Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma bezzbożowa dla psa

2021-05-17
Karma bezzbożowa dla psa

Karmy bezzbożowe dla psów charakteryzują się tym, że ziarna zbóż zastępuje się w nich innymi produktami, np. warzywami takimi jak ziemniaki, czy owocami. Bazę bezzbożowej karmy stanowi mięso. Jakie? Który pokarm będzie najlepszy dla szczeniaka, psa dorosłego i psiego seniora? Dziś pod lupę bierzemy produkty Taste of the Wild – amerykańskiego dostawcy Diamond Pet Food.

Czym jest karma bezzbożowa?

Karma dla psa bezzbożowa to pożywienie, w którym zredukowano lub całkowicie wyeliminowano zboża, które zwykle występują w karmach zbożowych, czyli np. pszenicę, kukurydzę, soję, ryż, żyto, proso, itd. Ten rodzaj pokarmu jest polecany pupilom, które są aktywne lub mają kłopoty z układem trawiennym, np. z alergią pokarmową. Zboże stanowi bowiem składnik, który jest oceniany jako wysoko uczulający. Niekiedy karma bez zbóż jest stosowana też u czworonogów z nadwagą, ponadto dość często – u szczeniąt oraz psich seniorów.

Warto pamiętać, tak jak w przypadku każdego innego modelu żywieniowego, że każdy pies jest inny i w związku z tym wymaga odmiennego traktowania. Biorąc pod uwagę m.in. wiek, płeć, tryb życia i aktywności, miejsce zamieszkania (np. mieszkanie w bloku vs. przestronny ogród), stan zdrowia oraz szczególne upodobania smakowe, powinniśmy indywidualnie ustalić dietę naszego szczekającego towarzysza. Zatem jadłospis naszego pupila nie powinien być stały, powinniśmy go modyfikować, analizując bieżącą sytuację i wyżej wymienione czynniki.

Karma bezzbożowa dla szczeniaka

Bezzbożowa, bezpieczna, zmniejszająca ryzyko powstania alergii pokarmowej karma dla szczeniaka składowo opiera się zwykle na mięsie zwierzęcym lub/i rybim oraz na dodatkach bezbożowych, takich jak warzywa (np. ziemniaki, bataty, dynia) oraz owoce (np. borówka amerykańska).

Przykładowe pożywienie dla młodego psa to Taste of the Wild High Prairie Puppy 2 kg. Jest to sucha karma dla szczeniąt z bizonem i dziczyzną oraz z dodatkiem warzyw, takich jak np. pomidor, a także owoców, m.in. borówki amerykańskiej i malin. Nie zawiera ona ziaren zbóż. Jedzenie to wspiera układ odpornościowy i trawienny szczeniaka. Zawiera ono 28% białka, 17% tłuszczu i 5% włókna surowego. Wilgotność produktu wynosi 10%.

Taste of the Wild Pacific Stream Puppy to także bezzbożowa karma sucha dla szczeniaka i dorastającego psa. Bazuje ona na łososiu. Jest bogata w kwasy tłuszczowe Omega i przeciwutleniacze. Białko stanowi tutaj 27%, tłuszcz – 18%, włókno surowe – 5%. Wilgotność karmy – 10%.

Sucha karma bezzbożowa dla dorosłego psa

Bezzbożowa sucha karma dla psa dorosłego opiera się na mięsie (zazwyczaj wołowym, indyczym, dziczyźnie, rybim) oraz na warzywach i owocach bogatych w błonnik. Poniżej podpowiadamy, jakie suche bezzbożowe dania można serwować pupilowi.

Taste of the Wild Appalachian Valley to przykład bezzbożowego, suchego pożywienia dla dorosłych psów, szczególnie ras małych. To mieszanina mięs z dziczyzny, jagnięciny i kaczki. Mięso łączy się tu z ciecierzycą, soczewicą, pomidorami, jagodamii malinami, stanowiąc smaczny i pełnowartościowy posiłek. Ta karma dla psa została dodatkowo zasilona prebiotykami i probiotykami, kwasami Omega oraz przeciwutleniaczami. Mamy tu 32% białka, 18% tłuszczu, 4% włókna surowego. Wilgotność produktu oceniono na 10%.

Mokra karma bezzbożowa dla dorosłego psa

Bezzbożowa może być również mokra karma dla psa. W dobrych produktach z tej linii podstawą jest mięso, a dodatkiem warzywa i owoce. 

Jedną z nich jest Taste of the Wild Pacific Stream 390 g  z łososiem, białymi rybami morskimi, wołowiną, warzywami (m.in. zielonym groszkiem i ziemniakami) i owocami (m.in. suszonymi malinami i suszoną borówką amerykańską). To pełnoporcjowa karma mokra dla psa dorosłego nie zawierająca w swoim składzie antybiotyków, hormonów i konserwantów, za to dostarczająca pupilowi niezbędnych antyoksydantów. Wilgotność pożywienia to 81%. Białko znajduje się tu na poziomie 8%, tłuszcz – 4,5%, włókno surowe – 0,5%.

Marka Taste of the Wild przygotowała jeszcze jeden bezzbożowy mokry produkt o smaku kurczaka, kaczki, indyka oraz warzyw (takich jak np. ziemniaki i zielony groszek) i owoców (np. suszonych borówek amerykańskich). Te puszki dla psa są pełnoporcjowym, lekkostrawnym pożywieniem. Wilgotność tej karmy szacuje się na 80%. Mamy tu 8,5% białka, 6% tłuszczu i  0,5% włókna surowego.

Karma bezzbożowa dla starszego psa

Produkty dla dorosłych psów od Taste of the Wild cechują się tym, że można je bezpiecznie serwować zwierzakom w podeszłym wieku. W przypadku posiadania seniora warto pamiętać, że to karma mokra będzie dla niego cenniejsza ze względu na większą wilgotność, bezpieczniejsza z powodu miękkiej formuły, a także bardziej smakowita.

Polecane

pixel