Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak czyścić akwarium: czym i jak często?

Posiadanie akwarium wiąże się z wieloma obowiązkami m.in. z dbaniem o żyjące w nim zwierzęta oraz z regularnym czyszczeniem zbiornika. Co więcej – aby cieszyło pięknym wyglądem i było powodem do dumy, warto zatroszczyć się o znajdujące się w nim rośliny. Jak czyścić akwarium oraz w jaki sposób się do tego przygotować?

Przeczytaj całość
Psi i koci język

Warto poznać podstawowe psie i kocie „zwroty”. Rozumiejąc mowę ich ciała oraz rozpoznając i identyfikując dźwięki wydawane przez pupile, kontakt ze zwierzakiem stanie się jeszcze bliższy. Sprawdź, w jaki sposób domowe zwierzęta próbują się z nami komunikować i jak czytać ich „język”.

Przeczytaj całość
Co zrobić, aby pies nie nudził się w domu?
Psy nie lubią samotności, a niestety często muszą się z nią mierzyć, kiedy my, właściciele, wyruszamy na pół dnia do pracy. Jak zorganizować pupilom czas, by się nie nudziły, nie denerwowały i nie tęskniły za nami? W artykule znajdziesz gotowe porady na pokonanie psiej nudy oraz ofertę z gadżetami, które rozprawią się z monotonią.
Przeczytaj całość
Maine coon – co warto wiedzieć o kotach tej rasy

Jeśli planujesz zostać opiekunem kota konkretnej rasy, powinieneś dobrze ją poznać, by lepiej rozumieć swojego zwierzaka. Nie inaczej jest w przypadku Maine coonów, które uchodzą za największe koty domowe świata. Niezwykły wygląd i przyjazny charakter sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Z tego artykułu dowiesz się między innymi, jak wygląda prawidłowa pielęgnacja Maine coona, co powinien jeść oraz jaki ma charakter!

Przeczytaj całość
Walentynki dla psa, kota i innych gryzoni

Właściciele psów, kotów, królików, czy świnek morskich potrafią kochać swoje pupile jak ludzi. Stąd z okazji zbliżającego się święta miłości, czyli Walentynek, obdarowują różnymi upominkami nie tylko swoje drugie połówki, ale też ukochane czworonogi. Co można sprawić pupilowi na Walentynki?

Przeczytaj całość
Objawy alergii u psa
Alergia u psa objawia się głównie problemami skórnymi, które wywołują świąd, pieczenie i ból. Czasami jednak uczulenie u psów odznacza się też m.in. kichaniem, bądź biegunką. Sprawdź, jak radzić sobie z psią alergią, co podawać do jedzenia, czym suplementować i jak pielęgnować zwierzę. Czy z alergią należy udać się do weterynarza?
Przeczytaj całość
Kiedy ucieknie Ci kot
Ucieczka kota to zawsze stresujące przeżycie dla właścicieli. Podpowiadamy, co robić w przypadku gdy ucieknie nam pupil oraz jakie środki zabezpieczające przed samowolnym opuszczeniem domu przez zwierzę warto zastosować.
Przeczytaj całość
pixel