Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żarówki UVB do terrarium

Żarówki UVB do terrarium

Dobrze dobrane oświetlenie terrarium powinno w możliwie jak najwyższym stopniu odwzorowywać warunki panujące w naturalnym środowisku życia danego przedstawiciela gatunku gadów, płazów czy pajęczaków. Oświetlenie UVB terrarium jest wręcz niezbędne dla optymalnego rozwoju zwierzaka, jego zdrowia, metabolizmu czy przyswajania witamin i składników mineralnych. Zatem zanim zajmiemy się hodowlą wybranego gatunku, powinniśmy dokładnie poznać cechy klimatu, w którym naturalnie żyje. Lampy i żarówki mogą bowiem różnić się od siebie parametrami: mocą, współczynnikiem oddawania barw czy temperaturą. Wszelkie akcesoria oświetleniowe UVB do terrarium powinniśmy dostosować do indywidualnych potrzeb naszego zwierzaka. Nasz samozwańczy ekspert od korzyści płynących z nasłoneczniania - Mrau, po zebraniu rekomendacji od swoich pełzających i innych wodnolądowych przyjaciół, wyselekcjonował najlepsze propozycje oświetlenia UVB do terrarium.

Żółwie wodne i inne gady - oświetlenie UVB

Światło UVB w terrarium jest dla żółwi i innych gadów niezbędnym elementem wyposażenia ich lokum. Przede wszystkim ze względu na proces naturalnego wytwarzania przez organizm witaminy D3, która potrzebna jest do prawidłowego metabolizmu wapnia - brak takiego oświetlenia uniemożliwia zachodzenie tej reakcji. Dodatkowo lampy i żarówki UVB zapewniają utrzymanie przez zwierzaki optymalnej temperatury i pozwalają na dostarczenie im dogodnego dla specyfiki ich organizmu poziomu oświetlenia. Żółwie i inne gady, żyjąc w terrarium muszą bowiem odczuwać maksymalny komfort, by prawidłowo się rozwijać i cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

Oświetlenie UVB dla płazów

Płazy także potrzebują odpowiedniej dawki promieni UVB. Zarówno promieniowanie, jak i właściwie zbilansowany poziom oświetlenia terrarium czy promieniowania cieplnego jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania płazów w czterech ścianach naszego domu, które niewątpliwie nie są dla nich środowiskiem naturalnym. Takie środowisko musimy zapewnić im zatem w dostosowanym terrarium. Wyposażenie go w lampy UVB dla płazów jest niezwykle istotne. Warto zadbać, by podczas codziennego przebywania w swoim lokum, nasi pupile czuli się komfortowo i bezpiecznie. Temperatura nie może być za wysoka, ponieważ może zacząć podrażniać wrażliwą skórę płazów, nie może być też za niska. Również oświetlenie i dawka promieniowania powinna być dostosowana do specyfiki danego gatunku.

Oświetlenie do terrarium dla pajęczaków

Decydując się na hodowlę któregokolwiek z przedstawicieli pająków, musimy pamiętać, że wymagają one od nas odpowiedniego przygotowania, wiedzy i zapewnienia im takiego lokum, które w pełni będzie odpowiadało ich specyficznym potrzebom. Właściwe ogrzewanie i oświetlenie UVB terrarium dla pajęczaków jest niezwykle ważne. Zbyt mocne oświetlenie może przeszkadzać naszemu zwierzakowi, podobnie zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura panująca w terrarium. Dostosowane oświetlenie terrarium UVB pozwala na obserwowanie ich życia - wielu przedstawicieli pajęczaków żyje w nocy, więc stałe oświetlanie dziennym światłem sprawi, że nie wyjdą z kryjówek.

pixel