Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroże dla kotów

2021-07-20
Obroże dla kotów

Spacer z kotem

Wydawać by się mogło, że spacer z kotem to lekkie dziwactwo albo pewien rodzaj ekstrawagancji. Jednak na tę formę rozrywki z mruczącym podopiecznym decyduje się coraz więcej osób, zwłaszcza mieszkających w mieście. Kocur na co dzień przemieszczający się wyłącznie z parapetu na kanapę łaknie nowości. Dlatego zabranie go na przechadzkę jest dobrym pomysłem. Oczywiście nie każdy miauczący pupil będzie fanem spacerowania. Jeśli nie uda się przekonać kota do tego typu aktywności, nie róbmy niczego na siłę. Jeżeli jednak nowa atrakcja mu się spodoba, warto odpowiednio się do tego przygotować. Możemy wcześniej wypróbować „na sucho” jak będą wyglądały spacery z kotem. Zróbmy to w domu, w bezpiecznych dla czworonoga warunkach, które on świetnie zna. Dobrze wówczas zacząć przyzwyczajać pupila do tego, że będzie miał coś na szyi, co pozwoli nam szybciej go złapać, przywołać oraz znaleźć, kiedy się zgubi. Obroża dla kota może się przydać nie tylko do przypięcia do smyczy, dzięki której będziemy kontrolować dystans na jaki wypuścił się nasz mruczek, ale także do umieszczenia na niej naszego numeru telefonu, na wypadek gdyby kocur się zagubił.

Po co zakładać kotu obrożę?

Wspomniana obroża ale również smycz dla kota stanowią zabezpieczenie dla miejskich kotów, które nie są przyzwyczajone do samotnych wędrówek. W razie ewentualnego zagrożenia, takiego jak samochód, pies, itp., dzięki takiemu sprzętowi można szybko zareagować. Obroża dla kota wychodzącego to także gwarancja, że jeśli nasz czworonożny przyjaciel gdzieś nam się zapodzieje, osoba, która go znajdzie, powiadomi nas o lokalizacji zwierzęcia. Na obroży można bowiem umieścić informację z numerem kontaktowym do właściciela. Poza tym do obroży warto dokupić adresówkę, w której znajdą się nasze dane do kontaktu. W sklepie Max&Mrau można zaopatrzyć się np. w srebrną adresówkę marki Trixie, czy adresówkę z diodą, dzięki której łatwiej dostrzec puszystego uciekiniera.Taka ochrona dla domowego tygrysa powinna być dla niego wygodna, ale także bezpieczna. Obroża dla kota nie powinna być ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna. Najlepiej by była wykonana z materiału, który w razie zaczepienia się o np. płot, czy inną wystającą rzecz, poluzuje się lub rozepnie, by kocur mógł łatwo się z niej wydostać.

Rodzaje obroży dla kotów

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępnych jest wiele rozmaitych modeli obroży dla kotów. Spacerowa obróżka dla kota powinna być dopasowana do konkretnego osobnika m.in. pod względem wielkości (a dokładniej objętości wokół szyi), czy ciągliwości tworzywa, z którego została wykonana. Od razu warto dobrać do niej smycz. Początkowo lepiej może sprawdzić się dłuższa wersja, a kiedy kot przyzwyczai się do regularnych przechadzek, można przerzucić się na dłuższą smyczkę, by dać pupilowi więcej swobody.

Obroże dla kotów są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Można sprawić zwierzęciu obrożę z grawerem, czy obrożę z nadajnikiem GPS. Zakłada się je pupilowi przed spacerem, a zdejmuje dopiero kiedy jest on bezpieczny, w domu bądź objęciach właściciela. Innym typem obroży są specjalne obróżki stanowiące zabezpieczenie przed pchłami, kleszczami, insektami oraz różnymi innymi pasożytami, które zagrażają głównie kotom wychodzącym. Ten rodzaj obroży kot nosi cały czas przez okres działania konkretnego środka przeciwpasożytniczego.

Natomiast obroża antystresowa dla kota stanowi pomoc adaptacyjną dla zwierzaka. Działa ona łagodząco i uspakajająco na mruczka. Max&Mrau poleca obrożę adaptacyjną Dr Seidel (Dermapharm).Obroże spacerowe dla kotaObróżki dla kota na spacer, które można zakupić w sklepie Max&Mrau to przede wszystkim oferta firmy Trixie. Niedrogą propozycję stanowi obroża elastyczna, wyprodukowana z wysokiej jakości nylonu. Jeśli natomiast chcemy by nasz czworonożny podopieczny był bardziej widoczny, a tym samym bezpieczny, wybierzmy odblaskową obrożę Safer Life. To zabezpieczenie jest odporne na zniszczenia, posiada wygodną regulację rozmiarową oraz automatyczny zatrzask. Jeżeli zaś pragniemy słyszeć każdy ruch swojego pupila, powinniśmy zdecydować się na obrożę odblaskową z dzwoneczkiem. Sprzęt posiada bezpieczne zapięcie, które rozpina się po szarpnięciu. Ostatnią na liście produktów marki Trixie jest obroża dla kota z dzwonkiem, wykonana z nylonu, dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej i ciemno-niebieskiej. Rozciągliwe tworzywo, z którego została wyprodukowana obroża, umożliwia kotu bezpieczne uwolnienie się z pułapki, takiej jak przypadkowe zaczepienie się o wystający przedmiot, gałąź, drut, itp.Natomiast w przypadku pogryzienia kocura przez owady warto zakładać mu zapachową, refleksyjną obrożę Bea marki Beaphar, która posiada właściwości przeciwświądowe i łagodzące.

Obroże przeciw pasożytom dla kota

Odmiennym rodzajem opisywanego asortymentu jest obroża przeciwpchelna dla kota, która ma służyć prewencji ataku tych pasożytów na zwierzęcy organizm oraz ich likwidacji w razie ich obecności. Max&Mrau poleca środek marki Dermapharm Sabunol. Obroża dla kota działa odstraszająco i destrukcyjnie na pchły przez okres czterech miesięcy.

Podobnym działaniem charakteryzuje się obroża na kleszcze dla kota skutecznie eliminując i przeciwdziałając wspomnianym pasożytom oraz pchłom, a także larwom, jajeczkom i nimfom kleszczy. Mowa o obroży insektobójczej marki FreXin. Dodatkowo ma ona zamontowany dzwoneczek informujący o tym gdzie aktualnie znajduje się nasz czworonożny towarzysz.

Wrażliwym miauczkom natomiast proponuje się „Pchełkę” – obrożę BIO na ektopasożyty z wbudowanym odblaskiem. Jest to obroża przeciw kleszczom dla kota, która składowo opiera się na olejkach eterycznych, zniechęcających pchły i kleszcze do inwazji na sierść naszego pupila.

pixel