Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Granulowany pokarm dla ryb

Marka
Cena
-

Wszystkie rybki akwariowe wymagają zbilansowanej i odpowiedniej diety. Najbardziej wydajnym i pełnowartościowym posiłkiem dla nich jest pożywienie w postaci granulatu. Maxowi ten typ przypomina cukierki, jednak są to drobnoziarniste elementy, które wzmocnią organizm każdego domowego, wodnego kręgowca. Granulat może być stosowany jako pokarm dla wszystkich ryb akwariowych. Dzięki swoim unikatowym cechom jego cząstki bardzo wolno opadają na dno, a przy tym nie tracą swoich wartości odżywczych. Sprawia to, że może być pożywieniem dla kręgowców wodnych, pływających przy powierzchni, w środku oraz przy dnie.

Różnorodność karm dla ryb

W zależności od gatunku oraz warunków w jakich żyje nasz wodny kręgowiec Max i Mrau wyselekcjonowali najlepsze produkty dla rybek. Roślinny pokarm w postaci tonących wafelków, posiadający dużą hydrostabilność, znakomicie nadaje się do karmienia skorupiaków oraz wszystkich gatunków ryb dennych. Został wzbogacony o spirulinę, czyli zielono-niebieską algę. Produkty pochodzenia roślinnego to jedne z najzdrowszych i najbardziej pełnowartościowych składników granulowanych karm dla ryb. Pożywienie dla wodnych kręgowców jest często wzbogacane cennymi składnikami. Do jednych z nich zaliczamy witaminę C oraz beta-glukan. Te elementy pozytywnie wpływają na układ immunologiczny, chronią przed różnymi chorobami i przyspieszają gojenie się ran i otarć. Niektóre granulaty są tworzone na bazie alg spirulina wraz z dodatkiem błonnika. Dzięki takiemu składowi poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego ptaków. Najlepsze produkty zostały wzbogacone o dodatki w postaci aminokwasów, które wpływają na zdrowy wzrost ryb i ich wigor. Karmy, które w swoim składzie posiadają astaksantyny i naturalne barwniki poprawiają kolor i nadają blasku rybom akwariowym. Granulaty typu Acti Pond Color nadają jaskrawości wybarwieniu karasi, złotych rybek, ofr, karpi, koi i innych ryb stawowych.

Wygoda użytkowania granulowanych karm dla ryb

Podczas swojej analizy Max i Mrau zwrócili szczególną uwagę na składniki karmy umożliwiające redukcję wydalanych przez ryby zanieczyszczeń. Najlepsze granulaty nie zmieniają swojej struktury w wodzie i nie rozpadają się na mniejsze kawałki. Dzięki temu woda długo pozostaje czysta i wolna od zanieczyszczeń. Odpowiedni dobór karmy dla ryb to kluczowa kwestia. Wpływa na właściwy rozwój ryb akwariowych, a także polepsza funkcjonowanie układu odpornościowego i pokarmowego. Niektóre z nich nadają blasku naszym wodnym kręgowcom, a inne wspierają zdrowy wzrost. Max i Mrau doskonale wiedzą, że akwarium w domu to wspaniała i niezastąpiona rozrywka. Z tego względu bardzo ważne jest utrzymanie go w czystości i używanie najlepszej jakości granulowanej karmy dla ryb. Dzięki temu wydłuży się czas życia naszych wodnych podopiecznych, a ich właściciele będą mogli się cieszyć z oglądania żywego, podwodnego świata na dłużej. Max i Mrau twierdzą, że to bardzo odstresowuje i mogliby wpatrywać się w akwarium godzinami.

pixel