ściółkę, czy siano, wymiany można dokonywać raz na tydzień, ponieważ miejsca poza kuwetą nie są tak narażone na zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy. Ważne jest to, aby na bieżąco kontrolować sytuację i dbać o zachowanie odpowiednich warunków. Mrau, jako naczelny czyścioch wśród zwierząt, potwierdza, że troska o porządek w klatce jest bardzo ważna.

Higiena jest bardzo ważna

Wiedząc już, jak ważne jest odpowiednie podłoże i żwirek dla królika, wystarczy tylko wszystko wcielić w życie. Mrau postarał się, aby wszystko, co oferujemy w tym dziale było najwyższej jakości i pochodziło od sprawdzonych producentów. Dlatego warto zdecydować się już teraz. Higiena jest niezwykle ważna dla zwierząt futerkowych, a regularna wymiana podłoża prowadzi do lepszego samopoczucia naszych pupili - a o to w końcu w tym wszystkim chodzi. Wybierając żwirek, trociny oraz pozostałe wyściółki, warto kierować się powyższymi radami oraz wybrać coś dla siebie z szerokiej oferty Max & Mrau.

pixel