Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

klatki dla królika

Marka

Max i Mrau, jako nasi specjaliści, zgodnie przyznają, że dobre legowisko stanowi klucz do radosnego i komfortowego życia. Duża przestronna buda to przecież podstawa! Mrau co prawda woli swój wygodny koszyk, ale zgadza się, że nie ma to jak odpoczynek na swoim. Idąc za ich radami, przygotowaliśmy ofertę klatek dla królików, dzięki którym każdy pupil będzie czuł się świetnie i stanie się bardziej skory do zabaw. Dobry wypoczynek wypływa w końcu na ilość dostępnej energii na co dzień. A ta również przyczynia się do lepszego samopoczucia. Brzmi to wspaniale, nieprawdaż?

Duża klatka dla królika - to znaczy jaka?

Odpowiednie wymiary klatki dla królika to rzecz najważniejsza w wyborze odpowiedniego produktu. Max każe dodać, że tak samo, jak ludzie poszukują przestronnych wnętrz, tak i mniejsi podopieczni potrzebują przestrzeni. Oczywiście dobór odpowiedniego miejsca do życia dla pupila związany jest z jego wielkością. Króliki różnią się między sobą rozmiarami, dlatego nie ma uniwersalnych produktów, które zadowolą każdego z nich. Klatki dla królików miniaturek powinny osiągać długość 80 cm, natomiast dla większych zwierząt warto zainwestować w klatkę o długości 100 lub 120 cm. Dzięki temu zapewnimy futrzakowi odpowiednie warunki do życia.

Najpopularniejsze typy klatek dla królików

Najczęściej spotykane są klatki metalowe, z plastikową kuwetą w podstawie. Pozwalają one na dobrą wentylację i prawidłową ochronę pupila. Są również wygodne w czyszczeniu. Dla ułatwienia tego ostatniego czasem stosuje się wysuwaną kuwetę, co znacznie upraszcza cały proces. Istnieją również klatki plastikowe, z zakrytymi ściankami, choć i Max, i Mrau zgodnie przyznają, że nie jest to najlepsze wyjście. Dobra wentylacja jest bardzo ważna, a do tego przezroczysta tafla może być niekomfortowa. A skoro zależy nam na szczęściu małego przyjaciela, to trzeba unikać niepotrzebnego stresu czy niekorzystnych warunków. Ciekawą opcją dla królików są klatki drewniane. Tutaj jednak również występują tradycyjne metalowe kratki.

Wygodna klatka i częste wyjścia - duet doskonały

Wybór odpowiedniej klatki dla królika będzie podstawą do zapewnienia właściwych warunków zwierzakowi. Należy pamiętać o wszystkich powyższych radach - wielkość, wentylacja, wygląd, łatwość czyszczenia. Wszystkie te cechy łatwo połączyć, wybierając produkty z tej kategorii. Należy jednak pamiętać, że nie samą klatką królik żyje! Pomyślmy sobie, co by się stało, gdybyśmy mieli przesiedzieć całe życie w domu - Max nie wyobraża sobie życia bez spacerów, a swobodne wędrówki są dla Mraua ważną aktywnością. Również mniejsi pupile potrzebują przestrzeni dla ujścia swojej energii. Klatka służy do odpoczynku, natomiast należy bezwzględnie zadbać o aktywność fizyczną króliczka. On na pewno odwdzięczy się nam dobrym samopoczuciem i chęcią do zabaw. Nasi futrzani eksperci potwierdzają nasze zdanie. Kiedy połączy się owocny wypoczynek i szaloną zabawę, efektem musi być szczęśliwe życie - a to przecież najważniejsze!

pixel