Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Co jedzą szynszyle i czym je karmić? Wszystko o diecie szynszyli
Szynszyle to długowieczne gryzonie. W środowisku naturalnym są w stanie przeżyć nawet 30 lat. W warunkach domowych, tylko nieliczne osobniki przekraczają wiek 18 lat. Dzieje się tak z powodu nieprawidłowego żywienia szynszyli, bo właśnie od diety zależy ich zdrowie i ogólna kondycja. Co mogą jeść szynszyle, a czego lepiej im nie podawać?
Przeczytaj całość
Dlaczego pies je trawę i co to oznacza?
Podczas wspólnych spacerów Twój pupil często podgryza trawę? Wbrew pozorom takie zachowanie jest dla psów naturalne – robi to nawet 8 na 10 czworonogów. Co ciekawe, psy nie posiadają enzymów trawiennych, które umożliwiałyby im trawienie celulozy. Dlaczego więc tak chętnie jedzą trawę, a później wymiotują? Powodów jest co najmniej kilka. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.
Przeczytaj całość
Jak pozbyć się pcheł u kota?
Ciągłe wylizywanie się czy nagła nerwowość mruczka może oznaczać, że w jego sierści zalęgły się pasożyty. Pchły u kota nie są powodem do wstydu – te niewielkie drobnoustroje mogą pojawić się w zaciszu domowym w dowolnym momencie. Jak je zwalczyć i co zrobić, aby ulżyć ukochanemu zwierzakowi? Jakie środki na pchły u kota warto zastosować?
Przeczytaj całość
pixel