Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Pies szczeka w nocy. Jak go tego oduczyć?

Szczekanie psa stanowi rodzaj rozmowy z otoczeniem. Kiedy jednak ta psia mowa ma miejsce w nocy, jest to niepokojące i irytujące. Dlaczego pupile hałasują kiedy reszta domowników chce spać? Jak oduczyć psa szczekania w nocy? Czy to możliwe, że psy szczekają bez powodu? W artykule znajdziesz odpowiedzi na te najbardziej interesujące niewyspanych właścicieli pytania. 

Przeczytaj całość
Co warto wiedzieć o adopcji psa ze schroniska
Adopcja psa to poważna decyzja, która zmienia życie zarówno całej rodziny, jak i samego czworonoga. W schroniskach w Polsce przebywają tysiące bezdomnych zwierząt, które czasami przez długie lata czekają na swoją szansę na dom. Kolejne tysiące potrzebujących psów znajdują się pod opieką wielu fundacji oraz osób prywatnych, które np. po znalezieniu zwierzaka na ulicy, zdecydowały się zostać ich domem tymczasowym do momentu, aż znajdzie się ktoś, kto przygarnie go pod swój dach już na zawsze. Zanim podejmiesz decyzję o adopcji, koniecznie dobrze ją przemyśl, przeanalizuj wszelkie „za” i „przeciw”, porozmawiaj na ten temat z domownikami, zaczerpnij kilku rad od behawiorysty oraz spójrz na swoje życie w perspektywie kilku-kilkunastu najbliższych lat.
Przeczytaj całość
7 najczęściej zadawanych pytań na temat szynszyli

Szynszyle to niezwykle urocze zwierzęta o pięknej, miękkiej i srebrzystej sierści. W naturze można spotkać je na terenach Ameryki Południowej, choć mogą być również z powodzeniem hodowane w domach. Ile żyją szynszyle? Co jedzą? Czy są zwierzętami stadnymi? Oto 7 najczęściej zadawanych pytań na temat tych sympatycznych zwierząt!

Przeczytaj całość
Z jakimi rybkami może żyć bojownik?

Planujesz powiększyć swoje domowe akwarium o bojownika? Zastanawiasz się, jakich warunków potrzebuje ta ryba? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego gatunku: Z jakimi rybami może żyć bojownik? Jaka temperatura wody sprawdzi się najlepiej? Czy bojownik potrzebuje filtra? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Przeczytaj całość
pixel